Як вибрати автомагнітолу і чим вони різняться?

4-15-2017

Хочете з комфортом слухати улюблену музику? Чистоту звуку в автомобілі, забезпечує не тільки акустика, але і магнітола. Поговоримо як вибрати автомагнітолу і чим вони різняться.

У найпростішому випадку аудіосистема в автомобілі складається з магнітоли і пари колонок. Якщо потрібен якісний звук, то потрібно зовнішній підсилювач потужності і як мінімум 5 динаміків (включаючи сабвуфер). І всім цим повинна керувати авто магнітола, від неї залежить якість звуку.

Серед автолюбителів найбільш популярні магнітоли фірм Pioneer, Alpine, JVC і Sony. Ресивери компаній Mystery, Prology, SUPRA – відносяться до нижчого цінового діапазону. Якщо потрібен звук в машині без викрутасів – слід купувати саме їх, а не продукцію більш високого класу. Якщо інші компоненти в машині не кращої якості, то дорога магнітола не поліпшить звук.

Технічні характеристики авто магнітоли

Вихідна потужність – чим більш потужний вихідний сигнал, тим з більшим ступенем можна “розгойдати” акустичну систему. Однак виробники вказують нереальні цифри. Якщо в характеристиках написано, що автомагнітола з вбудованим підсилювачем потужністю 4×50 Вт – це вказує на максимальну потужність. Номінальна (без хрипів) складе не більше 10-15 Вт.

авто магнитола prology с навигатором

Цей показник не має принципового значення, адже вказівка потужності 4×50 або 4×60 – не особливо відрізняються в звучанні. Якщо хочете підсилити потужність авто звуку доведеться купувати зовнішній підсилювач. Він посилить якість звучання магнітоли, вона буде грати без “хрипоти” і сторонніх звуків на будь-якій гучності.

Шуми. Співвідношення сигнал/шум повинно бути як мінімум вище 90 дБ. Чим вище цей показник – тим чистіше і краще буде звук.

Типорозмір корпусу магнітоли. Для зручності монтажу всі магнітоли мають один із стандартних типорозмірів. Найбільше поширення отримали магнітоли розміром 1 DIN. Також зустрічаються збільшеного розміру 2-DIN. Вони володіють великим дисплеєм, багатшим у плані функцій, оскільки великий розмір корпусу дозволяє встановити додаткові модулі (“ТВ-тюнер”, “GPS-навігатор”).

Чутливість тюнера – цей показник повинен бути 1мкв і менше. Це особливо важливо якщо часто вирушаєте у передмістя де радіосигнал залишає бажати кращого. Також, якщо необхідний УКХ-діапазон, то слід уточнити чи підтримує його магнітола, адже не кожна модель ресивера володіє такою можливістю.

Кількість каналів: двох – і чотирьохядерні. Двоканальна магнітола дозволяє встановити в машині тільки 2 динаміка, а чотирьохканальна – 4. П’ятиканальна магнітола, відповідно, дозволяє встановити чотири динаміка плюс сабвуфер. Краще вибирати авто магнітолу з великою кількістю каналів. Якщо в майбутньому захочете розширити аудіо систему в машині – не потрібно купувати нову автомагнітолу, а використовувати залишилися канали.

Наявність еквалайзера і зрізів. Еквалайзер дозволяє налаштувати тембр звучання і регулювання балансу рівня по фронту і тилу. Чим більше кількість смуг еквалайзера підтримує ресивер – тим точніше можна налаштувати авто звук. Магнітоли вище середнього рівня вміють регулювання фільтрів низьких і високих частот, вони дозволяють налаштувати частоту зрізу для мзс (колонок в дверях) і пищалок (високочастотні динаміки на стійках) під свої звукові смаки.

авто магнитола и ее технические характеристики

Експлуатаційні зручності – можливість приглушення звуку, настройка кольору підсвічування дисплея, а також дизайн органів управління. Для деяких автолюбителів буде важливо наявність USB-порту на передній панелі або підключення окремого шнура) або карти пам’яті SD. Завдяки їм можна слухати музику не тільки з дисків, але з зовнішніх носіїв.

Підтримка зв’язку з телефоном. Деякі моделі мають можливість підключення до телефону і прослуховування музики через нього. Аудіосистема може грати роль handsfree – розмова буде чути з динаміків машини.

При виборі автомагнітоли слід орієнтуватися на ціну, додаткові зручності і на дизайн. Наприклад, деяким подобається синє підсвічування, а іншим потрібна червона. В іншому, магнітоли одного цінового діапазону за технічними характеристиками мало відрізняються.