We zijn er allemaal geweest. Je staat met je armen over elkaar op je oprit en beseft dat je hebt onderschat hoeveel boodschappentassen en kartonnen dozen er in één rit passen. Dit is een universele strijd. Misschien kun je er iets aan doen, bijvoorbeeld je rugzak op de achterbank gooien. Soms wacht er een ramp: melk morst, fruit brokkelt af en je rug schreeuwt van protest. Het menselijk lichaam heeft zijn grenzen. Net als wij volgen auto’s deze grenzen niet altijd.
Het overbeladen van een voertuig is niet alleen vervelend; Dit is gevaarlijk. Als u uw auto, vrachtwagen of SUV voorbij de beoogde limieten duwt, worden niet alleen uw spieren belast, maar ook uw motor, transmissie, ophanging en remmen. U brengt uzelf en andere bestuurders op de weg in gevaar. Begrijpen dat het laadvermogen van een voertuig meer is dan alleen spullen op de achterbank plaatsen. Dit voorkomt lekke banden en kapotte remmen.
Payload klinkt technisch, maar het is eenvoudig. Dit is het totale gewicht toegevoegd aan het leeggewicht van het voertuig. Dit omvat vracht, brandstof en natuurlijk mensen. Passagiers worden meegeteld als lading. Elke keer dat een gezin van vier personen met de auto reist, neemt de laadcapaciteit aanzienlijk toe. Het negeren van dit feit is een veelgemaakte fout. Chauffeurs kijken vaak naar de laadruimte en denken: “Ik zou al die spullen erin kunnen passen”, zonder te beseffen dat de persoon achter het stuur een groot deel van hun zakgeld opslokt.
Wat zijn dan de praktische grenzen? Hoe weet u hoeveel gewicht een bepaalde aanhanger of dagelijkse bestuurder kan dragen zonder mechanische storingen of veiligheidsrisico’s te veroorzaken? Het antwoord ligt in een paar cijfers en inhoudingen die zijn afgedrukt op een sticker aan de binnenkant van het deurkozijn. Laten we de berekening opsplitsen.
Wiskunde over de grenzen heen
Om de werkelijke limieten van uw voertuig te bepalen, moet u twee belangrijke cijfers kennen: het bruto voertuiggewicht (GVWR) en het voertuiggewicht.
GVWR is het maximale veilige gewicht van het gehele voertuig, inclusief het voertuig zelf, alle vloeistoffen, passagiers en vracht. Ingesteld door de fabrikant op basis van frame, vering en remsterkte. Als je dit aantal overschrijdt, is het alsof je een marathon loopt met een rugzak vol stenen. Het been kan overleven, maar de gewrichten niet.
Voertuiggewicht is het gewicht van het voertuig zelf, inclusief alle standaarduitrusting, accessoires en alle vloeistoffen (brandstof, olie, koelvloeistof). Passagiers en vracht* zijn echter niet bij de prijs inbegrepen.
Dit is de basisformule.
Laadvermogen = GVWR – voertuiggewicht
Het resultaat is het gecombineerde gewicht van passagiers en bagage.
Laten we eens kijken naar een hypothetisch voorbeeld. Stel dat u een SUV heeft met een brutogewicht van 6.000 pond en een leeggewicht van 4.500 pond.
6.000 – 4.500 = £ 1.500
Je hebt € 1.500,- om mee te spelen. Maar wacht. Er wordt geen rekening gehouden met de bestuurder, passagier of volle benzinetank. Als je vier passagiers hebt, die elk gemiddeld 180 kilo wegen, is dat 720 kilo lichter. Bovendien kost het ongeveer £ 150 om benzine te tanken. Wat je nu moet doen is
U hebt geen ingenieursdiploma nodig om te bepalen of u overgewicht heeft. Het belangrijkste is dat je twee nummers kunt vinden zonder een monteur te bellen. U hebt het bruto leeggewicht (GVWR) en het leeggewicht nodig.
dat is het. Trek het een van het ander af en je krijgt de marge.
Belangrijke cijfers
GVWR is een harde limiet. Dit is het maximaal toegestane gewicht van een compleet voertuig wanneer het is ingepakt, van brandstof is voorzien en klaar is om te rijden. Dit aantal omvat de metalen van de auto, vloeistoffen (olie, koelvloeistof, gas), alle passagiers en alle bagage. Fabrikanten stellen deze limiet. Het zit niet verborgen in het dashboard. Zoek naar de sticker op het deurframe aan de bestuurderszijde, vlakbij het deurslot. Het kan ook worden vermeld in de gebruikershandleiding of in de online voertuigdatabase.
Voertuiggewicht is het gewicht van het voertuig in rust. Er zijn geen passagiers. Er zijn geen producten. Alleen staal, glas en de vloeistoffen die nodig zijn om het te laten werken. Dit betekent dat er rekening wordt gehouden met een volle tank gas en volle gasopslagtanks.
De eenvoud van de wiskunde is wreed.
GVWR minus leeggewicht is gelijk aan laadvermogen.
Laten we eens kijken naar een voorbeeld. Overweeg een voertuig met een bruto leeggewicht van 1.588 kg (3.500 lb). Het rijklare gewicht is 3.000 pond (1.361 kilogram).
3.500 – 3.000 = 500 pond (227 kilogram).
