Різновиди авто стекол. Який краще?

927

Автоскло для автомобілів виконують захисну функцію. Які бувають види автомобільних стекол і який краще придбати, поговоримо у статті.

Вимоги до авто скла

Головна вимога до автомобільного скла – безпека і міцність. Погано встановлене лобове скло навряд чи витримає серйозне випробування в дорозі і може стати причиною ДТП. Тому неправильна установка авто скла або купівля низькоякісного вироби – це не просто безглузда трата грошей, але й загроза на дорозі.

Слід пам’ятати, що якісні автоскло виготовляються виключно в заводських умовах із застосуванням професійного обладнання. Зараз кожен водій може вибрати те, що йому потрібно, наприклад триплекс або сталініт.

Види автомобільних стекол

Триплекс – скло, що складається з трьох шарів, між якими є спеціальна плівка з поливинилбутерала, що не дозволяє склу розлетітися на друзки у разі пошкодження, підвищує еластичність і міцність скла. Крім того, воно володіє відмінними шумоізоляційними властивостями. У силу високої вартості, триплекс встановлюється в основному як лобове скло, хоча в дорогих автомобілях робиться повне триплекс-скління.

Сталініт — загартоване скло підвищеної міцності, отримана за спеціальною технологією. Воно здатне витримувати сильні удари, а при пошкодженні безпечно для людини, так як розлітається на гранули.

Придбати якісне автоскло – це пів справи, головне – професійно встановити його. На щастя, не кожне пошкодження автоскло вимагає його заміни. Дрібні відколи і тріщини, які зустрічаються на лобовому склі, можна виправити за допомогою обладнання для ремонту стекол з використанням фотополімерів. Спочатку подряпину рассверливают, а потім заливають спеціальний полімер. Продаються набори для самостійного закладення сколів на склі, але краще звернутися до фахівців.

Якщо пошкодження серйозне – буде потрібно установка нового лобового скла. При цьому застосовується метод вклейки, для якого потрібне спеціальне обладнання і матеріали. Скла, встановлені методом вклейки, забезпечують автомобілю додаткову жорсткість, міцність і герметичність стиків. Існує інший варіант заміни автомобільного скла – з використанням ущільнювачів, але останнім часом він застосовується рідко.