Що таке автоцивілка

6-24-2021

Людський розум влаштований таким чином, що ми уникаємо думати про погане. Ні, звичайно багато хто з нас люблять читати кримінальні зведення і навіть некрологи, дивитися відео дтп, але представляти себе в ролі героїв подібних сюжетів-боронь бог! це нормальна реакція, яка позбавляє нас від негативних думок. Можливо тому, не всі виявляються готовими до дорожніх ситуацій, де відбуваються неприємні речі. Також рекомендуємо вибрати калькулятор автогражданки на сайті .

Вереск гальм, глухий удар, вм’ятини на капоті і розгублені водії, судорожно набирають на телефоні всі знайомі і незнайомі номери. В голові спочатку зітхання полегшення -” всі живі!”, а потім включається внутрішній калькулятор: “скільки ж тепер доведеться віддати грошей?”. Хочемо вас заспокоїти: швидше за все – зовсім небагато. Звичайно, якщо у вас є поліс “автоцивілки”. Хочемо порекомендувати почитати про автоцивілку на PolisBot , тут тільки найкращі варіанти .

Що таке “автоцивілка”?

У нашій країні прижилися слова “автоцивілка” або»автоцивілка”. Так народ називає поліс осцпв (в українському варіанті – осцпв). Проте, всі три слова позначають одне і те ж поняття-обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Без поліса осцпв виїжджати на дорогу за кермом власного автомобіля заборонено.однак, ніякої тиранії в цьому немає. Автоцивілка – це в першу чергу захист, як ваша особисто, так і оточуючих. Як відомо, дорога-річ непередбачувана, і неприємні ситуації можуть статися навіть з найдосвідченішим водієм. Тому всі учасники дорожнього руху повинні бути впевнені, що в разі чого, їх незаплановані витрати будуть компенсовані.важливо пам’ятати, що осцпв – це страхування збитку, нанесеного третьою особою. Ваш власний збиток цей страховий поліс не компенсує. Для цього знадобиться окрема страховка на автомобіль або поліс страхування здоров’я.

Чому без осцпв не обійтися?

Перша причина, по якій обзавестися полісом осцпв зобов’язаний кожен автовласник, досить прозаїчна: такі вимоги закону україни «про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».однак не варто думати, що страховка – чергова марна, але не безкоштовна папірець, що ускладнює життя водія. Насправді-це відмінний спосіб зберегти кошти. Ви-водій. Досить досвідчені, і права отримали чесно, проте на дорозі можуть виникати самі непередбачувані ситуації. І ось, уявіть, що така ситуація виникла: ви» наздогнали ” сусіда на дорозі. Завдяки “автоцивілці«, збиток автомобілю» сусіда” оплатить страхова компанія. Звичайно, за винятком франшизи, але про це нижче.

” ціна поліса непорівнянна з тим, скільки автовласник може заощадити. Навіть найдосвідченіші водії, які провели десятки років за кермом, потрапляють в дтп. Поліс збереже їм нерви, гроші, і час.”

Цей поліс осцпв захищений не гірше, ніж грошові купюри. Однак, часто шахраї користуються тим, що не всі знають, яким поліс повинен бути, і поширюють фальшивки. Щоб не потрапити в таку аферу, важливо знати, як відрізнити справжній поліс від фальшивого.перш за все, треба звернути увагу на справжність бланка. У цьому полісі використовуються:

  • спеціальний папір;
  • фарби, які світяться в променях ультрафіолету;
  • мікротекст;
  • три види антисканерної сітки;
  • серія і номер друкуються спеціальною фарбою. Номер справжнього поліса повинен складатися тільки з семи знаків, не більше і не менше.

У деяких випадках навіть поліс, надрукований на справжньому бланку, може бути несправжнім. Наприклад, шахраї виписують поліси на бланках вже неіснуючих компаній. Щоб це з’ясувати, треба ретельно перевірити представлену в ньому інформацію.так, цей поліс містить всі дані про страхову компанію, а його номер можна перевірити по електронній базі. Крім того, сучасні зразки полісів містять qr-код, при скануванні якого перевірити справжність можна за допомогою мобільного телефону протягом 1 хвилини.у найближчому майбутньому – до кінця 2017 року-крім паперового поліса можна буде придбати електронний. На думку страховиків, це зведе ймовірність придбання фальшивки практично до нуля.