Je hebt 500 pond om mee te spelen. Dit omvat passagiers, gereedschap en uitrusting. Als uw drie vrienden en hun golfclubs 450 pond wegen, heeft u 50 pond over voordat de ophanging of remproblemen in gevaar komen.
Verandert de berekening afhankelijk van het voertuigtype? Nee. Deze formule is van toepassing, ongeacht of u een auto, een SUV of een pick-up bestuurt. De beperkingen zijn alleen anders.
Laadvermogen van de vrachtwagen
dit wordt lastig voor pick-up trucks. Mensen denken dat vrachtwagens alles kunnen vervoeren, omdat ze er stevig uitzien. Dat kunnen ze niet. Ze hebben specifieke limieten.
Vrachtwagens vaak lager dan je zou denken. Fabrikanten bouwen deze voertuigen voor slepen en gebruik, niet voor onbeperkte laadruimte. Een vrachtwagen van een halve ton kan slechts 1500-2000 pond vervoeren. dat is het. Als je het gewicht van een bestuurder, gereedschapskist en grind erbij optelt, zit je vaak dicht bij de limiet.
Controleer de sticker op het deurkozijn. GVWR’s worden vermeld. Trek het leeggewicht af. Dit staat vermeld in de handleiding of online specificatie. Het resultaat is een harde grens. Raad het niet. Ga er niet van uit. Weeg het indien nodig.
De definitie van lading varieert sterk, afhankelijk van of de lading in een sedan wordt vastgebonden of in de laadbak van een pick-up wordt vervoerd. Er passen geen drie meter multiplex in een compacte stationwagen. Om een paar zakken boodschappen uit de supermarkt te halen, heb je daarentegen niet echt een Klasse 8-oplegger nodig.
Vrachtwagens worden doorgaans gebruikt om zwaardere en grotere goederen te vervoeren. Om deze beperkingen te begrijpen, moet u begrijpen hoe de Verenigde Staten deze voertuigen classificeren op basis van hun bruto voertuiggewicht (GVWR). Dit is het maximale bedrijfsgewicht van het voertuig zoals opgegeven door de fabrikant, inclusief het voertuig zelf, passagiers, brandstof en vracht.
Deze classificaties kunnen vanuit twee perspectieven worden bekeken: specifieke gewichtsklassen en bredere functionele categorieën. De Amerikaanse overheid verdeelt het GVWR-bereik in acht verschillende categorieën.
Gewichtsklasse
GVWR
Klasse 1
6.000 pond (2.722 kg)
Klasse 2
10.000 pond (4.536 kg)
Klasse 3
14.000 pond (6.350 kg)
Klasse 4
16.000 pond (7.258 kg)
Klasse 5
19.500 pond (8.845 kg)
Klasse 6
26.000 pond (11.793 kg)
Klasse 7
33.000 pond (14.969 kg)
Klasse 8
Alles hoger dan 33.000 pond
Het Amerikaanse ministerie van Transport (DOT) verdeelt deze gedetailleerde klassen in drie hoofdcategorieën: Klassen 1 en 2 zijn lichte vrachtwagens. Denk aan een standaard bed van een pick-up of werkbus. De klassen 3 tot en met 5 zijn middelzware vrachtwagens. Dit zijn de bakwagens en pendelbussen die je in de stad ziet. Alles boven klasse 6 is zwaar. Dit zijn grote platforms en vrachtvervoerders.
Als u weet op welke bak uw vrachtwagen terechtkomt, kunt u precies zien hoeveel gewicht hij kan dragen zonder de ophanging te vernietigen of federale regelgeving te overtreden. Vrachtwagens worden niet alleen beoordeeld op wat ze kunnen vervoeren, maar ook op wat ze veilig kunnen vervoeren.
Op de volgende pagina bekijken we hoeveel bagage u in uw auto kunt vervoeren.
汽车有效载荷
忘记卡车思维。 当您驾驶轿车或掀背车时,有效负载并不是您关注的第一件事。 你把孩子们装上车,把袋子扔进后备箱,然后上路。 谁在乎后悬架是否吱吱作响? 这是一辆家庭用车,而不是一辆主力车。 这种忽视是有逻辑的。 Er zijn geen producten gevonden die aan je zoekcriteria voldoen. 如果标准汽车的重量足以造成结构性危险,那么它可能根本不适合放在货物区域。
但这并不意味着您应该忽略这些数字。 忽视有效载荷是导致行驶不顺畅和操控性受损的捷径。 Er zijn geen producten gevonden die aan je zoekcriteria voldoen.
Het verborgen gewicht van passagiers
Autofabrikanten vertellen u niet alleen het maximale gewicht van hun uitrusting. Er wordt ook rekening gehouden met het gewicht van de persoon. Industrienormen gaan uit van een gewicht van 150 pond (68 kg) per stoel. Dit is het startpunt. Wanneer u een reis plant, is een leeg slot eigenlijk een bankrekening met €150,- die u kunt gebruiken om bagage, huisdieren en uitrusting te kopen.
Profiteer van onze middelgrote sedan, waar drie personen op de achterbank kunnen zitten. Als de achterkant leeg is, bespaart dit niet alleen ruimte, maar behoudt het ook een laadvermogen van 204 kg. Er zijn drie tieners in de kamer en de helft van hun zakgeld is op voordat ze de tas zelfs maar hebben aangeraakt. Dit roept de vraag op: “Hoeveel gewicht kan een auto dragen?” Kofferbakruimte is zelden het enige. Het is de som van alle zielen en koffers in het voertuig.
