Тюнінг карбюратор Солекс – МегаСолекс

472

Карбюратор МегаСолекс 25х27 (вказані діаметри головних дифузорів 1 та 2 камер в мм) із збільшеною в діаметрі дросельною заслінкою до 35 мм (стандарт – 32 мм).

Тюнінг карбюратора дозволяє вичавити максимальну потужність на високих оборотах за рахунок расточенной 2-ї камери і не втратити крутний момент двигуна на низьких і середніх оборотах, із збільшенням потужності на високих оборотах. “МегаСолекс” рекомендований до застосування на двигунах об’ємом 1500 з високими розподільними (підйом впускних клапанів вище 10,25 мм).

Навіщо потрібен такий карбюратор?

Доопрацювання двигунів стала доступна багатьом. Мало кого можна здивувати двигуном з робочим об’ємом 1600, 1700, 1800 см3 на автомобілях 8-го і 10-го сімейства. На «класиці» робочий об’єм доводимых двигунів давно перевалив за 2 літра.

Ми ведемо мову про карбюраторі. Будь-яке втручання в конструкцію двигуна неминуче веде до доопрацювання системи живлення, навіть якщо це банальна заміна розподільного валу. Завдання карбюратора полягає в тому, щоб на всіх режимах готувати необхідну горючу суміш для циліндрів двигуна. Завдання для кожного двигуна підібрати карбюратор, що дозволяє максимально використовувати можливості автомобіля.


Припустимо є два автомобіля 2109, звичайний карбюраторний мотор. На один встановили спортивний распредвал, інший забезпечили таким же, але також збільшили робочий об’єм шляхом установки колінчастого вала з діаметром кривошипа 78 мм. Якщо і в першому і в другому випадку залишити стандартної систему харчування, то можливості двигуна не розкриються. У першу чергу постраждає область високих оборотів. Витрата повітря і в першому і в другому випадку зріс, а діаметри дифузорів залишилися колишніми.

Встановлено, що швидкість повітря в дифузорі в 120 м/с починає негативно позначатися на наповнення циліндрів свіжим зарядом. «Геометрія» стандартного двигуна 82/71, він 4-х тактний і має 4 циліндри. Отже за один оборот він витрачає: 749,5 см3/об повітря. При 6000 оборотах витрата: 74 950 см3/с. Далі необхідно врахувати коефіцієнт наповнення двигуна на високих обертах за рахунок інертності суміші. Приблизно 1,25. У результаті витрата повітря через дифузори (їх два) виходить 93 688 см3/с. Не важко підрахувати площу дифузорів 1-ой і 2-ой камер стандартного карбюратора: 3,46 см2 і 4,15 см2 відповідно, в сумі – 7,61 див.

Тепер витрата ділимо на площу, переводимо з сантиметрів в метри і отримуємо швидкість потоку в дифузорі 123,1 м/с. Що і потрібно було довести: стандартний двигун має потужність на 5600 про/хв і неабияк придушений карбюратором. Це доводить практика: доопрацьований карбюратор з діаметром дифузора 24/24 показує надбавку навіть при установці на стандартний двигун. Треба відразу обмовитися: банальне збільшення діаметра дифузорів неминуче веде до погіршення роботи двигуна на малих обертах і часткових навантаженнях, внаслідок зниження розрідження в області дифузора і погіршення розпилу бензину і гомогенізації суміші.

Чому допрацьовані двигуни вимагають установки карбюраторів з великим прохідним перетином дифузорів? Перший двигун на відміну від стандартного на оборотах понад 4000 буде мати більший коефіцієнт наповнення і, як наслідок, більший витрата повітря, так і обороти максимальної потужності будуть більше 6000. А другий двигун, до того ж із збільшеним робочим об’ємом, спочатку споживає більше повітря 823 см3/об. Дифузори такому двигуну потрібні ще більше. Але безмежна їх збільшення неможливо. Необхідно створити умови для нормальної роботи двигуна на перехідних режимах.

Можна збагатити перехідні і прискорювальні системи карбюратора, але це не завжди спрацьовує і загрожує зайвим перевитратою. “МегаСолекс” має діаметри дифузорів 24/27. Його особливість в тому, що збільшення підданий не тільки діаметр дифузора, але і змішувальна камера (збільшена дросельна заслінка діаметром 34 мм).

Завдяки не сильно змінилася різниці у співвідношенні діаметрів, розрядження в області дифузора вдається підтримувати на прийнятному рівні при відносно великому його прохідному перерізі. Цього вистачає двигунів, що працюють з широкофазными валами і робочим об’ємом до 1800 см3.