Додому Auta Bezpečnost a dopravní předpisy Jak bezpečně vypočítat nosnost auta

Jak bezpečně vypočítat nosnost auta

Všichni jsme se v této situaci ocitli. Stojíte na příjezdové cestě se zkříženýma rukama a uvědomujete si, že jste podcenili, kolik tašek s potravinami a kartonových krabic můžete za jednu cestu odvézt. To je univerzální problém. Můžete s tím zkusit něco udělat, třeba hodit batoh na zadní sedadlo. Někdy na vás čekají potíže: rozlité mléko, drobící se ovoce a vaše záda křičí na protest. Lidské tělo má své limity. Stejně jako my je mají i auta a ne vždy jsou respektovány.

Přetížení vašeho vozidla není jen nepříjemnost; je to nebezpečné. Provozování vašeho auta, nákladního auta nebo SUV nad jeho jmenovité zatížení neúměrně zatěžuje nejen vaše svaly, ale také motor, převodovku, odpružení a brzdy. Vystavujete nebezpečí sebe i ostatní účastníky silničního provozu. Pochopení nosnosti vozidla není jen o uložení věcí na zadní sedadlo. Tím se zabrání propíchnutí pneumatiky a selhání brzd.

Nosnost zní technicky, ale ve skutečnosti je jednoduchá. Jedná se o celkovou hmotnost přidanou k pohotovostní hmotnosti vozidla. Zahrnuje náklad, palivo a samozřejmě lidi. Cestující se započítávají do přepravní kapacity. Pokaždé, když čtyřčlenná rodina cestuje autem, kapacita nákladu se výrazně zvyšuje. Ignorování této skutečnosti je častou chybou. Řidiči se často dívají do kufru a pomyslí si: „Tohle všechno se mi vejde“, aniž by si uvědomili, že osoba za volantem zabírá značnou část jejich „kapsy“.

Jaké jsou praktické limity? Jak víte, jakou váhu může nést konkrétní přívěs nebo každodenní vozidlo, aniž by hrozilo mechanické selhání nebo vznik nebezpečných situací? Odpověď spočívá v několika číslech a výpočtech uvedených na nálepce nalepené na vnitřní straně rámu dveří. Podívejme se na tento výpočet.

Matematika za hranicemi

Chcete-li určit skutečné limity vašeho vozidla, potřebujete znát dvě důležitá čísla: celkovou hmotnost vozidla (GVWR) a pohotovostní hmotnost vozidla.

GVWR je maximální bezpečná hmotnost celého vozidla, včetně samotného vozidla, všech kapalin, cestujících a nákladu. Nastaveno výrobcem na základě síly rámu, odpružení a brzd. Překročit toto číslo je jako běžet maraton s batohem plným cihel. Nohy to snesou, ale klouby ne.

Pohotovostní hmotnost vozidla je hmotnost samotného vozidla včetně veškeré standardní výbavy, příslušenství a všech kapalin (palivo, olej, nemrznoucí směs). Cestující a náklad však nejsou zahrnuti v této hmotnosti.

Toto je základní vzorec.

Nosnost = GVWR – pohotovostní hmotnost vozidla

Výsledkem je kombinovaná hmotnost cestujících a zavazadel.

Podívejme se na hypotetický příklad. Řekněme, že máte SUV s celkovou hmotností vozidla 6 000 liber a pohotovostní hmotností 4 500 liber.

6000 – 4500 = 1500 liber

Máte 1500 liber na manévrování. Ale počkej. Tento výpočet nezahrnuje řidiče, cestující ani plnou nádrž paliva. Pokud máte čtyři cestující, z nichž každý váží v průměru 180 liber, odečte se 720 liber. Naplnění nádrže také stojí kolem 150 liber. Co teď musíte udělat, je

K tomu, abyste zjistili, zda vaše vozidlo překračuje svou nosnost, nepotřebujete inženýrský titul. Hlavní věc je najít dvě čísla, aniž byste se obrátili na mechanika. Potřebujete maximální hmotnost vozidla (GVWR) a pohotovostní hmotnost.

To je vše. Odečtěte jeden od druhého a získáte nosnost.

Důležitá čísla

GVWR je tvrdý limit. Toto je maximální povolená hmotnost plně naloženého vozidla: s cestujícími, naplněného palivem a připraveného k jízdě. Toto číslo zahrnuje hmotnost kovové karoserie, technických kapalin (olej, nemrznoucí směs, benzín), všech cestujících a veškerého nákladu. Tento limit je stanoven výrobcem. Není skrytá na palubní desce. Hledejte nálepku na sloupku dveří řidiče vedle zámku. Může být také uveden v uživatelské příručce nebo v online databázi vozidla.

Pohotovostní hmotnost vozu je hmotnost vozidla v klidu. V kabině nejsou žádní cestující. Není tam ani náklad. Pouze ocel, sklo a kapaliny potřebné k chodu motoru. To bere v úvahu plnou nádrž benzínu a plné nádrže pro přídavné palivové systémy (pokud existují).

Matematika je zde extrémně jednoduchá a nemilosrdná.

GVWR mínus pohotovostní hmotnost se rovná nosnosti.

Podívejme se na příklad. Vezměme si auto s maximální přípustnou hmotností 3 500 liber (1 588 kg). Pohotovostní hmotnost je 3 000 lb (1 361 kg).

3500 – 3000 = 500 liber (227 kg).

Máte rezervu 500 liber. To zahrnuje cestující, nástroje a vybavení. Pokud vaši tři přátelé a jejich golfové hole váží 450 liber, zbývá vám pouze 50 liber, než riskujete poškození odpružení nebo brzdového systému.

Liší se výpočet v závislosti na typu vozidla? Ne. Tento vzorec platí, ať řídíte auto, SUV nebo pick-up. Jen mají jiná omezení.