De meeste autofabrikanten staan 68 kg per persoon per stoel toe. Dit betekent dat elke beschikbare stoel 150 pond extra laadvermogen toevoegt.
Deze berekening verandert alles als het om verpakkingen gaat. Je kunt niet alleen naar het gewicht van een voertuig en het bruto voertuiggewicht (GVWR) kijken en daar stoppen. Je moet de bestuurder, de passagiers en de volle tank brandstof aftrekken. Wat overblijft is de werkelijke foutenmarge. Daarnaast bestaat het gevaar dat de remmen vervagen, slecht bochtenwerk en bandbreuk optreden. Tijdens een rit op zondag gaat de band misschien niet kapot, maar op de snelweg voel je het chassis zeker vechten.
SUV-lading
Een SUV kan veel meer gewicht dragen dan een auto, toch? Het antwoord is ja, maar er zit een addertje onder het gras. De carrosserieën van SUV’s zijn groter en stijver geworden, waardoor er meer vracht kan worden vervoerd, maar het voor eigenaren gemakkelijker wordt om ze te overladen. SUV’s zijn meer dan grote auto’s. Dit is een andere machine met verschillende uitdagingen op het gebied van gewichtsverdeling. Hoe hoger het zwaartepunt, hoe groter de potentiële massa.
Op de volgende pagina wordt de werking van de lading van deze voertuigen onderzocht.
De meeste mensen beschouwen SUV’s als de ultieme hybride. Ze willen de aantrekkingskracht van een pick-up en het comfort van een sedan. Maar de realiteit van het SUV-laadvermogen ligt ergens tussenin. Natuurlijk is het meer dan alleen een auto. Maar dit is geen vrachtwagen.
De lay-out helpt. Bijna alle moderne SUV’s hebben een ruime, vlakke bagageruimte wanneer de achterbank is neergeklapt. Berg grote spullen, tenten, meubels enz. op die niet in de sedan passen. Maar hier is het probleem. Je kunt je spullen niet op het plafond stapelen zoals bij een bed. Het dak bestaat om een reden.
Wat nog belangrijker is: het laden van uw SUV als een werkwagen is een slecht idee. Veiligheidsexperts weten dit al tientallen jaren.
SUV’s zitten hoger. Een hoog zwaartepunt is een tweesnijdend zwaard. Je kunt over rotsen klimmen. Het vergroot echter ook de kans op rollovers. Een overbeladen SUV is een dobbelspel. Je zou kunnen denken dat het prima is, want het is stabiel als het leeg is. Fysica gaat een rol spelen als je gewicht toevoegt en de balans verandert.
Fabrikanten hoorden klachten. Consumenten werden bang. Het resultaat? Elektronische stabiliteitscontrole (ESC) is standaard. Het is niet alleen meer een luxefunctie. Het is een noodzaak.
Er zit ook een juridische kant aan de zaak. De National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) kwam in 2004 tussenbeide. Ze verplichtten een sticker op de deurpost van alle voertuigen met een GVWR van minder dan 10.000 pond.
Deze sticker geeft de maximale gewichtslimiet voor inzittenden en bagage aan. Dit is geen advies. Het is de harde lijn.
Dus wat gebeurt er als uw uitrusting deze limiet overschrijdt? Kun je het voertuig aanpassen om meer te vervoeren? Dit is waar het lastig wordt.
Kunt u het laadvermogen vergroten?
De eerste stap is het kennen van het laadvermogen van uw voertuig. Dat is het getal waar je je aan moet houden. Maar wat gebeurt er als deze grens te smal voelt? Wat moet ik doen als er apparatuur, passagiers of vracht voorbij de stickerfiguur duwt? Is er een manier om meer te vervoeren?
Het korte antwoord is: soms kun je de prestaties verbeteren, maar je kunt de natuurkunde niet zomaar negeren. Overbelasting is gevaarlijk. Het beïnvloedt de rijeigenschappen, het remmen en de veiligheid. Als de politie ontdekt dat u te zwaar bent, riskeert u niet alleen dat u instort. U kijkt naar een bekeuring wegens onveilig laden. Niemand wil deze rompslomp.
Dus hoe haal je meer uit je rig zonder de wet of de schorsing te overtreden?
Upgrade met sleeppakketten
De meeste fabrikanten bieden optionele trailerpakketten aan. Dit zijn niet alleen marketinggimmicks. Dit zijn technische oplossingen om de prestaties en voordelen te vergroten. De inhoud verschilt van merk tot merk, maar het doel is hetzelfde: het voertuig veilig meer gewicht laten dragen.
Een typisch pakket bevat zwaardere componenten. Mogelijk krijgt u een versterkte kabelboom voor de aanhanger. Een robuuste trekhaak vervangt de standaardontvanger. Veiligheidsketens zijn vaak gebundeld. Het echte voordeel komt echter van de mechanische upgrade.
“Om de druk het hoofd te bieden, installeren fabrikanten grotere motoren, sterkere remmen en betere koelsystemen.”
Deze updates verhelpen knelpunten. De standaardmotor mist mogelijk koppel voor zware belastingen. Een beter koelsysteem voorkomt oververhitting bij het bergop rijden. Krachtigere remmen verkorten de remweg. Afhankelijk van de configuratie maakt deze combinatie grotere aanhangerlasten en soms iets hogere laadvermogens mogelijk.
