Меrcedes 770 – автомобіль Гітлера

614

Давно відомо, що “переолигархить” наших олігархів не вдається нікому в світі. Вони не тільки люблять дивувати, але і, як виявилося, вміють це робити. Мабуть, це у нас в крові.

Коли наші олігархи бавилися тим, що купували величезні яхти, англійські футбольні клуби і т. п. Сьогодні в полі уваги наших мультимільярдерів виявилися раритетні автомобілі. І ось вже один з наших олігархів купує автомобіль, який колись належав… Гітлеру.


Днями інформація про те, що належав колись бесноватому німецькому фюреру автомобіль Mercedes 770 K був проданий російському мільярдерові і вже найближчим часом він прибуде до російської столиці, обійшла всі світові інформагенції. Поки покриті мороком три обставини цієї покупки: хто її вчинив, яка вартість покупки і зможуть побачити її москвичі.

Втім, у приблизних оцінках того, скільки міг коштувати росіянину синьо-чорний Меrcedes 770, має номерний знак К1А 148461, нестачі немає. Експерти припускають, що йому довелося викласти за цю “красу” від чотирьох до десяти мільйонів євро. Однак такий великий розкид передбачуваної ціни, звичайно, не може нікого задовольнити. Додаткову інтригу автомобілю Гітлера додає той факт, що, перебуваючи в тій чи іншій приватній колекції, він ніколи і ніде жодного разу не виставлявся на загальний огляд.

Російський мільярдер став далеко не першим у ланцюжку тих, хто володів цим автомобілем. Відомо, що представники цієї людини, для того щоб провести переговори про покупку автомобіля, зв’язалися з Майклом Фройнлехом, експертом в області раритетних автомобілів, які проживають в німецькому Дюссельдорфі. Він і допоміг розшукати раритет і виступив в якості посередника в непростих переговорах.

Цікаво, що Фройнлех, виконуючи роль посередника, зіткнувся з ситуацією, коли цією справою не хотів займатися жоден із його колег. Втім, за його словами, і його самого час від часу мучили сумніви. Адже йому доводилося мати справу з автомобілем, власник якого знищив мільйони людей.

Продаж самого автомобіля пройшла відносно легко. Його перевіркою займалися співробітники німецької прокуратури і, не знайшовши на авто ніяких свідчень його приналежності до нацизму і нацистської символіки, забороненої в Німеччині, дозволили продаж автомобіля.