Вибір зарядного пристрою для акумулятора авто

575

Зарядний пристрій підзарядить розряджений акумулятор, якщо він розрядився. У даній статті допоможемо з вибором зарядного пристрою для автомобіля.

Яке зарядний пристрій вибрати?

Перш ніж купувати зарядний пристрій, необхідно визначитися з типом акумулятора, встановленого на автомобілі. Наприклад, для свинцевих акумуляторів потрібно спеціальний зарядний пристрій. Для всіх інших підійде звичайний універсальний зарядник.

Далі необхідно визначитися з ємністю батареї. Мається на увазі не фізичні розміри акумулятора, а електрична ємність, що характеризує кількість струму, яке батарея віддає за певний час. В залежності від ємності батареї потрібно підбирати потужність зарядного пристрою, хоча більшість моделей універсальні.

Для прикладу, акумулятор ємністю 50 ампер-годин буде заряджатися з нуля 10-амперным зарядним пристроєм 6 годин. То ж зарядний пристрій заряджає батарею ємністю 100 А-год до повної підзарядки 11 годин. Щоб порахувати час підзарядки батареї з нуля, потрібно ємність акумулятора розділити на потужність зарядного пристрою плюс 10% від отриманого числа. Якщо необхідно збільшити швидкість зарядки, то потрібно купувати потужний зарядний пристрій.


Більшість зарядников для акумулятора продаються з струмом зарядки 6 А – це підійде для більшість батарей ємністю до 60-70 А-ч. Для зарядки акумулятора підвищеної ємності, наприклад у позашляховиків та великовантажної техніки знадобиться зарядник з струмом не менше 18 А. Варто враховувати, що не завжди потрібно заряджати посаджену до нуля батарею, зазвичай в ній залишається 30-50% відсотків заряду. Значить зарядний пристрій зі струмом 6 А зарядить такий акумулятор ємністю 50 А-год за 5-6 годин.

Про те, як довго потрібно заряджати АКБ у статті “скільки часу відбувається зарядка акумулятора?”
Варто вибирати зарядний пристрій з плаваючою регулюванням струму. Чим менше струм зарядки, тим довше заряджається батарея, але тим краще вона відновлюється. Якщо зарядити повністю посаджений акумулятор зарядник потужністю 18 А, на це піде 2-3 години, але він не відновитися на 100%. Треба в міру зарядки батареї зменшувати струм зарядки, в кінці зменшити аж до 1 А. Саме так працюють зарядні пристрої з плаваючою регулюванням струму – в автоматичному режимі вони знижують величину струму. В результаті батарея відновлюється повністю.

зарядное устройство

Зарядні пристрої можуть працювати від різного джерела живлення. Існують прилади, що працюють від електричної мережі і від прикурювача. Багато можуть регулювати швидкість заряджання в залежності від ємності акумулятора. Потрібно дивитися, щоб вони були оснащені системою автоматичного зменшення струму в кінці зарядки. Якщо її немає – доведеться самостійне стежити за заряджається батареєю і не залишати підключеної на тривалий час, так як існує ймовірність перезарядки.

Зарядні пристрої, що працюють від звичайної електричної мережі – прості в обігу і зручні та акумулятор можна залишити на підзарядку на розрахунковий час. З’явилися зарядні пристрої, які контролює процес підзарядки. У міру наближення до повної зарядки, пристрій знижує потужність удвічі, поки батарея повністю зарядиться. Коли батарея повністю зарядилася, вони автоматично відключаються.

Перед використанням зарядного пристрою, прочитайте інструкцію до застосування. Зарядний пристрій — це безпечне, але тим не менш серйозне обладнання, яке при неправильному використанні може зіпсувати батарею.