Controleer uw lijst met opties. Zoek naar termen als ‘Heavy Duty Towing Package’ of ‘Max Trailer Tow’. Meestal zijn dit extra kosten, maar de prestaties lonen.
Vind je eigen nummers
Algemene kennis helpt, maar u heeft specifieke informatie nodig over uw exacte voertuig. Het laadvermogen varieert per modeljaar, motorkeuze en uitrustingsniveau. Het basismodel kan een ander leeggewicht hebben dan de volledig uitgeruste luxe uitvoering. Een lager leeggewicht betekent dat er meer laadvermogen voor de lading is.
Heeft u de handleiding niet bij de hand of wilt u een tweedehands voertuig kopen, dan kunt u zoeken op historische gegevens. Onderstaande grafieken geven een overzicht van de belangrijkste merken. Gebruik deze cijfers als richtlijn, maar controleer altijd de sticker op de deurpost van uw auto. Het is de enige legitieme bron van waarheid voor uw VIN.
Informatie over de lading van Acura
Acura-voertuigen bieden over het algemeen een bescheiden laadvermogen vergeleken met grote vrachtwagens. De MDX en RSX waren de werkpaarden van hun klasse. Hoewel de RL en TL luxe sedans waren, hadden ze redelijke passagiers- en bagagelimieten.
jaar | Model | **Max.
Laadvermogen (lbs)**
— | — | —
2006 | MDX | –
2006 | RL | –
2006 | RSX | –
2006 | TL | –
2006 | TSX | –
2007 | MDX | 1158
2007 | RL | –
2007 | RDX | 870
2007 | TL | –
2007 | TSX | 850
2008 | MDX | 1158
2008 | RL | –
2008 | RSX | 870
2008 | TL | –
2008 | TSX | 850
2009 | MDX | 1158
2009 | RL | –
2009 | RSX | 870
2009 | TSX | 850
Overige Acura specificaties:
Acura GVWR
* Acura GAWR
Acura GCWR
* Acura-laadcapaciteit
* Acura rijklaar gewicht
* Acura-trekvermogen
Informatie over de Audi-lading
Audi’s productaanbod richt zich op prestatie en luxe. De cijfers over het laadvermogen weerspiegelen dit. De A8 en S8 zijn grote sedans met een aanzienlijk gewicht en een laadvermogen van ongeveer 1.213 kg. Als kleinere sportwagen heeft de TT een aanzienlijk kleinere limiet. De Q7 SUV biedt een middenweg, hoewel de afzonderlijke bouwjaren aanzienlijk variëren.
| jaar | Model | Max. Laadvermogen (lbs) |
|---|---|---|
| 2006 | A3 | – |
| 2006 | A4 | – |
| 2006 | A6 | – |
| 2006 | A8 | 1213 |
| 2006 | S4 | – |
| 2006 | TT | 728 |
| 2007 | A3 | – |
| 2007 | A4 | – |
| 2007 | A6 | – |
| 2007 | A8 | – |
| 2007 | Q7 | – |
| 2007 | RS4 | – |
| 2007 | S4 | – |
| 2007 | S6 | – |
| 2007 | S8 | 1213 |
| 2008 | A3 | – |
| 2008 | A4 | – |
| 2008 | A5 | – |
| 2008 | A6 | – |
| 2008 | A8 | – |
| 2008 | Q7 | – |
| 2008 | R8 | – |
| 2008 | RS4 | – |
| 2008 | S4 | – |
| 2008 | S5 | – |
| 2008 | S6 | – |
| 2008 | S8 | – |
| 2008 | TT | – |
| 2009 | A3 | – |
| 2009 | A4 | – |
| 2009 | A5 | – |
| 2009 | A8 | – |
| 2009 | Q7 | – |
| 2009 | R8 | – |
| 2009 | S4 | – |
| 2009 | S5 | – |
| 2009 | S8 | – |
| 2009 | TT | – |
Overige technische gegevens van Audi:
* Audi GVWR
* Audi GAWR
* Audi GCWR
* Audi laadvermogen
* Audi leeggewicht
* Audi’s trekvermogen
BMW-laadvermogengegevens
BMW biedt een breed scala aan modellen, van de compacte 1 Serie tot de grote X5 SUV’s. Het draagvermogen varieert enorm. De Z4 Roadster heeft een ondergrens van 551 lbs. De M3 en M5 wegen ongeveer 1.000 tot 1.058 lbs. Het laadvermogen van de X5 nam vooral in latere jaren toe en bereikte in 2009 bijna 1.300 pond.
| jaar | Model | Max. Laadvermogen (lbs) |
|---|---|---|
Als u iets zwaarders vervoert dan een paar boodschappentassen, zijn de onderstaande cijfers van belang. Deze tabellen hebben betrekking op het maximale laadvermogen voor Chevrolet-, Chrysler-, Dodge-, Ford- en GMC-voertuigen van 2006 tot en met 2009. Het laadvermogen is het totale gewicht aan passagiers, vracht en optionele uitrusting die het voertuig kan vervoeren. Het is geen trekvermogen. Negeer het op eigen risico.
Chevrolet Payload
Chevy-vrachtwagens domineerden het zware segment, maar hun lichte pick-ups en SUV’s lieten in de afgelopen vier jaar een aantal interessante verschuivingen in capaciteit zien. De Silverado-lijn was het werkpaard. De 3500 HD kon in 2006 meer dan 2.000 kg aan. Dat aantal daalde in latere jaren lichtjes, voordat het weer steeg.
