Що таке система закису азоту NOS?

574

Багато дивилися фільми про стрітрейсерів, і пам’ятають, коли в кінці дистанції гонщик натискає заповітну кнопку і потужність автомобіля збільшується багаторазово. Ця система називається нітро, або закис азоту, або просто NOS.

Переваги системи закису азоту

  • NOS дає набагато більше сил за 1 рубль, ніж інші модифікації двигуна.
  • Досить простий в установці.
  • Використовується тільки коли потрібно і машина залишається засобом щоденного пересування.
  • Існують системи з віддачею від 25 до 500 коней.
  • Легко демонтувати і поставити на іншу машину.

Як працює система закису азоту NOS?

Закис азоту – безбарвний газ, не має запаху, в якому вага кисню складає 36%, що значно більше ніж у повітрі. Це дозволяє суміші горіти з виділенням великої температури. Щоб відокремити молекули кисню від молекул азоту потрібна дуже висока температура.


Додатковий кисень підвищує рівень горіння в циліндрі, змушуючи суміш горіти швидше і «гарячіше». Цей процес у свою чергу розвиває більший тиск в циліндрі і як результат – підвищення потужності.
Потрапляючи в камеру згоряння, закис азоту повертається в газоподібний стан і при цьому охолоджується до -51 °C. Проходячи по повітропроводу цей холодний газ охолоджує повітря йде в циліндр. Коли суміш охолоджується вона стає щільніше, дозволяючи додати більше бензину. Таким чином холодна, густа робоча суміш дозволяє витягати ще більшу кількість коней з мотора, т. к. від зменшення температури в камері згоряння на 10°С ми отримуємо приріст в конях на 1%. Це означає, що при зниженні температури на 50°C до 300 сильному двигуні ми отримуємо 30 к. с..

Всі ці радості затьмарюються деяким ризиком. Страшні історії про оплавившиеся поршні і згорілі мотори підкріплені фактами. Для того, що б використовувати нітро систему безпечно, головне не перегинати палицю.

Поки ви встановлюєте відносно потужну систему закису азоту – боятися нічого. Але як тільки ви перевищуєте можливості двигуна, починаються проблеми. Отже: 4-х циліндровому мотору підходить NOS потужністю 25-50 л. с.; 6-ти циліндрового – до 75 л. с. ; і якщо у вас 8 циліндрів, то не більше 100 л. с. Якщо це занадто мало, то знадобиться досить сильно тюнінгувати мотор. Якщо залишаєтеся в запропонованих рамках, то все, що вам потрібно це замінити свічки на менш холодні, адже температура в камері згоряння підвищилася.

закись азота для тюнинга автомобиля

Якщо потрібна велика потужність, то пряма дорога на доопрацювання двигуна і в першу чергу поршнів. Потрібно знайти ковані спортивні поршні з кільцями, опущеними нижче верхнього краю поршня – товста голівка поршня захистить їх від прогоряння.

Наступна, але не менш важлива доопрацювання – система подачі палива. З підвищенням тиску в циліндрі потрібно більше палива, а відповідно і більш продуктивний паливний насос. Вам потрібен такий, що б прокачував 4 літри бензину на кожні 10 коней в годину при максимальному навантаженні на двигун. Так само не зайвим буде датчик тиску в циліндрі, який допоможе контролювати роботу паливного насоса.

На автомобілів для драг-рейсингу встановлюють систему закису азоту, яка підвищує потужність до кілька сотень “коней”. Це сильно позначається на ресурсі двигуна, але може принести перемогу у змаганнях. До речі, в дрег-рейсингу дозволено будь-яке рідке паливо – бензин, газ, спирт. Закис азоту теж легальна, але ось нітрометан заборонений.
Слід враховувати, що натискати на заповітну кнопку з NOS не можна нескінченно – тривалість натискання залежить від об’єму балона з газом і видається додаткової потужності. Так скільки разів можна «ткнути» червону кнопку з одним балоном? За умови збільшення потужності на 100 “кінських сил” – 4 рази без підігріву балона і 6 разів з ним.