Nosnost nákladního vozidla

Tady je to u pickupů složité. Lidé si myslí, že protože nákladní auta vypadají robustně, mohou převézt cokoliv. To je špatně. Mají specifická omezení.

Nosnost je často nižší, než si myslíte. Výrobci vytvářejí tato vozidla pro tažné a užitkové účely, nikoli pro přepravu neomezeného množství nákladu. Půltunový pickup uveze pouze 1 500 až 2 000 liber. To je vše. Když k tomu přidáte hmotnost řidiče, bedny s nářadím a štěrku, jste často dohnáni na hranici možností.

Zkontrolujte nálepku na sloupku dveří. Jsou tam uvedeny hodnoty GVWR. Odečtěte od nich pohotovostní hmotnost. Je to zmíněno v manuálu nebo online specifikacích. Výsledkem je tvrdý limit. Nehádejte. Nedělejte si domněnky. V případě potřeby náklad zvažte.

Definice užitečného zatížení se velmi liší v závislosti na tom, zda vezete náklad v autě nebo v korbě pick-upu. Kompaktní kombi se nevejde 10 stop překližky. Přitom opravdu nepotřebujete návěs třídy 8, abyste odvezli pár tašek s potravinami ze supermarketu.

Nákladní automobily se obvykle používají k přepravě těžších a větších nákladů. Abychom těmto omezením porozuměli, je nutné vědět, jak jsou tato vozidla klasifikována ve Spojených státech na základě jejich hodnocení maximální hmotnosti vozidla (GVWR). Toto je maximální provozní hmotnost vozidla stanovená výrobcem, včetně vozidla, cestujících, paliva a nákladu.

Na tyto klasifikace lze nahlížet ze dvou hledisek: specifické váhové třídy a širší funkční kategorie. Americká vláda rozděluje rozsah GVWR do osmi různých kategorií.

Váhová kategorie

GVWR

třída 1
6 000 lb (2 722 kg)

třída 2
10 000 lb (4 536 kg)

třída 3
14 000 lb (6 350 kg)

třída 4
16 000 lb (7 258 kg)

třída 5
19 500 lb (8 845 kg)

třída 6
26 000 lb (11 793 kg)

třída 7
33 000 lb (14 969 kg)

Třída 8
Jakákoli hmotnost nad 33 000 liber.

Americké ministerstvo dopravy (DOT) rozděluje tyto podrobné třídy do tří hlavních kategorií: Třídy 1 a 2 jsou lehké nákladní automobily. Přemýšlejte o standardní korbě pickupu nebo pracovní dodávce. Třídy 3 až 5 jsou středně těžká nákladní vozidla. Toto jsou skříňové náklaďáky a raketoplány, které vidíte po městě. Cokoli nad 6. stupeň je považováno za závažné. Jedná se o těžká nákladní vozidla a nákladní automobily pro přepravu zboží.

Když budete vědět, do které kategorie vaše nákladní vozidlo spadá, můžete přesně určit, jakou hmotnost může táhnout, aniž byste poškodili zavěšení nebo porušili federální předpisy. Nákladní vozy jsou hodnoceny nejen podle toho, co dokážou táhnout, ale také podle toho, co mohou táhnout bezpečně.

Na další stránce se podíváme na to, kolik nákladu můžete ve svém vozidle převézt.

Užitečná hmotnost vozidla

Zapomeňte na mentalitu nákladního auta. Když řídíte sedan nebo hatchback, užitečné zatížení není prioritou. Posadíte děti do auta, hodíte tašky do kufru a vyrazíte na cestu. Koho zajímá, že zadní odpružení skřípe? Tohle je rodinné auto, ne pracant. Takové zanedbávání je logické. Většina vozidel jednoduše nemá dostatečný objem, aby pojala předměty dostatečně těžké na to, aby skutečně překročily svůj limit užitečného zatížení. Pokud je hmotnost standardního vozidla dostatečně velká na to, aby vytvořila konstrukční riziko, pak by pravděpodobně nemělo být vůbec umístěno v nákladovém prostoru.

To ale neznamená, že byste tato čísla měli ignorovat. Zanedbání užitečného zatížení je přímá cesta ke špatné jízdě a ovladatelnosti. Jakmile přestanete uvažovat o cestujících jako o „jen lidech“, stane se matematika překvapivě jednoduchá.

Skrytá hmotnost cestujících

Výrobci aut vám neřeknou jen maximální hmotnost jejich výbavy. V úvahu se bere i váha osoby. Průmyslové normy naznačují hmotnost 150 liber (68 kg) na sedadlo. Toto je výchozí bod. Když plánujete výlet, prázdný prostor je v podstatě jako bankovní účet se 150 dolary, které můžete utratit za zavazadla, domácí mazlíčky a vybavení.

Využijte náš sedan střední třídy, který pojme tři osoby na zadní sedadlo. Když je zadní část prázdná, šetří nejen místo, ale také udržuje užitečné zatížení 450 liber (204 kg). V kabině jsou tři teenageři a polovina kapesného je už „utracená“, než se vůbec dotknou zavazadla. To vyvolává otázku: “Jak velkou váhu může auto udržet?” Nákladový prostor je zřídka jediným faktorem. To je součet všech duší a kufrů v autě.

Většina výrobců automobilů povoluje 150 lb (68 kg) na osobu a sedadlo. To znamená, že každé dostupné sedadlo přidává 150 liber dostupného užitečného zatížení.

Tento výpočet mění vše, pokud jde o balení. Nemůžete se jen podívat na hmotnost vozidla a celkovou hmotnost vozidla (GVWR) a zastavit se u toho. Musíte odečíst hmotnost řidiče, cestujících a plnou nádrž paliva. Zůstává skutečná míra bezpečnosti. Navíc hrozí tupé brzdy, špatné projíždění zatáček a poškození pneumatik. Při nedělní projížďce by pneumatika nemusela prasknout, ale rozhodně pocítíte, jak se podvozek na dálnici trápí.

