Представлені концепти сучасної версії позашляховика луаз

92

У 2002 році на луцькому заводі припинили виробництво автомобіля луаз-969, так само відомого як «волинь». Дизайнер з росії тимур даутов продемонстрував концепт-арти українського автомобіля. Він показав, як міг би виглядати автомобіль підвищеної прохідності, якби його збирали в умовах сучасних технологій.

Концепт-арти автомобіля луаз-969

З моменту першого сходу з конвеєра луцького автозаводу першої машини моделі 969 пройшло вже понад півстоліття. Вже більше 19 років як український припинив виробництво луаз-969. Однак незважаючи на це автомобіль все ще залишається затребуваним на вторинному ринку.

Автомобіль відносився до типу вантажопасажирських мікролітражних легкових автомобілів підвищеної прохідності. Завдяки своїм технічним характеристикам і підключається задньому мосту він був дуже популярний у жителів селищ міського типу і сіл.

Тимур даутов – дизайнер з росії створив кілька ескізів на яких була зображена машина моделі луаз-969 такий, як якщо б вона збиралася в умовах сучасних технологій і віянь автомобільної моди xxi століття.

На думку автора ескізів, сучасний луаз-969 мав би отримати свого роду футуристичний дизайн. При цьому, навіть незважаючи на всі сучасні ідеї і технології в авто як і раніше б вгадувалися риси популярної машини луцького автомобілебудівного заводу.

На відміну від оригіналу, який володів різкими і грубими обрисами, у сучасного автомобіля були б більш плавні і м’які лінії кузова. Подібного роду тенденція простежується у багатьох авторів. Незграбні корпуси автомобілів поступаються місцем плавним і обтічним деталям.

За задумом автора ексклюзивних малюнків, сучасний луаз-969 мав би відповідати всім віянням сучасної автомобілебудівної моди. Ні зміну незграбному кузову прийшли більш обтічні деталі корпусу. Автомобіль представляв свого роду гібрид машини і якогось футуристичного транспортного засобу.

У новій версії моделі луаз-969 було б як і раніше 2 двері. Однак при цьому тент повинен був поступитися місцем жорсткому металевому кузову. На передніх крилах автомобіля повинні були бути присутніми витягнуті декоративні елементи.

Нижче лінії капота починалася б фальшрадіаторна решітка. Вона має витягнуту форму. Саме на ній знаходиться назва автомобіля luaz. Фари головного світла зберегли звичну круглу форму. При цьому завдяки сучасним технологіям фари оснащені світлодіодними елементами.

Ззаду автомобіль виглядає не менш ефектно ніж спереду. Практично всю задню частину дверей багажного відділення займає велике скло. Завдяки йому у водія буде відмінний огляд. Фари габаритних вогнів у автомобіля значним чином випирають з корпусу. При цьому вони мають витягнуту форму і оснащені світлодіодними елементами.

Тимур даутов пропонує використовувати для фарбування автомобіля 4 основних кольори. Ними повинні стати хакі, коричневий, сірий і білий кольори. На думку автора концепт-арту саме такі кольори найкращим чином підходять футуристичної моделі автомобіля.

За часів срср автомобіль підвищеної прохідності луаз-969 призначений для вантажопасажирських перевезень був дуже популярний у населення країни. Високий дорожній просвіт і підключається повний привід робили автомобіль дуже цікавим для як для військових, так і для жителів сіл.

Перспективи появи компактного автомобіля високої прохідності дуже цікаві. Адже крім позашляховика “нива«, який виробляється компанією» автоваз” у машини луаз-969 конкурентів би не було.

Основною перевагою машини луцького автозаводу була б її ціна. На пострадянському просторі не так багато виробників, які випускають компактні позашляховики. Поєднавши в собі невелику вартість і якісну збірку луаз-969 міг би стати дуже перспективною розробкою.

Дуже цікавою здається можливість використання компактного автомобіля в умовах життя за містом. У деяких селах люди досі їздять на малолітражному позашляховику. Тому поява нової, більш сучасної і недорогої моделі луаз – 969 могла б підстьобнути жителів сіл і селищ до придбання даного автомобіля.