Як відкрити шиномонтаж? Поради від фахівців

606

Ідея відкрити шиномонтажну майстерню — непогана. У цій статті поговоримо, як відкрити шиномонтаж і що для цього потрібно, як вибрати найбільш підходяще місце і знайти кваліфікований персонал.

Що потрібно для відкриття шиномонтажу?

Для відкриття шиномонтажу потрібен бізнес-план, приміщення, підйомники та інструменти для заміни та ремонту шин, матеріали і, природно, початковий капітал.

Ідеальне місце для шиномонтажної майстерні — близько завантажених транспортом доріг, важливих дорожніх розв’язок, біля заправок. Дуже важливо, щоб майстерня була добре видно з дороги і до неї було легко добиратися. Ідеально знайти приміщення із зручними під’їзними шляхами, складом, місцем під офіс та місцем для стоянки на кілька машин. Словом, не пошкодуйте часу і знайдіть правильне місце. Адже це 50% успіху!

Приміщенням під шиномонтаж може бути вагончик, частина гаражного комплексу, окремо стояча будівля. Все залежить від вартості оренди або витрат на будівництво. Чим вище рівень приміщення, чим воно просторіше, тим більшу кількість клієнтів можна буде обслужити, тим вище буде рівень спроможності клієнтів, але і вище вартість оренди приміщення.


Важливо при підборі приміщення уточнити в орендодавця інформацію електроживлення. Багато шиномонтажні верстати та компресори оснащені 3-х фазними двигунами, а далеко не у всі приміщення підведено харчування в 380В. Також необхідно з’ясувати щодо ліміту електроспоживання. Інакше в останній момент виявиться, що не вистачає одного кіловата і з-за цього не буде працювати шиномонтаж.

Наступний крок — зареєструвати підприємство як ПП або ТОВ і отримати необхідні ліцензії та дозволи.

Сподіваємося, що перед тим як зареєструвати компанію, ви придумали бізнес-стратегію, яка допоможе успішно конкурувати з існуючими майстернями. Ви повинні знати, скільки беруть за свої послуги інші майстерні і встановити конкурентні ціни. Якщо не можете конкурувати по вартості послуг, то можна спробувати конкурувати за рахунок додаткових послуг. В цілях конкуренції можна запропонувати гарантію якості. Надрукуйте гарантію на аркуші папірці і давайте її кожен раз після виконання робіт разом із чеком.

Для нормальної роботи майстерні потрібно, щонайменше, два професійних механіка. При збільшенні обсягу робіт можна залучати студентів або підмайстрів як на постійній, так і на тимчасовій основі. Механіків потрібно забезпечити робочою одягом, рукавицями, інструментами та матеріалами.

Для кращої звітності та уникнення помилок необхідно розробити систему розрахунку вартості послуг, щоб вона була зрозуміла кожному механіку. У прайс можна включити перелік послуг, їх вартість, ім’я механіка, виконував роботу. Якщо є можливість, то можна комп’ютеризувати систему. Інформацію про постійних клієнтів можна потім систематизувати і з її допомогою планувати закупівлі матеріалів. Комп’ютерна система допоможе організувати інвентаризаційний облік і контроль за витратою матеріалів.

Основне завдання при відкритті шиномонтажу – переманити клієнтів у конкурентів. Щоб шиномонтаж помітили – потрібно замовити вивіску зі світлодіодним підсвічуванням. Вона споживає мало електроенергії, добре видно здалеку і не боїться перепад температур. Продумайте текст і дизайн вивіски, щоб після нічого не переробляти. Якщо плануєте відкрити шиномонтаж, що працює цілодобово, то обов’язково зробіть на цьому акцент, пропишіть на вивісці.

Не забудьте встановити рекламний щит на даху майстерні, який добре видно здалеку. Замість нічого не говорить назви компанії, краще написати «Ремонт шин» або «Шиномонтаж». Також буде корисна впровадження послуги мобільного шиномонтажу, коли заміна шин відбувається на виїзді.