Навчання водінню: як вибрати автоинструктора?

643

Скільки раз стикалися з ситуацією, коли на дорозі хтось включає лівий поворотник, а повертає направо? І скільки нецензурних слів або зривалося було готове зірватися з язика?

Насправді в таких ситуаціях винні не горе-водії, а інструктори, які їх навчали або сучасна система навчання в автошколах. Опустимо випадки, коли права купуються. Зараз говоримо про ситуації, коли автоінструктор дав «добро» на здачу іспитів і отримання водійських прав учня, хоча той ще зовсім не впевнений за кермом.

За офіційною статистикою ГИБДД за рік 9 відсотків аварій відбуваються з вини автовласників, які недавно отримали права. Це відбувається тому, що новоспечені водії хочуть швидше показати себе в ділі. І тут же потрапляють в аварії через брак досвіду та отриманих знань.

Як вибрати автоинструктора з водіння?

Головним у процесі навчання водінню було і буде прищеплення учневі практичних навичок безаварійної їзди. Ніяка теорія їх не замінить. Тому автоінструктор грає головну роль в процесі навчання. Він повинен бути професіоналом високого класу, мати високий освітній рівень і методичну підготовку. Але головне для будь-якого учня – це наочний приклад у особі вчителя і людське ставлення.


Звичайні автошколи, які займаються потоковим навчанням, абсолютно не піклуються про індивідуальному підході. Якщо пощастить, то автоінструктор відкриє маленькі хитрощі при керуванні автомобілем, але, швидше за все, просто обмежиться набором загальних правил. Практичні навички водіння повинні даватися в повному обсязі, а якщо немає впевненості у своїх навичках повинні отримувати додаткові години водіння.

Якщо є можливість, вибирайте приватного автоинструктора, за додаткову плату. Головна вимога до нього, це великий досвід роботи і людське ставлення до учнів. Він повинен бути в якійсь мірі психологом, адже до кожного учня потрібен індивідуальний підхід. На когось потрібно трохи посварити, щоб вони краще запам’ятовували, а для інших – це категорично неприйнятно.

Наприклад, був випадок, коли одна автолюбителька довгий час не могла навчитися рушати з місця, постійно різко відпускала зчеплення. Інструктор їй так і сяк пояснював, а вона все одно не могла запам’ятати й виконати цю найпростішу операцію. Але в черговий раз авто інструктор не стримався й гримнув на свою ученицю – і це виявилося ефективним, після цього вона легко навчилася рушати з місця.

для обучения вождению выбирайте спокойного инструктора

Авто інструктор повинен не лише давати практичні навички водіння, але і розповідати деякі секрети водіння з свого досвіду. Є деякі інструктори, які тільки вчать їздити за правилами й виконувати вправи для здачі іспитів. Подальша доля учнів для них байдужа. Одні навіть казав: “поки я навчаю вас, ви повинні їздити строго за правилами, а як здасте іспити – їздите як хочете”. Це неправильний підхід.

Потрібно з першого дня навчання говорити, як правильно їздити, щоб не тільки не порушувати правила дорожнього руху для успішної здачі іспиту, але і щоб майбутній автолюбитель зміг їздити безаварійно. Він повинен навчати правилам безпечного водіння – “дивитися в дзеркала” і “думати за дурня” – тільки так можна отримати якісний перший досвід водіння.

Після здачі іспиту в ГИБДД багато новоспечені водії хочуть швидше показати себе в ділі. І тут же потрапляють в аварії. Як цього уникнути? Інструктори рекомендують визнати себе “чайником” – встановити на задньому склі знак водій-початківець. Оточуючі будуть більш терпимі до ваших помилок, а в якихось ситуаціях нададуть допомогу.

Поки триватиме безличностный підхід до навчання, ситуація на дорогах не зміниться і, як і раніше буде безліч початківців водіїв, не орієнтуються в дорожній ситуації і порушують правила. Для водіїв-початківців корисна стаття “як подолати страх водіння?”