Очистка і промивка форсунок інжектора

636

Коли машина втрачає динаміку, з’являються “провали” в роботі двигуна, а лампа Check Engine ” не спалахує, то причина засмічення форсунок. Поговоримо як провести очистку та промивку форсунок і які методи існують.

Причини засмічення форсунок

Форсунки активізуються електричним струмом. Такі форсунки застосовуються в двигунах з розподіленим уприскуванням бензину і можуть бути з нижнім, бічним або верхнім підведенням палива. При нижньому підводі здійснюється постійний проток бензину через форсунку, що забезпечує її охолодження і запобігає утворенню бульбашок пари. При підвищеному тиску впорскування ця проблема вирішується і без протоки палива через форсунку.

Електромагнітні форсунки виготовляються з допуском до 1 мкм і здатні відпрацювати до мільярда циклів. Основною причиною порушення їх роботи є забруднення в процесі експлуатації, хоча на шляху механічних частинок стоять паливні фільтри, відсівати частки крупніше 10-20 мкм. Вони встановлюються в паливній магістралі і в самої форсунки.

Останні мають відносно невеликі розміри і покликані гарантувати чистоту палива, що надходить до форсунки, відсікаючи особливо дрібні включення, проникли через фільтр тонкого очищення палива. Поглинаюча здатність невелика, а засорившись, вони залишають форсунки на голодному пайку. Щоб цього не допустити, потрібно стежити за станом фільтра тонкої очистки палива і не заливати в бак сумнівний бензин.

Головна причина забруднення форсунок інжектора – неякісне паливо і присутність у його складі важких фракцій.

Як відбувається чистка форсунок?

Для цього застосовують спеціальні очищаючі добавки до палива. Присадка при регулярному застосуванні підтримує форсунки в хорошому стані довше звичайного. Вона, звичайно, розчиняє відкладення, і все ж така обробка швидше профілактична. Товсті нарости, майже закривають прохідний перетин розпилювача, таких засобів не по силам.

Є у добавок інша особливість. Присадка, немов йоржик, ефективно очищає бак і подає паливопровід (до і після фільтру), після чого пластівці забруднень можуть потрапити до форсунок, намертво закупорити їх вхідні фільтри.


Щоб нейтралізувати цей ефект, застосовують спеціальні пристрої для очищення форсунок. Найбільш поширений метод очищення на працюючому двигуні, як самий простий і досить ефективний. Спеціальна установка подає паливо на вхід паливної рампи або до форсунки центрального уприскування. Штатну систему паливоподачі — бак, електробензонасос, фільтр тонкої очистки і трубопроводи — при цьому відключають. Двигун працює на спеціальному сольвент, який служить одночасно і паливом і очисником.

Так як автомобіль при цьому нерухомий і двигун не навантажений, від миючого сольвент не потрібно забезпечувати задані характеристики потужності, детонаційну стійкість. Тому прагнуть посилити саме миючі властивості сольвент, щоб різко підвищити ефективність очищення в порівнянні з добавками в паливо.

Очистка форсунок ультразвуком

Не завжди застосування хімічного методу чищення форсунок приносить результат. Тоді застосовують більш радикальний спосіб. Це очищення форсунок ультразвуком.

Форсунки попередньо демонтують і поміщають в спеціальну ванну. Під впливом ультразвукових коливань частинки рідини кожну секунду здійснюють зворотно-поступальний рух з частотою генератора. Із-за інерційності відбувається не тільки переміщення мікрооб’ємів рідини з різкими змінами прискорення, але і стрибкоподібне зміна тиску в них. Робоча рідина як би бомбардує поверхню очищуваного вироби і зриває з неї частинки бруду. Таке інтенсивне рух розчину посилює роздрібнення частинок бруду в робочої рідини.

Найбільш примітно, що повне очищення від забруднень за допомогою ультразвуку досягається навіть у самих вузьких поглибленнях і отворах очищуваного вироби. Форсунки занурюють дозуючої частиною у ванну, встановлюючи в спеціальний утримувач. Важливо, щоб вони знаходилися в підвішеному стані, постійно омываясь очисній рідиною при впливі ультразвукових коливань. Якщо форсунки будуть стосуватися дна ванни, то це може призвести до передчасного виходу з ладу ультразвукового генератора.

Будь-який з наведених способів очищення повинен закінчуватися контролем якості. Іноді для досягнення прийнятної якості процес очищення доводиться повторювати кілька разів. Якщо хочете самостійно прочистити форсунки, то допоможе стаття: “як промити форсунки своїми руками”.