Užitečná hmotnost SUV

SUV unese mnohem větší váhu než auto, že? Odpověď je ano, ale existuje nuance. Karoserie SUV se staly většími a tužšími, což jim umožňuje nést více nákladu a zároveň usnadňuje majitelům přetížení. SUV jsou víc než jen vysoká osobní auta. Je to jiné auto s jiným rozložením hmotnosti. Čím výše je těžiště, tím větší je potenciální hmotnost.

Další stránka pojednává o provozu užitečného zatížení těchto vozidel.

Většina lidí považuje sportovní užitková vozidla (SUV) za ideální hybrid. Chtějí spojit přitažlivost pick-upu s pohodlím sedanu. Skutečná nosnost SUV je však někde uprostřed. Nejde samozřejmě jen o osobní automobil. Ale taky to není náklaďák.

Roli hraje design. Téměř všechna moderní SUV mají prostorný, plochý nákladový prostor se sklopenými zadními sedadly. Zde můžete přepravovat objemné vybavení, stany, nábytek atd., které se do sedanu nevejde. Ale tady je problém: nemůžete naložit věci až ke stropu jako na korbu pickupu. Střecha existuje z nějakého důvodu.

Ještě důležitější je, že naložit SUV jako pracovní vůz je špatný nápad. Bezpečnostní experti o tom vědí desítky let.

SUV mají vyšší polohu sedadel. Vysoko položené těžiště je dvousečný meč. Umožňuje překonávat kameny, ale také zvyšuje pravděpodobnost převrácení. Přetížené SUV je hra rulety. Možná si myslíte, že je vše v pořádku, protože prázdné auto je stabilní. Ale fyzika vstupuje do hry, když přidáte váhu a změníte rovnováhu.

Výrobci vyslyšeli stížnosti. Spotřebitelé dostali strach. jaký je výsledek? Elektronická kontrola stability (ESC) se stala standardní výbavou. Už to není jen luxus. To je nutnost.

Problém má také právní stránku. Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) se zapojil již v roce 2004. Nařídil nálepku zárubně na všech vozidlech s celkovou hmotností vozidla (GVWR) nižší než 10 000 liber.

Tento štítek označuje maximální hmotnostní limit pro cestující a náklad. Toto není doporučení. To je tvrdá linie.

Co se tedy stane, když vaše zařízení překročí tento limit? Dá se auto upravit, aby uvezlo víc? Tady to začíná být zajímavé.

Je možné zvýšit nosnost?

Prvním krokem je znát nosnost vašeho vozidla. Toto je číslo, na které se musíte zaměřit. Ale co když se vám tato hranice zdá příliš úzká? Co když vybavení, cestující nebo náklad překročí to, co je uvedeno na nálepce? Existuje způsob, jak unést více?

Krátká odpověď: někdy můžete zlepšit výkon, ale nemůžete ignorovat fyzikální zákony. Přetížení je nebezpečné. Ovlivňuje ovladatelnost, brzdění a bezpečnost. Pokud policie zjistí, že je váš vůz přetížený, hrozí vám víc než pouhá pokuta. Hrozí vám lístek za nebezpečné nakládání. Takové problémy nikdo nechce.

Jak tedy můžete ze svého vozu získat více, aniž byste porušili zákon nebo poškodili zavěšení?

Instalace tažných balíčků

Většina výrobců nabízí volitelné tažné pakety. Nejsou to jen marketingové triky. Jedná se o technická řešení zaměřená na zvýšení produktivity a užitné hodnoty. Obsah balení se u jednotlivých značek liší, ale cíl je stejný: pomoci vozidlu bezpečně unést větší váhu.

Typické balení obsahuje odolnější komponenty. Můžete získat těžké kabeláž přívěsu. Těžký tažný hák nahrazuje standardní přijímač. Často jsou součástí bezpečnostní řetězy. Skutečný přínos však přináší mechanické vylepšení.

“Aby se výrobci vyrovnali s namáháním, instalují výkonnější motory, silnější brzdy a lepší chladicí systémy.”

Tyto aktualizace odstraňují úzká místa. Standardní motor nemusí mít dostatečný točivý moment pro velké zatížení. Vylepšený systém chlazení zabraňuje přehřátí při jízdě do kopce. Výkonnější brzdy zkracují brzdnou dráhu. V závislosti na konfiguraci tato kombinace umožňuje použití těžších přívěsů a někdy mírně zvyšuje limit zatížení.

Zkontrolujte seznam možností. Hledejte výrazy jako „Sada těžkého odtahu“ nebo „Maximální odtah přívěsu“. Obvykle je to příplatek, ale výkon za to stojí.

Najděte svá vlastní čísla

Obecné znalosti jsou užitečné, ale potřebujete konkrétní informace o svém přesném vozidle. Nosnost se liší v závislosti na roku výroby, výběru motoru a úrovni výbavy. Základní model může mít jinou pohotovostní hmotnost než plně naložená luxusní verze. Nižší pohotovostní hmotnost znamená, že je k dispozici větší zvedací kapacita pro tažení nákladu.

Pokud nemáte po ruce svou uživatelskou příručku nebo chcete koupit ojetý vůz, můžete si vyhledat historická data. Níže uvedené tabulky poskytují přehled nejdůležitějších značek. Použijte tato čísla jako vodítko, ale vždy zkontrolujte nálepku na sloupku dveří vašeho auta. Toto je jediný spolehlivý zdroj dat pro vaše VIN číslo.

Údaje o kapacitě zatížení Acura

Vozidla Acura obecně nabízejí střední nosnost ve srovnání s nákladními vozy plné velikosti. MDX a RSX byly tahouny své třídy. Ačkoli RL a TL byly luxusní sedany, měly rozumné limity pro cestující a zavazadla.

