Методы Деформационного геодезического мониторинга

7-9-2017

Деформаційний моніторинг в Санкт-Петербурзі
Деформаційний мониторингВ липні 2002 року в Санкт-Петербурзі сталася НП: обрушився дев’ятиповерховий цегляний житловий будинок на Двінській вулиці. Обвалення, яке вклалося у часовий відрізок всього в 40 хвилин, передувало інтенсивний розвиток крену будівлі з утворенням розколу між суміжними секціями. Прибулі бійці МНС встигли вивести людей, але, тим не менш, чотири людини загинули. Ми прпонуемо методы Деформационного геодезического мониторинга.

Розслідування трагедії виявило, що стан грунтів на цій території не допускало застосування фундамент неглибокого залягання. Крім того, з’ясувалося, що у фундаменті був відсутній ряд елементів, і він на 40 сантиметрів виявився коротшим, ніж основна будівля, а ще однією причиною неприпустимою осідання фундаменту стало зміну гідрогеологічної обстановки і, внаслідок цього, – стану ґрунту.

Таких прикладів можна навести кілька десятків. Катастрофічні наслідки помилок, допущених на стадії вишукувань, проектування та будівництва, не піддаються грошового числення. Всього цього можна було б уникнути, якби вчасно проведено геодезичний деформаційний моніторинг.