De familie Tahoe en Suburban bleven consistent. De Suburban 1500 schommelde rond de 1.600 pond. De 2500-versie vervoerde in 2006 bijna 2.800 kg. Kleinere vrachtwagens zoals de Colorado konden ongeveer 1.300 kg vervoeren. De Express-bestelwagen was een solide transportwagen en woog voor het 1500-model 2.306 pond.
| Jaar | Model | Maximaal laadvermogen (lbs) |
|---|---|---|
| 2006 | Lawine 1500 | 1387 |
| 2006 | Lawine 2500 | 2072 |
| 2006 | Colorado | 1532 |
| 2006 | Express | 2306 |
| 2006 | HHR | 900 |
| 2006 | Zilverado 1500 | 1913 |
| 2006 | Silverado 1500 Hybride | 1162 |
| 2006 | Silverado 1500SS | 1253 |
| 2006 | Silverado 1500HD | 3129 |
| 2006 | Silverado 2500HD | 3606 |
| 2006 | Silverado 3500HD | 5169 |
| 2006 | Voorstedelijk 1500 | 1731 |
| 2006 | Voorstad 2500 | 2828 |
| 2006 | Tahoe | 1522 |
| 2006 | TrailBlazer | 1194 |
| 2006 | TrailBlazer EXT | 1429 |
| 2007 | Lawine 1500 | 1258 |
| 2007 | Colorado | 1316 |
| 2007 | Express | 2306 |
| 2007 | HHR | 900 |
| 2007 | HHR-paneel | 900 |
| 2007 | Zilverado 1500 | 1658 |
| 2007 | Silverado 1500 Klassiek | 1913 |
| 2007 | Silverado 1500 Hybride Klassiek | 1162 |
| 2007 | Silverado 1500 SS Klassiek | 1253 |
| 2007 | Silverado 1500 HD Klassiek | 3129 |
| 2007 | Silverado 2500HD | 3458 |
| 2007 | Silverado 2500 HD Klassiek | 3606 |
| 2007 | Silverado 3500 Klassiek | 5169 |
| 2007 | Voorstedelijk 1500 | 1593 |
| 2007 | Voorstad 2500 | 2561 |
| 2007 | Tahoe | 1835 |
| 2007 | TrailBlazer | 1194 |
| 2008 | Lawine 1500 | 1444 |
| 2008 | Colorado | 1316 |
| 2008 | Express | 2306 |
| 2008 | HHR | 900 |
| 2008 | HHR-paneel | 900 |
| 2008 | Zilverado 1500 | 1652 |
| 2008 | Silverado 2500HD | 3458 |
| 2008 | Silverado 3500HD | 3621 |
| 2008 | Voorstedelijk 1500 | 1593 |
| 2008 | Voorstad 2500 | 2561 |
| 2008 | Tahoe | 1835 |
| 2008 | Tahoe-hybride | 1830 |
| 2008 | TrailBlazer | 1194 |
| 2009 | Lawine 1500 | 1333 |
| 2009 | Colorado | 1250 |
| 2009 | Express 1500 | 2306 |
| 2009 | Express 2500 | 3262 |
| 2009 | Express 3500 | 4147 |
| 2009 | HHR | 900 |
| 2009 | HHR-paneel | 900 |
| 2009 | Zilverado 1500 | 1652 |
| 2009 | Silverado 2500HD | 3480 |
| 2009 | Silverado 3500HD | 3873 |
| 2009 | Voorstedelijk 1500 | 1593 |
| 2009 | Voorstad 2500 | 2561 |
| 2009 | Tahoe | 1835 |
| 2009 | Tahoe-hybride | 1830 |
| 2009 | TrailBlazer | 1194 |
- Chevrolet GVWR
- Chevrolet GAWR
- Chevrolet GCWR
- Chevrolet-laadvermogen
- Chevrolet rijklaar gewicht
- Chevrolet-trekvermogen
Chrysler-lading
Het laadvermogen van Chrysler is over het algemeen lager dan dat van de vrachtwagens van Chevy. De PT Cruiser was verrassend veelzijdig in 2007 en 2008 en kon bijna 1.900 pond verwerken. De Aspen SUV bleef stabiel op 1.600 pond. De Town & Country-minivan was een gezinsvervoerder, geen vrachtvervoerder. Het bedroeg maximaal ongeveer 1.200 pond. De Pacifica was lichter en zweefde rond de 870 pond.
| Jaar | Model | Maximaal laadvermogen (lbs) |
|---|---|---|
| 2007 | Aspen | 1600 |
| 2007 | PT-kruiser | 1907 |
| 2007 | Pacifica | 889 |
| 2007 | Stad & Land | 1200 |
| 2008 | Aspen | 1600 |
| 2008 | Pacifica | 865 |
| 2008 | PT-kruiser | 889 |
| 2008 | Stad & Land | 1200 |
| 2009 | Aspen | 1600 |
| 2009 | Aspen hybride | 1500 |
- Chrysler GVWR
- Chrysler GAWR
- Chrysler GCWR
- Chrysler-vrachtdraagvermogen
- Chrysler rijklaar gewicht
- Chrysler-trekvermogen
Ontwijk lading
Dodge-trucks zijn waar de echte kracht zit. De Ram 3500 was een beest. In 2008 kon het 4.870 pond vervoeren. Dat daalde tot 3.560 lbs in 2009. De 2500-serie bleef sterk en hield het grootste deel van deze periode meer dan 3.200 lbs vast. De Ram 1500 zag een daling in 2009, van 1.810 lbs naar 1.490 lbs. Sprinterbusjes waren zware werkpaarden. De Sprinter Wagon 2500 uit 2006 kon 4.824 pond aan.
