Проходження краш тесту за методикою Euro Ncap

528

Euro Ncap посилили вимоги до безпеки автомобілів. До методики додали імітацію зіткнення зі стовпом, бічний удар іншим автомобілем та оцінку захищеності пасажирів при ударі ззаду.

Вимоги до безпеки автомобілів

Сучасний підхід з боку Euro Ncap полягає в тому, що на високій швидкості від дорожньої інфраструктури залежить набагато більше, ніж від автомобіля. Тому проводять краш тести автомобілів на швидкості всього 64 км/ч і будь-яка сучасна машина, при аварії на даній швидкості, повинна зберегти життя. А підвищення безпеки домагаються за допомогою застосування превентивних систем, таких як автоторможение і схід з дороги.

Змінилися умови присудження рейтингових балів, оскільки відсутність системи ESP для базової комплектації автомобіля, як і системи ABS, призводять до зменшення загальної оцінки відразу на три бали (що досить суттєво).

Відсутність системи курсової стійкості, навіть при успішному проходженні основних ударних тестів, не дозволить отримати вищу п’ятибальну оцінку. Втрата рейтингових очок для автомобільних виробників може стати істотним ударом по репутації, і, отже, змусить їх зайнятися введенням системи ESP (що таке ESP і її принцип роботи) в стандартну комплектацію, як свого часу було з системою оповіщення про не пристебнуті ремені, за яку Euro Ncap знімало від одного до двох балів.

Безпека при наїзді на пішохода

Фахівці Euro Ncap серйозно стурбовані відсутністю практично у всіх автомобілів системи обмеження швидкості і поганими показниками безпеки при наїзді на пішохода.

Виробники почали впроваджувати бампера зі спеціальних матеріалів, які при наїзді на пішохода не травмують його і не завдають гострих колючих ран. Бампер повинен отримувати м’яті ділянки при наїзді на пішохода, щоб зменшити силу удару і тим самим завдати йому мінімальної сили удар.

Також, під капотом з’являться спеціальні пирапотроны, які захищають пішоходів при наїзді. Сенс в наступному: коли машина збиває пішохода, то він, як правило, вдаряється головою об капот. Пирапотроны повинні під час удару трохи підняти капот і тоді пішохід не отримає удару головою об капот. Це має зберегти життя пішоходам при зіткненнях, але тільки на маленькій швидкості. На великій швидкості, як правило, наїзд на пішохода закінчується плачевно.

травмобезопасный капот автомобиля

Травмобезпечний капот: при наїзді на пішохода чи велосипедиста датчик в передньому бампері активує пиропатроны, які за 22 мілісекунди піднімають задню частину капота на 50 мм, знижуючи тяжкість травм голови.

Максимальна оцінка Euro Ncap

Якщо кілька років тому отримати максимальну оцінку в п’ять балів Euro Ncap було почесно, то зараз зробити це досить важко. Таке можливо завдяки значній роботі над безпекою машини, а це може дозволити не кожен авто виробник. Серед тих, хто тримає максимальну оцінку – це Volvo, Mercedes і в деякій мірі Volkswagen.

Для інших виробників отримати за методикою Euro Ncap оцінку “чотири зірочки” – хороший результат. Це означає, що автомобіль має гарну безпекою, але позбавлений дорогих систем превентивної захисту. Оцінка “три зірки” теж не вважається соромною. Наприклад, вітчизняна Лада Веста збирається отримати три зірки Euro Ncap і це дозволить їй мати успішні продажі на європейському ринку.

Експерти Euro Ncap не бажають зупинятися на досягнутому, заявляють про подальше посилення вимог з активної та пасивної безпеки автомобілів. Значить авто виробникам доведеться придумувати нові методи, щоб поліпшити безпеку і зберегти життя при виникненні аварій. Найоптимістичніший прогноз: до 2020 року максимально скоротити число жертв на дорозі.

У Росії дійсний рейтинг Euro NCAP?

Ні, тому що одні і ті ж моделі в Європі і в Росії оснащуються системами активної і пасивної безпеки по-різному. Наприклад, Mitsubishi Outlander на російському ринку в «базі» має дві подушки безпеки, а в Європі — сім. Чому?

У Росії так простіше тримати вигідні ціни. А в Євросоюзі машину без бічних подушок ніхто не купить. Бо вона буде мати низький рейтинг Euro NCAР, не вище двох зірок, так і поліс на неї обійдеться дорожче — адже західні страхові компанії, що вкладають у дослідження пасивної і активної безпеки колосальні кошти, розраховують тарифи не тільки по збитку «залозу», але і за шкоду здоров’ю, який їм обходиться значно дорожче.