Заправка автомобіля – по 5 літрів або до повного бака

821

Що краще: заправляти автомобіль за 5 літрів або до повного бака? Розповімо, до чого може призвести їзда з порожнім баком і дамо поради по заправці машини.

До чого веде їзда на порожньому баку?

Якщо постійно заправлятися по 5 літрів – це призведе до виходу з ладу бензонасоса. Якщо залишку палива в баку буде мало, то насос разом з бензином буде “брати” повітря, що неминуче приведе до його поломки.

Якщо загорілася лампочка залишку палива – ще можна проїхати приблизно 30-40 кілометрів у звичайному темпі. Але це буває не завжди.

Розкажу випадок з життя автолюбительки. Коли у неї запалилася лампочка брак бензину, вона її проігнорувала і далі їздила. Але цієї кількості палива їй вистачило рівно, щоб доїхати до будинку. На наступний ранок – машина не завелася. Довелося в терміновому порядку шукати бензин, щоб машина завелася.

Чому так сталося? По-перше, не варто довіряти стрілкою залишку палива в баку, це лише інформаційний покажчик, який про точну кількість палива вам сказати не зможе. Інформація за нього потрібна для приблизного обчислення залишку палива, в межах плюс-мінус 5 літрів.

По-друге, прилад вимірювання залишку бензину інертний. Для прикладу, якщо їдете довго по трасі, то спробуйте вимкнути запалювання і знову його включити. Ви здивуєтеся, тому що стрілка палива може показати зовсім інше значення. Це відбувається тому, що зчитування залишку палива в бензобаку йде не в реальному часі, а з запізненням, тому що датчик має інертністю.

Інша справа, цифрові покажчики кількості палива, які зчитують інформацію безпосередньо з блоку управління двигуном. Але довіряти їм я б не рекомендував, т. к. вони розраховують кількість палива не безпосередньо з бензобака, а за своїм калибровкам, які із-за неправильних розрахунків можуть позначитися на точності.

По-третє, не варто забувати, що машина може спокійно рухатися, навіть коли немає палива в баку, але воно залишилося ще в паливних магістралях і насосі. Як у випадку з автолюбительницей. Вона просто їздила на залишках бензину і коли вона заглушила машина – паливо скло назад в бак. А паливного насоса на наступний день не вистачило того залишку бензину, щоб закачати його в двигун.

у автолюбительницы закончился бензин в автомобиле

Не рекомендується їздити з постійно палаючої лампочкою залишку палива. Краще заправляти більше бензину, нехай завжди хлюпається в бензобаку, це буде ваш недоторканний запас на всякий випадок.

Поради по заправці автомобіля

Взимку, слід намагатися заправляти бензобак до повного. Це робиться на увазі того, що при порожньому бензобаку більше ймовірності для накопичення конденсату з води, з-за різниці температури в зимовий час. Чим більше буде води в бензобаку, тим гірше поїде машина, оскільки вода є неспалимою. Тоді доведеться по весні видаляти воду з бензобака за допомогою засобів автохімії або спирту.

При заправці “до повного бака” слід враховувати не тільки обсяг самого бензобака, але і заливної горловини. Для прикладу, при паспортному обсязі бака в 41 літр, реально може вміщається до 45 літрів бензину.

Не забувайте про недолив бензину на АЗС і користуйтеся тільки перевіреними заправками. Заощадивши на заправці дешевим бензином можна потрапити на дорогий ремонт двигуна. Дуже часто бували випадки, коли автолюбителі заправлялися на АЗС і змогли тільки від’їхати на 100 метрів, далі машина глохла. Вердикт – капітальний ремонт двигуна із-за неякісного бензину.

На заправці переплутати бензинові і дизельні шланги не можливо, у них різні діаметри. Так що не намагайтеся заправляти машину іншим паливом!