| Jaar | Model | Maximaal laadvermogen (lbs) |
|---|---|---|
| 2006 | Caravan | 1682 |
| 2006 | Oplader | 1 |
Honda-laadvermogen
Honda’s line-up van dit tijdperk spreekt van een verandering in prioriteiten. De Civic en Accord domineren de markt voor sedans, maar het zijn geen grote hits als het gaat om laadvermogen. De Honda Odyssey is een consistente keuze voor gezinnen die behoefte hebben aan ruimte, met een laadvermogen dat tussen 2006 en 2009 stabiel bleef op 1.349 pond. Dit is een goede maatstaf voor de bruikbaarheid van een minivan.
Voor wie een compacte SUV overweegt, ligt dat aantal beduidend lager. Er zijn geen specifieke laadvermogennummers geregistreerd voor Honda CR-V en Civic Hybrid, wat variaties aangeeft op basis van uitrusting en optiepakketten. De Honda Fit heeft ook een streepje. Dit betekent dat u het exacte nummer op de sticker op het deurkozijn moet controleren op basis van uw specifieke bouw.
De Honda Ridgeline valt op door zijn bruikbaarheid. Het maximale laadvermogen voor de modellen van 2006 tot en met 2008 bedraagt 1.549 pond, wat hoger is dan het gewicht voor vrachtwagens uit één stuk. Gegevens voor 2009 zijn niet beschikbaar, maar trends duiden op een sterk platform voor gereedschappen en apparatuur. De Honda Pilot valt ergens in het midden en biedt in 2007-2009 een laadvermogen van 1.322 pond. Er ontbreken gegevens voor het modeljaar 2006, maar de consistentie daarna wijst op solide sleep- en transportopstellingen.
Het Honda Element is een kleine afwijking. In 2006 werd het beoordeeld voor 675 lbs. Dit aantal bleef bestaan tot 2008. Het is een vierkante, praktische SUV, maar hij heeft niet veel laadvermogen vergeleken met een grote vrachtwagen. Beperkte informatie over de Honda Insight en S2000 geeft aan dat de Insight uit 2006 400 lbs. Dit kleine aantal is logisch, aangezien sportwagens en hybrides vaak hun laadvermogen opofferen voor efficiëntie en prestaties.
Hummer laadvermogen
Hummer is een heel ander beest. H2 is zwaar werk, maar de functionaliteit ervan evolueert voortdurend. In 2006 en 2007 ontbraken bepaalde payload-nummers, waarschijnlijk als gevolg van afstemmingswijzigingen of gegevenslacunes. In 2008 en 2009 werd H2 echter beoordeeld op een flinke 2.200 lbs. Dit is belangrijk. Ontworpen voor serieus transport, of het nu een aanhangwagen of zwaar materieel is.
H3 Kleiner, maar nog krachtiger. Van 2006 tot 2008 had het een laadvermogen van 1.150 pond. In 2009 springt het naar 1.312 lbs. Waarom neemt het toe? Mogelijk een platformupdate of een verandering in het aandelengewicht. In 2009 woog de vrachtwagenversie H3T 1.090 lbs. Gezien de verschillen in bedruimte en structuur is hij iets lichter dan een typische SUV.
De H1 Alpha uit 2006 biedt 3.087 lbs. Dit is enorm. Dit is een militair voertuig en dus ontworpen voor extreme omgevingen. Als u op zoek bent naar het beste laadvermogen in de Hummer-lijn, dan is de H1 Alpha het antwoord. De H2 en H3 zijn meer consumentgericht, maar bieden een sterke functionaliteit vergeleken met conventionele SUV-modellen.
Hyundai-laadvermogen
Hyundai’s line-up uit het begin van de jaren 2000 heeft geen gegevens over het laadvermogen. Accent, Azera, Elantra, Tiburon, Tucson tonen allemaal streepjes voor 2006-2008. Dit suggereert dat het laadvermogen niet het belangrijkste marketingpunt is voor deze kleine en middelgrote sedans. De Santa Fe en Sonata bevatten ook geen specifieke cijfers, wat erop wijst dat algemene schattingen van het laadvermogen nodig kunnen zijn in plaats van modelspecifieke beperkingen.
tonen ook streepjes op de SUV’s Entourage en Veracruz. Dit is ongebruikelijk voor grotere voertuigen, die doorgaans een hoger laadvermogen hebben. De informatie kan onvolledig zijn of de waarden van deze modellen variëren afhankelijk van de motoroptie. De Genesis sedan uit 2009 mist ook een nummer.
Gedurende deze periode concentreerde Hyundai zich op waarde en betrouwbaarheid, niet noodzakelijkerwijs op zwaar transport. Als u op zoek bent naar het laadvermogen van een Hyundai-voertuig uit dit tijdperk, raden we u aan de berekeningen van het bruto voertuiggewicht en het voertuiggewicht te controleren in plaats van de gepubliceerde laadvermogennummers. Een gebrek aan gegevens betekent niet dat uw auto het gewicht niet aankan, maar het betekent wel dat u de berekeningen zelf moet doen.