Rok Model Max. nosnost (lbs)
2006 MDX –
2006 RL –
2006 RSX –
2006 TL –
2006 TSX –
2007 MDX 1158
2007 RL –
2007 RDX 870
2007 TL –
2007 TSX 850
2008 MDX 1158
2008 RL –
2008 RSX 870
2008 TL –
2008 TSX 850
2009 MDX 1158
2009 RL –
2009 RSX 870
2009 TSX 850

Další specifikace Acura:
* Kapacita užitečného zatížení Acura GVWR
* Kapacita užitečného zatížení Acura GAWR
* Hrubá kombinovaná hmotnost Acura GCWR
* Kapacita nákladu Acura (objem kufru)
* Pohotovostní hmotnost Acura
* Tažná kapacita Acura

Údaje o nosnosti Audi

Produktová řada Audi je zaměřena na výkon a luxus. Údaje o nosnosti to odrážejí. A8 a S8 jsou velké sedany se značnou hmotností, s kapacitou nákladu asi 1 213 liber. Jako menší sporťák má TT výrazně nižší limit. SUV Q7 nabízí kompromis, i když jednotlivé výkony se rok od roku značně liší.

Rok Model Max. nosnost (lbs)
2006 A3 –
2006 A4 –
2006 A6 –
2006 A8 1213
2006 S4 –
2006 TT 728
2007 A3 –
2007 A4 –
2007 A6 –
2007 A8 –
2007 Q7 –
2007 RS4 –
2007 S4 –
2007 S6 –
2007 S8 1213
2008 A3 –
2008 A4 –
2008 A5 –
2008 A6 –
2008 A8 –
2008 Q7 –
2008 R8 –
2008 RS4 –
2008 S4 –
2008 S5 –
2008 S6 –
2008 S8 –
2008 TT –
2009 A3 –
2009 A4 –
2009 A5 –
2009 A8 –
2009 Q7 –
2009 R8 –
2009 S4 –
2009 S5 –
2009 S8 –
2009 TT –

Další technické údaje Audi:
* Nosnost Audi GVWR
* Nosnost Audi GAWR
* Celková hmotnost soupravy Audi GCWR
* Nosnost Audi (objem kufru)
Pohotovostní hmotnost Audi
Tažná kapacita Audi

Údaje o nosnosti BMW

BMW nabízí širokou škálu modelů, od kompaktní řady 1 až po velké SUV X5. Nosnost se velmi liší. Z4 Roadster má spodní hranici 551 liber. M3 a M5 se pohybují od 1 000 do 1 058 liber. Kapacita užitečného zatížení X5 se v posledních letech zvláště zvýšila a v roce 2009 dosáhla téměř 1 300 liber.

Rok Model Max. nosnost (lbs)

Pokud přepravujete něco těžšího než pár tašek ze supermarketu, na níže uvedených číslech záleží. Tyto tabulky pokrývají maximální nosnost pro vozidla Chevrolet, Chrysler, Dodge, Ford a GMC od roku 2006 do roku 2009. Užitečná hmotnost je celková hmotnost cestujících, nákladu a příslušenství, které může vozidlo nést. To není trakce. Ignorujte to na vlastní nebezpečí.

Nosnost Chevrolet

Nákladní automobily Chevy dominovaly segmentu těžkých nákladních vozidel, ale jejich lehké pick-upy a SUV vykázaly během těchto čtyř let zajímavé změny v nosnosti. Řada Silverado byla dříč. 3500 HD mohl v roce 2006 unést více než 5 000 liber. V následujících letech toto číslo mírně kleslo a poté opět vzrostlo.

Rodina Tahoe a Suburban zůstala stabilní. Suburban 1500 se pohyboval kolem 1600 liber. Verze 2500 nesla v roce 2006 téměř 2800 liber. Menší nákladní vozy jako Colorado udržely asi 1300 liber. Dodávka Express byla spolehlivým nákladním vozidlem s nosností 2 306 liber pro model 1500.

Rok Model Max. nosnost (lbs)
2006 Lavina 1500 1387
2006 Lavina 2500 2072
2006 Colorado 1532
2006 Express 2306
2006 HHR 900
2006 Silverado 1500 1913
2006 Silverado 1500 Hybrid 1162
2006 Silverado 1500SS 1253
2006 Silverado 1500 HD 3129
2006 Silverado 2500 HD 3606
2006 Silverado 3500 HD 5169
2006 Předměstí 1500 1731
2006 Předměstí 2500 2828
2006 Tahoe 1522
2006 TrailBlazer 1194
2006 TrailBlazer EXT 1429
2007 Lavina 1500 1258
2007 Colorado 1316
2007 Express 2306
2007 HHR 900
2007 Panel HHR 900
2007 Silverado 1500 1658
2007 Silverado 1500 Classic 1913
2007 Silverado 1500 Hybrid Classic 1162
2007 Silverado 1500 SS Classic 1253
2007 Silverado 1500 HD Classic 3129
2007 Silverado 2500 HD 3458
2007 Silverado 2500 HD Classic 3606
2007 Silverado 3500 Classic 5169
2007 Předměstí 1500 1593
2007 Předměstí 2500 2561
2007 Tahoe 1835
2007 TrailBlazer 1194
2008 Lavina 1500 1444
2008 Colorado 1316
2008 Express 2306
2008 HHR 900
2008 Panel HHR 900
2008 Silverado 1500 1652
2008 Silverado 2500 HD 3458
2008 Silverado 3500 HD 3621
2008 Předměstí 1500 1593
2008 Předměstí 2500 2561
2008 Tahoe 1835
2008 Tahoe Hybrid 1830
2008 TrailBlazer 1194
2009 Lavina 1500 1333
2009 Colorado 1250
2009 Expres 1500 2306
2009 Expres 2500 3262
2009 Expres 3500 4147
2009 HHR 900
2009 Panel HHR 900
2009 Silverado 1500 1652
2009 Silverado 2500 HD 3480
2009 Silverado 3500 HD 3873
2009 Předměstí 1500 1593
2009 Předměstí 2500 2561
2009 Tahoe 1835
2009 Tahoe Hybrid 1830
2009 TrailBlazer 1194
  • Kapacita užitečného zatížení Chevrolet GVWR
  • Kapacita užitečného zatížení Chevrolet GAWR
  • Kapacita užitečného zatížení Chevrolet GCWR
  • Nosnost Chevrolet Cargo
  • Pohotovostní hmotnost Chevrolet
    *Tažná kapacita Chevrolet

