Порошкове фарбування дисків

11-1-2021

Технологія фарбування дисків порошковою фарбою

Активне застосування порошкової емалі для покриття поверхонь металевих виробів – зовсім не данина моді, а обгрунтований практичними критеріями вибір. Саме порошкові фарби переважно використовувати для декорування та захисту від негативних впливів автомобільних колісних дисків.

Ключові переваги технології порошкового фарбування

  • чудові антикорозійні властивості
  • стійкість до агресивних біохімічних впливів
  • зносостійкість, механічна міцність, довговічність
  • максимально можлива гладкість поверхні
  • широкий вибір палітри кольорів і фактурних рішень

Технологія https://www.blacktyre.kiev.ua/uk/poroshkove-farbuvannja-diskiv/ полімеризується порошковою фарбою досить складна (що зайвий раз підтверджує високу якість кінцевого результату) і включає в себе кілька найважливіших етапів.

Попередня підготовка поверхонь, що фарбуються

Цей процес, у свою чергу, також складається з ряду послідовних операцій:

  • очищення поверхні диска за допомогою механічних засобів-дробеструйних або піскоструминних апаратів, абразивів (включаючи інструментальну і ручну обробку), механічних або електромагнітних галтувальних машин і пр.це дозволяє видалити стару фарбу, іржу, задираки, відколи, подряпини та інші дефекти.
  • обробка поверхні хімічними реагентами. Виконується для видалення забруднень і оксидів, а також для створення конверсійного (проміжного) шару, значно підвищує адгезію і антикорозійні властивості матеріалу. Кольорові метали та їх сплави обробляють хроматними речовинами, а чорні – фосфатними реактивами.

Нанесення фарби

Етап попередньої обробки завершує промивання вироби, його сушка в камерній печі і охолодження. Підготовлену таким чином деталь відправляють в фарбувальну камеру, де здійснюється її покриття шаром порошкової фарби. Конструкція камери не тільки дозволяє виключити викид не потрапили на поверхню деталі частинок, але надає можливість їх повторного використання.

У більшості випадків порошкові фарби наносять за допомогою одного з варіантів методу електростатичного напилення. Його принцип полягає в наданні в пневморозпилювачі мікрочастинок порошку електричного заряду, що змушує їх притягатися до нейтрально зарядженої поверхні оброблюваного виробу.

Плавлення і полімеризація

На заключному етапі виріб з нанесеним на нього шаром порошкової фарби піддають нагріванню в конвективних печах (або використовуючи інфрачервоне випромінювання) до певної температури (як правило, 160-180-200°c), що вибирається, виходячи з характеристик не тільки фарби, але і оброблюваного матеріалу. В ході нагрівання частинки порошку полимеризуются (сплавляються) між собою, утворюючи рівномірний міцний шар.

Тверднуть покриття або при тепловому впливі (термореактивні матеріали), або при охолодженні (термопласти). У першому випадку вирішальне значення має точне дотримання часу нагріву, що визначається індивідуально для кожного виробу, а в другому – середовище охолодження (вода, повітря, мінеральні масла) і режим процесу.