Ніхто не хотів поступатися: що буде, якщо не пропустити пішохода

135

Не пропустив пішохода? тримай штраф

Всіх водіїв ще на автошкільній лаві вчать: бачиш на горизонті пішохода, який наближається до пішохідного переходу, — збав швидкість і пропусти, навіть якщо це бабуся, яка рухається зі швидкістю равлики. Ніхто не знає, про що думає пішохід в момент переходу дороги, тому краще зайвий раз підстрахувати самого себе. Але що робити, якщо ви під’їхали до переходу в момент, коли пішохід ступив ногою на дорогу?

«поступитися дорогою пішоходу ” – значить зупинитися і не рухатися, щоб пішоходу не довелося міняти швидкість або напрямок руху. іншими словами, якщо ви проїжджаєте перехід в момент, коли пішохід вже почав по ньому рух, і він вимушено зупинився або повернувся на тротуар, то у вас є шанс отримати штраф у розмірі від 1,5 до 2,5 тисяч рублів.

1,5 тисячі рублів заплатить той, хто не є злісним порушником правил дорожнього руху, а 2,5 тисячі — для тих, хто часто отримував штрафи. При цьому відповідальності за повторність даного порушення, на жаль, немає (наприклад, на відміну від перетину суцільної лінії розмітки).

Такі ситуації зазвичай виникають в п’яти сценаріях: непропуск на пішохідному переході, при повороті на перехресті, при в’їзді або виїзді на прилеглу територію, непропуск сліпих пішоходів або непропуск пішоходів, що рухаються до зупинки громадського транспорту.

У яких випадках можна уникнути покарання за непропуск пішохода?

Однак покарання за такий, здавалося б, непрощенний вчинок уникнути можна — якщо правила порушив не водій, а сам пішохід.

У судовій практиці пішохід майже завжди правий. На пішохідному переході пішохід неправий тільки в двох випадках – якщо він пішов на червоний сигнал світлофора або пішов все так само на заборонний, але будучи в стані алкогольного сп’яніння, кажуть юристи.

Також водій не вважатиметься порушником, якщо пішохід пересувався по переходу на велосипеді. Пдр зобов’язують велосипедистів спішуватися перед тим, як перейти дорогу.

Захистити водія в таких випадках можуть відеореєстратори або камери зовнішнього спостереження, записи з яких можна запросити в центрі автоматизованої фіксації адміністративних правопорушень в області дорожнього руху, якщо така можливість є.

Здійснив наїзд на пішохода? готуйся розлучитися з правами мінімум на рік (це в кращому випадку)

Якщо стався наїзд на пішохода, то відповідно до п.2.6. Пдр водій, причетний до такого дтп, зобов’язаний:

  1. вжити заходів для надання першої допомоги потерпілим, викликати швидку медичну допомогу і поліцію;
  2. в екстрених випадках відправити постраждалих на попутному, а якщо це неможливо, доставити на своєму транспортному засобі в найближчу медичну організацію, повідомити своє прізвище, реєстраційний знак транспортного засобу (з пред’явленням документа, що посвідчує особу, або водійського посвідчення та реєстраційного документа на транспортний засіб) і повернутися до місця події;
  3. звільнити проїжджу частину, якщо рух інших транспортних засобів неможливо, попередньо зафіксувавши, в тому числі засобами фотозйомки або відеозапису, положення транспортних засобів по відношенню один до одного і об’єктів дорожньої інфраструктури, сліди і предмети, що відносяться до події, і вжити всіх можливих заходів до їх збереження і організації об’їзду місця події;
  4. записати прізвища та адреси очевидців і очікувати прибуття співробітників поліції.

що важливо зробити пішоходу. ставши учасником дтп і отримавши травму, складно зрозуміти, наскільки вона серйозна. Бували випадки, коли через кілька днів при зверненні в медустанову у постраждалих виявлялися травми різного ступеня тяжкості, тому ніколи не нехтуйте допомогою лікарів, щоб виключити більш серйозні пошкодження. Мало того, без медичних довідок не вийде отримати компенсацію, попереджають юристи.

Якщо пішоходу завдано легкий шкоду (короткочасний розлад здоров’я до 21 дня відновлення), то штраф для водія складе від 2,5 до 5 тисяч рублів або позбавлення прав на термін від 1 до 1,5 років. За шкоду середньої тяжкості — штраф від 10 тисяч до 25 тисяч рублів або позбавлення прав на 2 роки. У разі заподіяння тяжкої шкоди здоров’ю або загибелі пішохода передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років.

Відшкодовувати збиток потерпілим повинна страхова компанія водія (якщо у нього є активний поліс осцпв). Якщо постраждали люди-сума відшкодування до 500 тисяч рублів, якщо тільки майно-до 400 тисяч. Якщо у винного немає поліса осацв, стягнути гроші з порушника доведеться через суд.

***

Є універсальна порада і для водіїв, і для пішоходів: дотримуватися правил дорожнього руху і бути сконцентрованим і уважним до того, що відбувається на проїжджій частині, що в свою чергу допоможе уникнути проблем або звести ризик потрапляння в дтп до мінімуму.