Причини заміни маслозйомних ковпачків. Ознаки зносу

556

Якщо двигун витрачає підвищену кількість масла і димить при натисканні на педаль газу, то слід готуватися до їх заміни. Поговоримо про маслозйомних ковпачках і ознаки їх зносу.

Ознаки зносу маслозйомних ковпачків

Для початку розповімо, навіщо потрібен маслосъемный ковпачок. Його призначення – не пропускати надлишок моторного масла. Він повинен щільно прилягати до клапана і пропускати лише малу частину масла, необхідну для його змащення. Ковпачки зроблені із спеціальної гуми.

З часом, маслосъемный ковпачок починає руйнуватися, гума старіє, втрачає еластичність і відшаровується від основи. Це призводить до того, що ковпачок починає пропускати масло. Отже, зростає споживання двигуном моторного масла. Як правило, на вітчизняних автомобіля інтервал заміни маслозйомних ковпачків становить 80 000 кілометрів пробігу. Для сучасних двигунів, цей період може бути збільшено у 2-3 рази.


У двигуна машини підвищений масляний апетит? Мотор витрачає більше 1 літра на 1000 кілометрів? З’явився синій дим з вихлопної труби? Це перші ознаки зносу маслозйомних ковпачків. Звичайно, про капітальний ремонт можна не думати, якщо звичайно не знизилися динамічні характеристики і не виріс витрата палива.

Дані проблеми можна вирішити заміною маслозйомних ковпачків. Операцію по заміні ковпачків можна зробити своїми руками, не вдаючись до допомоги фахівців. Для цього знадобитися гараж та інструмент для ремонту, найнеобхіднішим з якого є знімач сухарів клапанів. Його можна знайти в магазині авто інструментів.

Поради по заміні маслозйомних ковпачків

Вдаватися в порядок заміни маслозйомних ковпачків не будемо. Детальну операція по заміні можете знайти в технічному керівництві для вашого автомобіля. До того ж, там все доступно пояснюється, ретельно і з картинками. Але слід уточнити деякі нюанси.

покупайте только фирменные маслосъемные колпачки

Велика небезпека операції заміни ковпачків підстерігає при спробі расухаривания клапанів. Для цієї мети є спеціальне пристосування, один кінець якого кріпиться нерухомо, а інший – тисне на тарілку, при цьому стискаючи пружину повернення клапана. Після цього слід зняти “сухарі” з клапана. Краще це зробити магнітної викруткою або довгими щипцями. Тільки будьте обережні, адже якщо втратите “сухар”, то процес зворотного збірки буде неможливих. А на практиці ці маленькі “сухарі” можуть вилетіти в невідомому напрямку, і потім знайти їх буде неможливо.

Також для безпеки, потрібно закрити всі отвори на двигуні поролоном, щоб туди не потрапив “сухар” або бруд. При установці нового ковпачка, не забудьте попередньо змастити моторним маслом.

Операцію по заміні маслозйомних ковпачків можна зробити самостійно, але для цього необхідний досвід та інструмент. Якщо немає знань, то за заміну ковпачків краще не братися. Ціна не висока, так що довірте цю операцію авто майстрам.