Kapacita užitečného zatížení Chrysler

Užitečné zatížení Chrysleru bývá nižší než u nákladních vozů Chevy. PT Cruiser byl v letech 2007 a 2008 překvapivě všestranný a unesl téměř 1900 liber. SUV Aspen se drželo stabilně na 1600 librách. Minivan Town & Country byl rodinný nákladní vůz, nikoli užitkový vůz. Jeho maximální zatížení bylo asi 1200 liber. Pacifica byla lehčí, její náklad

Nosnost Honda

Řada Honda z tohoto období naznačuje změnu priorit. Na trhu se sedany dominují modely Civic a Accord, které však nemají velkou nákladovou kapacitu. Honda Odyssey je konzistentní volbou pro rodiny, které potřebují prostor, přičemž nákladová kapacita zůstala v letech 2006 až 2009 nezměněna na 1 349 librách. Je to silný ukazatel praktičnosti minivanu.

Pro ty, kdo uvažují o kompaktním SUV, je toto číslo výrazně nižší. Specifické hodnoty užitečné hmotnosti nejsou k dispozici pro modely Honda CR-V a Civic Hybrid, což naznačuje variabilitu mezi úrovněmi výbavy a volitelnými balíčky. Honda Fit má také palubní desku. To znamená, že budete muset zkontrolovat přesné číslo na nálepce rámu dveří v závislosti na konkrétní konfiguraci vašeho vozidla.

Honda Ridgeline vyniká svou užitečností. Maximální užitečné zatížení pro modely 2006-2008 je 1 549 liber, což je vynikající pro monokokové snímače. Údaje za rok 2009 nejsou k dispozici, ale trendy ukazují na silnou platformu pro nástroje a zařízení. Honda Pilot spadá mezi to a nabízí užitečné zatížení 1 322 lb pro roky 2007-2009. Údaje za rok 2006 nejsou k dispozici, ale konzistentnost v následujících letech ukazuje na spolehlivé odtahové a tažné schopnosti.

Honda Element je mírná odchylka. V roce 2006 byla jeho nosnost 675 liber. Tento údaj zůstal nezměněn až do roku 2008. Je to praktické, krabicovité SUV, ale má malou nosnost ve srovnání s velkým pickupem. Omezené informace o modelech Honda Insight a S2000 naznačují, že model Insight z roku 2006 měl tažnou kapacitu 400 liber. Toto nízké číslo dává smysl, protože sportovní vozy a hybridy často obětují nákladovou kapacitu kvůli účinnosti a výkonu.

Kapacita užitečného zatížení Hummer

Hummer je úplně jiná kategorie. H2 je určen pro velké zatížení, ale jeho funkčnost se neustále mění. V letech 2006 a 2007 chyběly některé údaje o nosnosti, pravděpodobně kvůli změnám v nastavení nebo chybějícím údajům. Nicméně v letech 2008 a 2009 měl H2 nosnost působivých 2 200 liber. To je důležité, protože vozidlo je určeno pro vážnou přepravu, ať už jde o přívěs nebo těžké vybavení.

H3 je menší, ale stále výkonnější. Od roku 2006 do roku 2008 si udržela nosnost 1 150 liber. V roce 2009 vzrostl na 1 312 liber. Proč ke zvýšení dochází? Možná kvůli aktualizaci platformy nebo změně hmotnosti podvozku. Snímač H3T z roku 2009 měl nosnost 1 090 lb. Vzhledem k rozdílům v nákladovém prostoru a designu je o něco lehčí než typické SUV.

2006 H1 Alpha nabízí tažnou kapacitu 3 087 lb. To je obrovský ukazatel. Jedná se o vojenské vozidlo, takže je určeno do extrémních podmínek. Pokud hledáte nejlepší užitečné zatížení v sestavě Hummer, H1 Alpha je tou správnou volbou. H2 a H3 jsou více zaměřené na spotřebitele, ale nabízejí větší praktičnost než běžné modely SUV.

Kapacita užitečného zatížení Hyundai

Sestava Hyundai z počátku 2000s postrádá údaje o užitečném zatížení. Modely Accent, Azera, Elantra, Tiburon, Tucson mají čárky od roku 2006 do roku 2008. To naznačuje, že nákladová kapacita není hlavním marketingovým prodejním argumentem pro tyto kompaktní a středně velké sedany. Santa Fe a Sonata také neposkytují konkrétní čísla, což naznačuje, že je třeba použít obecné hodnocení nákladu spíše než limity specifické pro model.

SUV Entourage a Veracruz mají také pomlčky. To je neobvyklé u větších vozidel, která mají obvykle vyšší nosnost. Informace mohou být neúplné nebo se hodnoty těchto modelů mohou lišit v závislosti na volbě motoru. Sedan Genesis 2009 také nemá žádná čísla.

Během tohoto období Hyundai kladl důraz na hodnotu a spolehlivost před tažením těžkých nákladů. Pokud vás zajímá kapacita užitečného zatížení vozů Hyundai z tohoto období, doporučujeme spíše než zveřejněné údaje o užitečné hmotnosti zkontrolovat GVWR (Gross Vehicle Weight Rating) a výpočty hmotnosti vozidla. Nedostatek dat neznamená, že vaše auto nezvládne hmotnost, ale znamená to, že budete muset provést výpočty sami.

