Вибір акумулятора для автомобіля

561

Сучасні акумулятори – служать від трьох до п’яти років. У цій статті розповімо як підібрати акумулятор виходячи з технічних параметрів автомобіля.

Типи акумуляторів

Допустимі (технологія Sb/Ca) – представлені широко, ціни на них варіюються від дуже дешевих до дорогих, пластиковий корпус і надійний. В них заливають дистильовану воду, коли падає ємність батареї, т. к. по мірі роботи вона трохи випаровується. Дані акумулятори рекомендується власникам підтриманих машин, у яких система зарядки може працювати неідеально.

Необслуговувані (технологія Ca/Ca) – зазвичай встановлюються на конвеєрах авто заводів, обслуговування не потрібно ніякого. Даний акумулятор у разі зменшення щільності електроліту замінюють на новий, відновити його неможливо. Ціна на них, як на якісні обслуговуються і якщо впевнені в автомобілі і не бажаєте доливати воду – це ідеальний варіант. Рекомендується власникам нових автомобілів при першій заміні оригінальної батареї.

Існують AGM акумулятори, які встановлюються на машини з системою старт-стоп, або якщо батарея знаходиться під сидінням. Дані батареї забезпечують велику кількість циклів розряд-заряд” (в 3-4 рази більше, ніж у звичайних) і служать довше звичайних при важких умовах роботи. До мінусів можна віднести вартість AGM батарей – в 3 рази вище, ніж у звичайних.

Крім AGM є гелеві батареї – GEL. Вони володіють всіма достоїнствами AGM акумуляторів, і навіть ще краще відновлюються зі стану глибокого розряду. Але ціна вища, ніж у AGM-батарей тієї ж ємності.

Як підібрати акумулятор під свій автомобіль?

Купити акумулятор – не велика проблема. Можна взяти керівництво по експлуатації автомобіля чи вдатися до каталогу виробників батарей. Якщо ні перший, ні другий варіант недоступні, можна запам’ятати назву зламаного і знайти такий же, тобто повинні збігатися ємність, розташування клем, а також габарити і джерело струму.

Так що, при виборі нового акумулятора для машини слід враховувати його габаритні розміри і перед покупкою заміряйте рулеткою (лінійкою) його висоту, довжину і глибину. А також розташування плюсової і мінусової клеми, т. к. бувають акумулятори з прямої та зворотної полярності. Якщо переплутати розташування клем, то його буде неможливо підключити, т. к. проводу в машині певної довжини.


Кожна акумуляторна батарея відповідає номінальним характеристикам: заявленої ємності і пусковому струму. Можете встановити батарею ємністю хоч 100 А*год, але чудес не буває. Чим краще характеристики акумуляторів, тим більше вони мають габаритні розміри. Потрібно це враховувати, якщо хочете поміняти АКБ на більш продуктивний з поліпшеними пусковими характеристиками.

Номінальна ємність акумулятора говорить про його здатність тримати зарядку. Чим вище цей показник, тим довше протримається холодними ночами автомобіль, якщо на ньому не їздити. Або якщо не працює стартер і немає зарядки, чи довго протримається батарея.

емкость аккумулятора в зависимости от применения

Запам’ятайте наступні параметри, які необхідно знати при відвідуванні магазину автозапчастин:

  • габаритні розміри;
  • розташування клем;
  • номінальна ємність, А/год;
  • показники пускового струму;

Про останній параметр варто сказати окремо. Пусковий струм – це величина стартерного розряду струму в момент запуску двигуна машини, вимірюється в амперах (А). Для звичайних споживачів слід лише знати, що чим більша величина цього струму, тим легше машина заведеться в морози. Для експлуатації в холодних районах величина пускового струму повинна бути не менше 600 А.

Після покупки нової акумуляторної батареї її потрібно в ОБОВ’ЯЗКОВОМУ порядку зарядити стаціонарно, а не відразу ставити на автомобіль.
Як правило, на прилавках магазинах вони можуть лежати довго, а згодом акумулятор втрачає свій номінальний заряд. Якщо хочете, щоб він прослужив довго – заражайте після покупки, навіть якщо продавець затверджує що це “майже нова” батарея.

Розшифровка маркування акумулятора

На кожному автомобільному акумуляторі стоїть маркування у вигляді набору цифр і букв. Якщо знати цю розшифровку, то можна з легкістю знайти те, що вам необхідно. Для цього розглянемо приклад маркування.

маркировка аккумулятора и его расшифровка

Якщо зустріли слово “agm” для акумуляторних батарей, то в неї не можна заливати воду в разі втрати щільності. Вона не вимагає періодичного обслуговування і у разі виходу з ладу підлягає заміні. Нині 80 відсотків випускаються акумуляторів – необслуговувані.
Як відбувається стаціонарна зарядка, читайте в статті “Обслуговування і зарядка акумулятора автомобіля”.

Для автомобілів, обладнаних системою “старт-стоп” застосовуються спеціальні AGM акумулятори, які витримують збільшену кількість розрядів і зарядів. Якщо потрібно міняти акумулятор AGM, то тільки на аналогічний. Якщо машина без системи “старт-стоп”, то встановлювати AGM можливо, але вони дорожче звичайних акумуляторів.