INFINITI laadvermogen
Infiniti biedt een mix van luxe sedans en SUV’s met verschillende laadvermogens. De FX35 en FX45 zijn zeer capabele SUV’s, maar ze dragen nog steeds wat gewicht. De FX35 bleef tussen 2006 en 2008 stabiel op 1.183 pond en steeg tot 1.213 pond in 2009. De FX45 bleef op 1.091 pond tot 2008, toen het de FX50 werd met een rating van 1.185 lbs. Dit is een subtiele update, maar de payload blijft consistent.
De G35 Sedan noteerde in 2006 886 lbs, maar dit cijfer verdween in 2007. De G37 werd in 2008 teruggebracht met 1.040 lbs. Dit is een aanzienlijke stijging, waarschijnlijk als gevolg van chassisversterking of motorveranderingen. De sedans M35 en M45 tonen cijfers uit 2008 en 2009 van respectievelijk 996 lbs en 1.010 lbs. Dit zijn luxe schepen, maar geen zware transportschepen.
De QX56 is de duidelijke winnaar in het Infiniti-gamma. In 2006 begon hij bij 1.440 pond, wat in 2008 naar 1.553 pond steeg en tot 2009 op dat niveau bleef. Dit is een body-on-frame SUV, dus hij is gebouwd als een vrachtwagen. Als u passagiers of uitrusting moet vervoeren, is de QX56 een verstandige keuze. De Q45 uit 2006 woog 979 pond, maar is sindsdien uit de records verdwenen.
Isuzu-laadvermogen
Isuzu staat bekend om zijn vrachtwagens en SUV’s, en de cijfers weerspiegelen dat. Ascender presteerde consistent van 2006 tot 2008 met een gewicht van 1.133 lbs. Het is een middelgrote SUV, dus geen grote vrachtwagen, maar hij is zeer betrouwbaar.
i-serie trucks bieden nog meer veelzijdigheid. De i-280 (2006) en i-290 (2007-2008) bieden respectievelijk £1.532 en £1.512. Dit is perfect voor een compacte pick-up. De i-350 (2006) biedt 1.190 lbs, terwijl de i-370 (2007-2008) daalt tot 1.516 lbs en vervolgens £ 1.260. Deze variatie laat zien dat de cabineconfiguratie en de bedlengte het laadvermogen beïnvloeden.
Isuzu-figuren zijn beperkt tot dit model. Gedurende deze tijd vormden de Ascender en i-Series het merendeel van de producten van het bedrijf in de Verenigde Staten. Wanneer u een gebruikt voertuig koopt, controleer dan de cabine-bedcombinatie, aangezien deze het werkelijke laadvermogen bepaalt.
Jaguar laadvermogen
De luxe auto van Jaguar heeft een laag laadvermogen. De X-Type is het enige model met consistente gegevens en heeft tussen 2006 en 2008 een laadvermogen van 1058 pond. Dat aantal is logisch aangezien dit een compacte executive sedan is. S-Type, XJ8, XJR bevatten streepjes om veranderende beoordelingen of hiaten in de gegevens aan te geven.
De XK en XKR Coupé tonen cijfers voor 2008 en 2009. De XK biedt 815 lbs voor het model van 2008 en de XKR biedt 772 lbs voor het model van 2008. De lagere beoordeling van de XKR is waarschijnlijk te wijten aan de prestatiegerichte ophanging en zwaardere componenten. De XK Coupé uit 2009 is met 350 kg vergelijkbaar met de XK uit 2008.
Er worden geen gegevens getoond voor 2009 XF. Tijdens deze periode concentreerde Jaguar zich meer op design en prestaties dan op bruikbaarheid. Als u op zoek bent naar een laadvermogen voor uw Jaguar, is de X-Type de beste optie. Sportwagens zijn leuk, maar ze zijn niet ontworpen om te vervoeren.
Jeep-laadvermogen
コマンダー は、2006 1.620 maanden 2007 1.310 maanden 2008 2009 2009 1.300 maanden geleden 2007 年の下落は、再設計または標準装備の追加に関連している可能性があります。
グランドチェロキー は主力製品です。 1を提供します
Laadvermogen is belangrijk. Dit is het gewicht aan passagiers, vracht en vloeistoffen dat het voertuig daadwerkelijk kan vervoeren zonder dat de ophangingscomponenten kapot gaan of de aslimieten worden overschreden. De volgende cijfers hebben betrekking op het maximale laadvermogen in ponden voor de jaren 2006-2009. Als u een lijn ziet, waren de gegevens niet beschikbaar of gaf het model geen duidelijke payload-classificatie in het bronmateriaal.
Mazda-lading
Het aanbod van Mazda is in deze periode aanzienlijk veranderd. Het vrachtwagenchassis (B-serie) bleef de standaarduitrusting voor bedrijfsvoertuigen, terwijl personenauto’s zoals de 3- en 6-serie afhankelijk van de uitrusting verschillende kwaliteiten kregen.