Kapacita zatížení INFINITI

Infiniti nabízí kombinaci luxusních sedanů a SUV s různou nosností. FX35 a FX45 jsou velmi schopná SUV, ale stále mají nějakou váhu. FX35 si od roku 2006 do roku 2008 udržel svou nosnost 1 183 liber a v roce 2009 ji zvýšil na 1 213 liber. FX45 zůstal na 1 091 librách až do roku 2008, kdy se stal FX50 s 1 185 librami. Je to malá aktualizace, ale nosnost zůstává konzistentní.

Sedan G35 byl v roce 2006 uveden na 886 librách, ale toto číslo v roce 2007 zmizelo. G37 se vrátil v roce 2008 na 1040 lbs. Jde o výrazný nárůst, pravděpodobně kvůli posílení podvozku nebo změnám motoru. Sedany M35 a M45 vykazují v letech 2008 a 2009 hodnoty 996 liber a 1 010 liber. Jsou to luxusní auta, ale ne těžká nákladní vozidla.

QX56 je jasným lídrem v řadě Infiniti. V roce 2006 začínala na 1 440 GBP, která se v roce 2008 zvýšila na 1 553 GBP a na této úrovni zůstala až do roku 2009. Je to SUV s karoserií, takže je vyrobeno jako pick-up. Pokud potřebujete přepravit cestující nebo vybavení, QX56 je chytrou volbou. Q45 2006 byl hodnocen na 979 lb, ale od té doby zmizel z knih.

Nosnost Isuzu

Isuzu je známé svými pickupy a SUV a čísla to odrážejí. Ascender byl stabilní od roku 2006 do roku 2008 s nosností 1 133 lb. Je to SUV střední velikosti, takže to není velké nákladní auto, ale je velmi spolehlivé.

Snímače řady i nabízejí ještě větší všestrannost. i-280 (2006) a i-290 (2007-2008) nabízejí užitečné zatížení 1 532 a 1 512 liber. To je ideální pro kompaktní pickup. i-350 (2006) nabízí 1 190 GBP, zatímco i-370 (2007-2008) klesne na 1 516 GBP a poté 1 260 GBP. Tato variabilita ukazuje, že konfigurace kabiny a délka nákladového prostoru ovlivňují nosnost.

Data Isuzu jsou omezena na tyto modely. V této době tvořily Ascender a i Series většinu produktů společnosti v USA. Při nákupu ojetého vozidla zkontrolujte kombinaci kabiny a nákladového prostoru, protože to určí skutečnou kapacitu nákladu.

Nosnost Jaguar

Luxusní vozy Jaguar mají nízkou nosnost. X-Type je jediný sekvenční model s nosností 1 058 lb. od roku 2006 do roku 2008. Tento údaj je logický, protože se jedná o kompaktní manažerský sedan. S-Type, XJ8, XJR obsahují pomlčky označující měnící se hodnocení nebo chybějící údaje.

Kupé XK a XKR ukazují údaje za roky 2008 a 2009. XK nabízí 815 liber za model 2008 a XKR nabízí 772 liber za model 2008. Nižší hodnocení XKR je pravděpodobně způsobeno sportovně laděným odpružením a těžšími komponenty. ** 2009 XK Coupe** je srovnatelné s 2008 XK na 815 liber.

Údaje za rok 2009 nejsou pro XF k dispozici. Během tohoto období se Jaguar soustředil spíše na design a výkon než na praktičnost. Pokud hledáte nákladovou kapacitu pro váš Jaguar, X-Type je tou nejlepší volbou. Sportovní auta jsou zábavná, ale nejsou určena k přepravě nákladu.

Nosnost Jeepu

Jeep nabízí různé nosnosti v závislosti na modelu. Commander začínal na £1620 v roce 2006, klesl na £1310 v roce 2007 a zůstal na £1300 od roku 2008 do roku 2009. Pokles v roce 2007 může být způsoben restylingem nebo přidáním standardního vybavení.

Grand Cherokee je základ. On nabízí

Důležitá je nosnost. Jedná se o hmotnost cestujících, nákladu a technických kapalin, které může vozidlo přepravovat, aniž by došlo k poškození součástí zavěšení nebo překročení limitů zatížení náprav. Níže uvedené údaje jsou založeny na maximální nosnosti v librách (lb) pro roky 2006-2009. Pokud vidíte pomlčku, znamená to, že chyběla data nebo model neměl ve zdrojových materiálech jasnou zátěž.

Kapacita užitečného zatížení Mazdy

Nabídka Mazdy se za toto období výrazně změnila. Podvozek nákladních automobilů (řada B) zůstal standardním vybavením užitkových vozidel, zatímco osobní automobily, jako jsou řady 3 a 6, měly různé úrovně výbavy v závislosti na výbavě.

2006
– B2300: 1260 liber
– B3000: 1680 liber
– B4000: 1260 liber
– Mazda3: –
– Mazda5: 1239 liber
– Mazda6: 1319 liber
– MazdaSpeed6: 963 lbs
– MPV: 1506 lbs
– MX-5: 637 liber
– RX-8: 779 liber
– Hold: 988 liber

2007
– B2300: 1260 liber
– B3000: 1680 liber
– B4000: 1260 liber
– CX-7: –
– CX-9: 1493 liber
– Mazda3: –
– Mazda5: 1239 liber
– Mazda6: 1080 liber
– MazdaSpeed3: –
– MazdaSpeed6: 963 lbs
– MX-5: 637 liber
– RX-8: 765 liber

2008
– B2300: 1260 liber
– B4000: 1260 liber
– CX-7: –
– CX-9: –
– Mazda3: –
– Mazda5: 1191 liber
– Mazda6: 1087 liber
– MazdaSpeed3: –
– MX-5: 633 liber
– RX-8: 765 liber
– Hold: 1057 lbs
– Tribute Hybrid: 1083 lbs

2009
– B2300: 1200 liber
– B4000: 1260 liber
– CX-7: –
– CX-9: –
– Mazda3: –
– Mazda5: 1191 liber
– Mazda6: 1082 lbs
– MazdaSpeed3: –
– RX-8: 754 liber
– Pocta: –

Další vlastnosti Mazdy:
– Celková hmotnost vozidla (GVWR) Mazda
– Celková hmotnost na nápravu (GAWR) Mazda
– Mazda Hrubá kombinovaná hmotnost (GCWR)
– Nosnost Mazda
– Pohotovostní hmotnost Mazdy
– Tažná kapacita Mazda

Nosnost Mercedes-Benz

Díky německému designu je jízdní komfort a ovladatelnost často upřednostňována před čistým užitečným zatížením. SUV jako M-Class a R-Class nabízely největší hodnotu, zatímco sedany a sportovní vozy měly menší nákladovou kapacitu.