Скільки коштує поліс осцпв?

Вартість поліса розраховується виходячи з декількох основних факторів:

  • об’єм двигуна автомобіля (чим більше-тим дорожче);
  • місце, де автомобіль зареєстрований (дорожче у великих містах);
  • реєстрація на фізичну або юридичну особу (на фізичну – дешевше);
  • термін дії договору.

Якщо більшість пунктів багатьом здадуться логічними, то з другим часто виникають питання. Чому кияни платять більше одеситів, а одесити переплачують у порівнянні з жителями мукачева? але якщо задуматися, цей критерій логічний. Потрапити в дтп у великому місті більш ймовірно, ніж в маленькому містечку або, тим більше, в селі. Те ж саме відноситься і до стажу. Чим більше часу водій провів за кермом, тим менш імовірно, що він потрапить в аварію.

Ті водії, які не встигли перереєструвати куплений в іншій країні автомобіль і отримати українські номерні знаки теж можуть застрахувати свою «ластівку» по осцпв. Вартість страхового поліса для них порівнянна з вартістю “автоцивілки” в містах-мільйонниках.

Користуйтеся консультацією: отримання страхових виплат від проблемної страхової компанії

А як застрахувати електромобіль?

У цьому випадку вартість залежить від питомої потужності авто. Питомою потужністю називають максимальну потужність мотора, віднесену до всієї маси автомобіля. Потужність поршневого двигуна, поділена на літраж двигуна, називається літровою потужністю. Наприклад, літрова потужність бензинових моторів в середньому становить 30…45 квт / л.

Як вибрати поліс осцпв?

Вибираючи, де застрахувати автомобіль, важливо оцінити страхову компанію. Це лише на перший погляд вони всі досить схожі, насправді дуже легко потрапити на недобросовісних страховиків. Зверніть увагу на такі фактори:

  • історія страхової компанії. Чим довше вона на ринку – тим краще;
  • місце компанії в рейтингу страхових компаній;
  • статистика відшкодувань. Вона повинна бути в межах середньої по ринку, без перекосів в обидві сторони.
  • відгуки про компанію;
  • вартість поліса. Якщо він коштує підозріло дешево, це часто сигнал про те, що збиток ніхто не збирається відшкодовувати.

Особливості автоцивілки

Купуючи поліс осцпв, треба знати особливість його оформлення, щоб уникнути сюрпризів. Наприклад, зверніть увагу на розмір франшизи.

Франшиза-та сума, яку компанія за вас не заплатить, і її потрібно самому віддати потерпілому. Згідно із законодавством, вона може становити від нуля до двох тисяч гривень. Іншими словами, якщо у вас франшиза становить, наприклад, 1000 гривень, то ви самі будете оплачувати третій стороні збиток у розмірі до цієї суми, або ж доплатите тисячу до виплат страхової, якщо збиток цю суму перевищує.

Також треба пам’ятати, що страхова сума за полісом осцпв – це фіксована «стеля» на термін дії поліса (зазвичай рік), а не на одну дтп. Тобто, якщо ви вже потрапили в аварію і страхова компанія виплатила постраждалій стороні збиток у розмірі 50 тисяч гривень, а ваш поліс оформлений на суму 100 тисяч, то при повторному дтп протягом терміну дій поліса компанія виплатить не більше, ніж залишилися 50 тисяч.

До речі, згідно із законодавством, страхові виплати по осцпв становлять 100 тисяч на майно і 200 тисяч гривень за заподіяння шкоди життю і здоров’ю потерпілому. Якщо ви завдасте більш істотної шкоди, то оплачувати його доведеться самостійно. Звичайно, є можливість збільшити цю суму-наприклад, якщо ви боїтеся, що” наздоженете ” ferrari або іншу дорогу машину. Поліс добровільного страхування відповідальності страхові компанії зазвичай пропонують разом з полісом осцпв.

Важливо пам’ятати, що згідно із законодавством, страхова компанія відшкодовує збиток, якщо в дтп потрапили до п’яти автомобілів.