Каталізатор горіння палива – реально допомагає?

615

Подивившись ціни на бензин, задумався, як би заощадити. На розум прийшла думка про засоби зменшують витрату палива. Поговоримо, що таке каталізатор горіння палива і реально допомагає?

Ідея менше їздити і, відповідно, менше витрачати на бензин – найбільш ефективна. Але обмежувати себе в задоволенні від поїздок не хочеться. Вплинути на ціну бензину теж практично не можу… І тут згадуються витяги з постійно трапляються на очі рекламних оголошень про каталізатори горіння палива, які обіцяють не тільки казкові цифри економії бензину, але і супер показники по збільшенню потужності двигуна, його «спадкоємності».

Може це диво-засіб допомогти? Питання цікаве…

Що таке каталізатор горіння палива?

Каталізатори горіння – це присадки, які змінюють швидкість і механізм горіння палива, покращуючи його базові властивості.


Каталізатори додаються в паливо в кількостях, що вимірюються десятими або навіть сотими частками відсотка, тому практично не змінюють фізичні властивості палива. Тим не менш, каталізатори знижують енергію активації окислення палива, в результаті чого воно встигає згоріти повністю, швидше і при більш низькій температурі. А так як зменшується максимальна температура згоряння, відповідно і зменшується жорсткість роботи двигуна плюс за рахунок більш повного згоряння зменшується кількість відпрацьованих газів.

Найбільш часто застосовуються присадки, що містять різні сполуки металів, наприклад, на основі фероцену (органічне з’єднання заліза), а також міді, літію та інших. Зараз заговорили і про екологічні присадки з ензимів рослинних олій.

Коли починаєш розбиратись в механізмі дії каталізаторів горіння, то незважаючи на величезні і явно наукові статті, при поясненні причин чудесного дії постійно натикаєшся на слова «ймовірно», «гіпотеза», «версія» – це не може не насторожувати, особливо якщо врахувати факт, що перші каталізатори горіння запатентовані ще в 50-ті роки минулого століття (і за цей час, незважаючи на масову рекламу, так і не здобули популярності).


Каталізаторів горіння досить багато – американський MPG BOOST, французький Енергія-3000, японський Eucozym, Envirotabs і безліч інших. Тим не менш, читаючи їхні рекламні матеріали, помічаєш достатню їх схожість:

  • явно рекламний зміст з досить схожими і дуже незрозумілими описами
  • поширення каталізаторів за принципом MLM, з пропозицією і самому заробити.

Про високу вартість цих препаратів (наприклад 230-грамова пляшечка MPG BOOST коштує від 1600 рублів) говорити не будемо, хоча 25-кілограмова ємність чистого фероцену (який є основою цього каталізатора) коштує близько 500 рублів.


Але використання фероцену, який є антидетонаційній присадкою з яскраво вираженим ефектом підвищення октанового числа палива і містить близько третини чистого заліза, може призвести до зменшення ресурсу двигуна, відкладення заліза на його внутрішніх поверхнях, зниження ефективності свічок запалювання (на них з’являється червоний наліт від металу) і навіть до появи проблем з дорогим каталізатором (на цей раз я говорю про деталі автомобіля).

Відгуки про роботу

Якщо пошукати в інтернеті відгуки про роботи каталізаторів горіння палива, то знайти буде складно. В основному, ті відгуки які знаходяться більше нагадують рекламу, створену з метою її продажу. Так що, варто довіряти рекламі каталізатора горіння палива?

Так, ефект зниження детонації і зменшення витрати палива також присутній, але чи варто це можливі проблеми з двигуном (про яких писали вище) – вирішувати Вам.

Варто пам’ятати, що будь-які зміни в паливній системі можуть поміняти її підсумкові властивості не в кращу сторону. І надійно економити паливо можна лише з допомогою зменшення пробігу і меншого натискання на педаль “газу”.

Прийом каталізаторів

Каталізатори-це фільтруючи компоненти, які використовуються для очищення вихлопних газів і відходів виробництва. Дані елементи мають обмежений термін експлуатації, але відпрацьовані деталі такого типу можна здати тут в якості металобрухту в пункт прийому по всій Україні.

Фільтри промислового та автомобільного типу являють собою стільникову конструкцію, яка затримує механічні частинки, а в якості основного матеріалу використовуються дорогі кольорові метали. Саме ці складові каталізаторів роблять даний брухт цінним продуктом на ринку вторинної переробки.

Скільки коштує брухт каталізаторів сьогодні

Якщо вам потрібно здати каталізатори на металобрухт, необхідно вивчити особливості прийому металу такої категорії. Каталізатори сортуються за цінністю використовуваного металу, а потім розбираються і очищаються від хімічних і механічних домішок.

Ціна за 1 кг брухту каталізаторів складається з наступних факторів:

  • тип каталізатора;
  • категорія металу і використовуваних сплавів;
  • загальна вага продукції;
  • стан і відсоток домішок.

Прийом каталізаторів на металобрухт ведеться за загальними правилами, а точна ціна викупу визначається після візуального огляду сировини на відповідність госту.

Особливості прийому

Пункт прийому метало-брухту по всій Україні працює з приватними та юридичними особами, тому каталізатори можна здати поштучно або за вагою. Залежно від того, який спосіб прийому ви вибрали, визначається ціна сировини за вагою або за моделлю. Якщо ви хочете отримати гроші відразу після звернення в пункт викупу, то краще продати каталізатори за вагою. Коли обсяг партії невеликий, можна здати сировину поштучно. Другий варіант більш вигідний, але повна виплата вартості за партію забирає деякий час.

Де вигідно здати каталізатори

Якщо ви хочете здати брухт каталізаторів за високими і вигідними цінами, ви завжди можете звернутися в нашу компанію. Ми працюємо з будь-якими партіями сировини такої категорії і приймаємо каталізатори на металобрухт за привабливою ціною і в будь-яких обсягах.