2006
– Třída C: –
– Třída CL: –
– Třída CLK: –
– Třída CLS: –
– Třída E: –
– ML350: 1616 liber
– ML500: 1496 liber
– Třída R: 2000 liber
– Třída S: –
– Třída SL: –
– třída SLK: –
– SLR McLaren: –

2007
– Třída C: –
– Třída CL: –
– Třída CLK: –
– Třída CLS: –
– Třída E: 1157 liber
– G500: 1289 liber
– GL320: 1086 liber
– GL450: 1620 liber
– ML350: 1635 liber
– ML320: 1422 liber
– ML500: 1620 liber
– ML63 AMG: 1257 lbs
– Třída R: 1635 lbs
– Třída S: –
– Třída SL: –
– třída SLK: –
– SLR McLaren: 626 lbs

2008
– Třída C: –
– Třída CL: –
– Třída CLK: –
– Třída CLS: –
– Třída E: 1157 liber
– G500: 1764 liber
– G55: 1433 liber
– GL320: –
– GL450: 1620 liber
– GL550: 1620 liber
– ML320: 1422 liber
– ML350: 1635 liber
– ML550: 1620 liber
– ML63 AMG: –
– třída R: –
– Třída S: –
– Třída SL: –
– třída SLK: –
– SLR McLaren: 342 lbs

2009
– Třída C: –
– Třída CL: –
– Třída CLK: –
– 550 CLS: –
– Třída E: 1157 liber
– GL450: 1620 liber
– GL550: 1620 liber
– ML350: 1635 liber
– ML320: 1422 liber
– ML550: 1620 liber
– ML63 AMG: 1300 lbs
– Třída R: 1365 liber
– Třída S: –
– Třída SL: –
– třída SLK: –

Další vlastnosti Mercedes-Benz:
– Celková hmotnost vozidla (GVWR) Mercedes-Benz
– Celková hmotnost na nápravu (GAWR) Mercedes-Benz
– Mercedes-Benz Hrubá kombinovaná hmotnost (GCWR)
– Nosnost Mercedes-Benz
– Pohotovostní hmotnost Mercedes-Benz
– Tažná síla Mercedes-Benz

Zvedací kapacita rtuti

Merkur v těchto letech zaujímal střední pozici. Mountaineer byl dříč, zatímco Mariner nabízel slušnou nosnost a hybridní verze mírně obětovala nosnost kvůli váze baterií.

2006
– Velký markýz: –
– Námořník: 1075 lbs
– Mariner Hybrid: 920 lbs
– Milan: –
– Montego: –
– Monterey: 1320 liber
– Horolezec: 1549 liber

2007
– Velký markýz: –
– Námořník: 1075 lbs
– Mariner Hybrid: 920 lbs
– Milan: –
– Montego: –
– Monterey: 1320 liber
– Horolezec: 1443 liber

2008
– Velký markýz: –
– Námořník: 1059 liber
– Mariner Hybrid: 920 lbs
– Milan: –
– Horolezec: 1443 liber
– Sobol: –

2009
– Velký markýz: –
– Námořník: 1059 liber
– Mariner Hybrid: 920 lbs
– Milan: –
– Horolezec: 1443 liber
– Sobol: –

Další vlastnosti Merkuru:
– Celková hmotnost vozidla (GVWR) Merkur
– Celková hmotnost na nápravu (GAWR) Merkur
– Hrubá kombinovaná hmotnost (GCWR) Merkur
– Zvedací kapacita rtuti
– Pohotovostní hmotnost rtuti
– Merkurová trakce

Nosnost je více než jen číslo na štítku. Jedná se o přísný limit toho, co lze skutečně naložit do vozidla, než to ovlivní bezpečnost, ovladatelnost nebo strukturální integritu. Ať už se balíte na cestu, vozíte nářadí nebo přemýšlíte, proč vaše spotřeba paliva od poslední cesty do obchodu klesla, musíte znát své limity. V tomto přehledu dat z let 2006-2009 se zaměřujeme na maximální nosnost hlavních značek.

Nosnost Saturn

Značce Saturn zbývalo do konce jen málo času. Modely byly integrovány, takže data rychle ubývala. Pokud model není uveden, může to znamenat, že data nejsou k dispozici nebo že byl tento rok ukončen.

Modely Saturn z roku 2006

Relé Hmotnost zvýšena na 1350 lbs. Crossover VUE má nosnost 1 331 lbs. Sedan Aeon? Nejsou k dispozici žádné údaje.

Modely Saturn z roku 2007

Sedan Aura má nosnost 1 009 liber. Velký crossover Outlook je pracant s nosností 1 678 lbs. Model Ion se ustálil na 1354 lbs. VUE Hybrid nabízí 1 511 lb, čímž mírně poráží svého nehybridního sourozence. Nákladová kapacita Sky Roadster a Aura Hybrid není specifikována.

Modely Saturn z roku 2008

Hatchback Astra je lehký s maximální nosností 893 lbs. Astra je stále 893 liber. Outlook zůstává silný na 1678 liber. VUE klesá na 1000 lbs a VUE Hybrid klesá na 1111 lbs. Data pro Sky a Aura Hybrid se již nezobrazují.

