Як вибрати автомобільний навігатор? Який краще?

659

Розповімо , як вибрати автомобільний GPS навігатор в машину – який краще? А перед вибором поставте перед собою три запитання і постарайтеся відповісти на них.

Для якої мети купуєте авто навігатор?

Для початку потрібно визначити з призначенням, від цього залежить вибір і розширюється діапазон вибору моделей. Якщо потрібен авто навігатор для нечастих поїздок, то вибір широкий. А якщо для подорожей за кордон – то потрібно вибирати професійні моделі – тут вибір звужується.

Перед покупкою подумайте, чи потрібен сервіс пробок, це коли авто навігатор показує стан дорожніх заторах і заздалегідь змінює маршрут. Це стане в нагоді для частих поїздок по місту, наприклад, коли працюєте в таксі або доставляє продукцію. Якщо ви часто їздите за містом – дана функція буде мало затребуваною.

Є вбудовані авто навігатори з відеореєстратором. З досвіду можу сказати, що краще купувати окремо відеореєстратор і окремо навігатор. Вбудовані моделі набагато дорожче, а функціонал не дуже високої якості.

Потрібні додаткові функції?

Багато авто навігатори мають додатковими можливостями. Серед них можна відзначити такі як: читання електронних книг, прослуховування музики, FM-передавач, перегляд фото альбомів і безліч подібних функцій. Тільки відповідайте чесно на питання: а чи потрібні вони Вам? Як часто будете ними користуватися або взагалі не будете. З досвіду скажу, що ці функції часто марні. Це просто “заманиловка” для покупців.


Важливий фактор у роботі навігатора – це швидкість роботи. Перед тим, як його купити, подивіться в магазині “наживо” – включіть і проверти функціонал. Як швидко спочатку відкриваються картки? Як прораховує навігатор новий маршрут? Від цього залежить його робота – легко їм користуватися і не буде “дратувати”, коли буде думати за кілька секунд або хвилин при перестроюванні маршруту.

Звертайте увагу на такий параметр як голосові підказки навігатора, чи сподобається Вам голос, адже це суто особисте сприйняття.
Варто звернути увагу на наявність карт і останню версію. Чим досконаліша версія карти, тим точніше пошук маршруту. Багато навігаторів надають можливість використання кілька версій карт, що зручно для користувача. Також, в деяких моделях авто навігаторів присутня підтримка Яндекс Карт.

Є GPS навігатори з підтримкою вітчизняної навігації ГЛОНАСС”, але вартість їх велика в порівнянні з традиційними навігаторами, так що особливого сенсу в їх придбання немає.

Варто звернути увагу на такий параметр як діагональ екрану – чим вона вище, тим легше читаються дані. Зустрічаються навігатори з діагоналлю екрана від 3,5 до 7 дюймів. Прийнятним вважається розмір від 4,3 до 5 дюймів, що підійде більшості автолюбителів. Варто відзначити, що чим вище діагональ екрану – тим більше вартість навігатора.

На яку ціну орієнтуєтеся?

Існує безліч авто навігаторів різних цінових категорій. Перші, це дешеві “Містичний”, “Супра”, “Mio”, ціною до 2.500 рублів. Якість у них відповідні – це навігатори не на кожен день. Їх купують, щоб заощадити кошти, коли потрібен навігатор не постійно, а 2-3 рази на рік для поїздок на далекі відстані.

вид карт в авто навигаторе

Середня цінова категорія представляють такі фірми як Texet, Prestigio, Explay та інші. Якість і надійність – вище, а ціна складає не більш 4 000 рублів. Такі навігатори купують, коли не довіряють китайських підробок. Вони краще за якістю і володіють розширеним функціоналом. Якщо потрібен авто навігатор кілька разів на рік та збираєтеся купити надійну продукцію, але не дорогу – вибір за даними навігаторами.

Найвища цінова категорія представлена навігаторами фірми Garmin, Lexand та інші. Являє собою професійні навігатори на кожен день. Якість і надійність – на вищому рівні. Такі навігатори володіють швидкістю роботи, не “гальмують” при завантаженні карт, є додаткові можливості – такі як сервіс пробок на дорогах, кілька варіантів карт від різних виробників, підтримка ГЛОНАСС або Яндекс Карт.

Дорогі навігатори краще прораховують карти і набагато надійніше. Купуйте, якщо використовуєте щодня. Якщо потрібен кілька разів у рік – зручніше використовувати телефон і вбудовані додатки, такі як “Яндекс Карти” або “Google навігатор”.