Система випуску. Пристрій і несправність

841

Система випуску призначена для відведення відпрацьованих газів від двигуна і для зменшення шуму при викиді в атмосферу. Поговоримо про пристрій системи випуску автомобіля і розглянемо основні несправності.

Пристрій системи випуску відпрацьованих газів

Система випуску автомобіля складається з:

  • випускного клапана;
  • випускного каналу;
  • приймальної труби глушника;
  • додаткового глушника (резонатора);
  • основного глушника;
  • з’єднувальних хомутів.


Труби – це труби, а в додатковому і основному глушниках, відбувається «обробка» вихлопних газів перед їх випуском в атмосферу. Всередині глушників є численні отвори і розташовані в шаховому порядку камери. При проходженні газів з такого лабіринту, вони втрачають свою швидкість і як наслідок цього – зменшується їх гучність. Далі «заспокоєні» гази виходять з вихлопної труби і розчиняються в повітрі.

Основними шкідливими компонентами відпрацьованих газів, що викидаються в атмосферу, є: оксид вуглецю, вуглеводні і оксиди азоту (CO, CH, NOx). А насправді, при роботі двигуна в трубу «вилітає» майже вся таблиця Менделєєва. Щоб зменшити концентрацію шкідливих речовин, які містяться в продуктах згоряння, в системі випуску застосовується каталізатор відпрацьованих газів..

Несправності системи випуску

Підвищений рівень шуму вихлопних газів може вийти з-за пошкодження основного або додаткового глушника, втрати щільності з’єднань, пошкодження прокладок.

система выпуска автомобиля - вид снизу

Для усунення цієї несправності пошкоджені елементи системи випуску відпрацьованих газів слід замінити на нові. При наявності зварювального обладнання, можна спробувати заварити ті дірки у трубах і глушниках, які ще можна заварити.

Основний і додатковий глушники, а також з’єднувальні труби не повинні доторкатися до металевих частин кузова, амортизаторам і троса ручного гальма. Наприклад, «ручник» часто виходить з ладу із-за того, що гаряча труба пропалила або оплавила оболонку троса. Тому основний глушник повинен надійно «висіти» на гумових амортизаторах, підтримуючи при цьому в підвішеному стані і додатковий глушник з трубами.

При необережному водінні машини або після проїзду ділянки поганої дороги, часто відбувається пошкодження елементів вихлопної системи. Кращий ремонт при пошкодженні – це заміна пошкоджених елементів системи випуску. Спроби «заліпити» дірки в глушнику клейкою стрічкою, як правило, не дають очікуваного ефекту. А через пару тижнів все таки доводиться міняти «залатанную» трубу.