Modely Saturn z roku 2009

Astra zmizela. Informace o Aura a Aura Hybrid se nezobrazí. Outlook dosahuje maxima 1 709 GBP. Ion již neexistuje. VUE má nosnost 1000 lbs, VUE Hybrid má nosnost 1111 lbs.

Specifikace Saturn Poznámka: Kromě jmenovitého užitečného zatížení mají vozidla Saturn jmenovitou celkovou hmotnost vozidla (GVWR), celkovou hmotnost na nápravu (GAWR) a celkovou hmotnost soupravy (GCWR). Tato čísla určují nejen to, co je uvnitř vozidla, ale také jakou váhu unesou nápravy a komponenty, včetně tažné kapacity.

Užitečné zatížení Scionu

Raná řada Scionu byla zaměřena na mladší zákazníky a efektivitu skrz naskrz. Data jsou obzvláště řídká. Ve skutečnosti po většinu tohoto období konkrétní údaje o užitečné hmotnosti pro tC, xA, xB a xD nebyly výslovně uvedeny ve standardních referenčních tabulkách, což je obvykle způsobeno tím, že se nejednalo o klíčové specifikace pro tato lehká vozidla pro dojíždění.

Modely Scion 2006-2009

Od roku 2006 do roku 2009 byly tC kupé, xA hatchback, xB boxy hatchback a xD sedan všechny uvedeny jako „-“. To naznačuje, že buď údaje o zdrojovém materiálu nejsou standardizované, nebo že tato vozidla jsou tak lehká, že užitečné zatížení pravděpodobně nebude pro průměrného spotřebitele omezujícím faktorem. tC bylo vždy středem zájmu tohoto období.

  • Specifikace Scion: * Stejně jako Saturn mají vozidla Scion specifické hodnoty GVWR, GAWR, GCWR a hmotnosti vozidla. Tato sekce má obvykle minimální tažnou kapacitu.

Chytrá nosnost

smart fortwo je městské mikroauto. Není určeno pro přepravu zboží.

Chytré modely z roku 2008

Maximální nosnost ForTwo je pouze 463 lbs. To je pro dva dospělé a pytel s potravinami málo.

Smart Specifikace Poznámka: Vozidla Smart mají GVWR, GAWR, GCWR a hmotnost vozidla. Fortwo nemá prakticky žádnou tažnou schopnost.

Nosnost Subaru

Subaru je známé pohonem všech kol a spolehlivou praktičností. Údaje o objemu kufru odrážejí kombinaci lehkého sedanu a výkonného SUV.

Modely Subaru z roku 2006

B9 Tribeca pojme 1 560 liber. Baja je o něco lehčí při 1070 lbs. Forester má nosnost 1060 lbs. Výbavy Impreza se pohybují od 794 liber (WRX STI) do 1 132 liber (Outback Sport). Sedan Legacy váží 1200 liber a kombi 1300 liber. Outback unese až 1245 liber.

Modely Subaru z roku 2007

B9 Tribeca má nosnost 1 560 liber. Forester až na £1010. ** Impreza sedany a kombi stojí kolem 955–995£. Legacy klesá na 1055 liber u sedanu a 1290 liber u kombi. Outback výrazně klesá na 995 liber**.

Modely Subaru 2008

Forester zůstává na £1010. Impreza je lehčí: 856 liber pro sedan a 976 liber pro kombi. WRX STI vylepšeno na 1080 lbs. Legacy je stále £1055. Outback se mírně zvýšil na 1085 liber. Tribeca výrazně klesla na 660 liber. Důvodem je pravděpodobně změna modelového roku nebo zvýšená hmotnost nové generace.

Modely Subaru 2009

Forester zvýšen na 1230 liber. Legacy je stále £1055. Outback – 1078 GBP. Tribeca zůstává na 660 librách.

Specifikace Subaru: Kapacita užitečného zatížení Subaru úzce souvisí s Hodnotěním celkové hmotnosti vozidla (GVWR), Hodnotěním celkové hmotnosti na nápravu (GAWR) a Hodnotou celkové hmotnosti vozidla (GCWR). Při tažení a přenášení těžkých předmětů je důležité tyto rozdíly pochopit.

Nosnost Suzuki

Vliv Suzuki slábne, ale modely jako Grand Vitara a XL7 nabízejí spolehlivou praktičnost.

Modely Suzuki 2006

Aerio pojme 955 liber. Forenza má nosnost 981 lbs. Grand Vitara pojme 1 175 lb. Reno váží 941 liber. XL7 váží 1168 liber. iQ? Žádné informace.

Modely Suzuki 2007

Informace nejsou dostupné pro modely Aerio, Forenza, Grand Vitara, Reno, SX4. XL7 se zvyšuje na 1 626 lbs, což je významný nárůst, který může odrážet změny střihu a konstrukce.

Modely Suzuki 2008

Forenza má nosnost 926 lbs. Grand Vitara váží 1178 liber. Reno váží 926 liber. SX4 – 893 liber. XL7 váží 1626 liber.

Modely Suzuki 2009

Informace nejsou dostupné pro modely Equator a Grand Vitara. SX4 je stále 893 liber. Model XL7 byl ukončen a nezobrazují se žádné informace.

Suzuki Specifikace: Nosnost Suzuki se vztahuje k GVWR, GAWR, GCWR, hmotnosti vozidla. Menší vozidla mívají menší tažnou kapacitu.

Nosnost Toyota

Produktová řada Toyota sahá od kompaktních Yaris po velkou Tundru. Nosnost se velmi liší.

Modely Toyota 2006

4Runner může podporovat 1285 lbs. Avalon – 1075 GBP. Camry – 1059 GBP. Corolla váží 1055 liber. Highlander je zvíře, které váží 1840 liber. Highlander Hybrid – 1605 lbs. Land Cruiser – 1500 liber. Matrix – 1166 liber. Prius váží 1085 liber. RAV4 váží 1130 liber. Sequoia – £1510. Sienna —

Exit mobile version