Недолив бензину на АЗС. Як не дати себе обікрасти?

745

Автолюбителі стикаються з проблемою недоливу бензину. Коли заливаємо в бак машини 10 літрів палива, то не можемо виміряти скільки було залито: 10 літрів або 9 з половиною.

Як визначити недолив бензину на АЗС?

Визначити недолив бензину на АЗС можна за двома ознаками. Наприклад, при заправці повного бака машини. Якщо почала блимати лампочка про закінчення бензину, а за даними виробника місткість бензобака 50 літрів, то при заправці на азс по повній буде виглядати дивним, якщо туди вміститися 55 літрів бензину. Такого не може бути, знайте дана АЗС недоливает бензин.

Другий спосіб перевірки: це наповнення каністри певного обсягу. Наведу приклад з життя. Один автолюбитель вирішив наповнити дві п’ятилітрові каністри на одній заправці. В результаті, в одній каністрі виявилося 4 літри бензину, а в іншій – всього три з половиною. Висновок очевидний – на даній АЗС обманюють.

За оцінками фахівців, паливо недоливають повсюдно. У середньому, АЗС недодають приблизно 300 мл на кожен 10 літрів. Якщо заправка щодоби продає 4-5 тонн палива, то сумарний недолив доходить до 140 літрів, а це 5 000 рублів або 150 тисяч на місяць.

Які способи біля АЗС для недоливу бензину? Назвемо 2 основних. Перший заснований на перевірці чесності заправки спеціальними службами (Росстандарт і прокуратура). Для забору палива на АЗС використовують 10-літрові каністри. З-за цього обладнання автозаправної станції налаштоване на точний долив перших 10 літрів пального. При заправці великих обсягів бензину можливий недолив. Наприклад, з 20 літрів вам заллють 19.5, а з 40 – лише 38.

допустимое отклонение при недоливе топлива - 25 граммов/10 литров

Другий спосіб недоливу бензину більш хитрий. Для цього розробляється спеціальна програма управління заправкою палива, в якій закладена можливість недоливу пального. Якщо приходить контроль і виявляє недолив палива на даній АЗС, то співробітники просять повторну експертизу, в ході якої вони змінюють програму управління. Більше всього вірогідніше, зміна програми управління заправкою палива можлива “на льоту”.

Як не дати себе обікрасти на заправці?

  • Вибирайте якісну і перевірену заправку. Якщо знайшли нову АЗС, на якій раніше не були, то заливайте в бак 5 або 10 літрів на перевірку. Так зможете визначити якість заливається палива. Так само, корисні поради: якщо залили погане паливо, що робити?
  • Заправляйтеся самостійно, не вдаючись до допомоги співробітників АЗС. Якщо важко самому заправлятися, то спостерігайте за діями заправника.
  • Не рекомендуються заправлятися після зливу палива бензовозом.
  • Якщо обдурили, то звертайтеся до власника, комітет із захисту прав споживачів, місцевий орган метрології і стандартизації, прокуратуру.

Кожен заїзд на АЗС раніше схоже на російську рулетку. Наша порада: заправляйтеся на перевірених заправках і не спокушайтеся низькими цінами на паливо.