2006
– B2300: 1260 pond
– B3000: 1680 pond
– B4000: 1260 pond
-Mazda3:-
– Mazda5: 1239 pond
– Mazda6: 1319 pond
– MazdaSpeed6: 963 lbs
– MPV: 1506 pond
– MX-5: 637 pond
– RX-8: 779 pond
– Eerbetoon: 988 pond
2007
– B2300: 1260 pond
– B3000: 1680 pond
– B4000: 1260 pond
– CX-7: –
– CX-9: £ 1.493
-Mazda3:-
– Mazda5: 1239 pond
– Mazda6: £ 1.080
– MazdaSpeed3: –
– MazdaSpeed6: 963 lbs
– MX-5: 637 pond
– RX-8: £ 765
2008
– B2300: 1260 pond
– B4000: 1260 pond
– CX-7: –
– CX-9: –
-Mazda3:-
– Mazda5: £ 1.191
– Mazda6: £ 1.087
– MazdaSpeed3: –
– MX-5: £ 633
– RX-8: £ 765
– Eerbetoon: 1057 pond
– Tribute-hybride: 1083 lbs
2009
– B2300: 1200 pond
– B4000: 1260 pond
– CX-7: –
– CX-9: –
-Mazda3:-
– Mazda5: £ 1.191
– Mazda6: £ 1.082
– MazdaSpeed3: –
– RX-8: £ 754
– Eerbetoon: –
Andere Mazda-specificaties:
– Mazda GVWR
-Mazda GAWR
-Mazda GCWR
– Mazda-laadcapaciteit
– Mazda leeggewicht
– Mazda-trekvermogen
Mercedes-Benz-lading
Dankzij het Duitse ontwerp krijgen rijcomfort en rijeigenschappen vaak prioriteit boven puur laadvermogen. SUV’s als de M-Klasse en R-Klasse boden het meeste voordeel, terwijl sedans en sportwagens lichtere poten hadden maar ook minder capaciteit.
2006
– Klasse C: –
– CL-klasse: –
– CLK-klasse: –
– CLS-klasse: –
– E-klasse: –
– ML350: 1616 pond
– ML500: 1496 pond
– R-Klasse: 2000 lbs
– S-klasse: –
– SL-klasse: –
– SLK-klasse: –
-SLR McLaren: –
2007
– Klasse C: –
– CL-klasse: –
– CLK-klasse: –
– CLS-klasse: –
– E-Klasse: 1157 lbs
– G500: 1289 pond
– GL320: 1086 pond
– GL450: 1620 pond
– ML350: 1635 pond
– ML320: 1422 pond
– ML500: 1620 pond
– ML63 AMG: 1257 lbs
– R-Klasse: 1635 lbs
– S-klasse: –
– SL-klasse: –
– SLK-klasse: –
– SLR McLaren: 626 lbs
2008
– Klasse C: –
– CL-klasse: –
– CLK-klasse: –
– CLS-klasse: –
– E-Klasse: 1157 lbs
– G500: 1764 pond
– G55: 1433 pond
– GL320: –
– GL450: 1620 pond
– GL550: 1620 pond
– ML320: 1422 pond
– ML350: 1635 pond
– ML550: 1620 pond
-ML63AMG: –
– R-klasse: –
– S-klasse: –
– SL-klasse: –
– SLK-klasse: –
– SLR McLaren: 342 pond
2009
– Klasse C: –
– CL-klasse: –
– CLK-klasse: –
– CLS 550: –
– E-Klasse: 1157 lbs
– GL450: 1620 pond
– GL550: 1620 pond
– ML350: 1635 pond
– ML320: 1422 pond
– ML550: 1620 pond
– ML63 AMG: £ 1.300
– Klasse R: 1365 lbs
– S-klasse: –
– SL-klasse: –
– SLK-klasse: –
Overige Mercedes-Benz specificaties:
– Mercedes-Benz GVWR
-Mercedes-BenzGAWR
– Mercedes-Benz GCWR
– Mercedes-Benz laadvermogen
– Mercedes-Benz rijklaar gewicht
– Mercedes-Benz trekvermogen
Mercury-lading
Gedurende deze jaren bevond Mercurius zich in het middenveld. De Mountaineer was het werkpaard, terwijl de Mariner behoorlijk bruikbaar was met een hybride optie die het laadvermogen zelfs enigszins verminderde vanwege het gewicht van de batterij.
2006
– Grootmarkies: –
– Zeeman: 1075 pond
– Mariner-hybride: 920 lbs
– Milaan: –
-Montego: –
– Monterey: 1320 pond
– Bergbeklimmer: 1549 lbs
2007
– Grootmarkies: –
– Zeeman: 1075 pond
– Mariner-hybride: 920 lbs
– Milaan: –
-Montego: –
– Monterey: 1320 pond
– Bergbeklimmer: 1443 lbs
2008
– Grootmarkies: –
– Zeeman: 1059 pond
– Mariner-hybride: 920 lbs
– Milaan: –
– Bergbeklimmer: 1443 lbs
– Sabel: –
2009
– Grootmarkies: –
– Zeeman: 1059 pond
– Mariner-hybride: 920 lbs
– Milaan: –
– Bergbeklimmer: 1443 lbs
– Sabel: –
Andere Mercury-specificaties:
– Mercury GVWR
-Kwik GAWR
– Mercury GCWR
– Mercury-laadcapaciteit
– Mercury rijklaar gewicht
– Trekvermogen van Mercury
MINI-lading
MINI heeft de consistentie behouden. De Cooper Hardtop en Clubman droegen vergelijkbare ladingen, terwijl de cabriolet structuur en dus laadvermogen verloor. De JCW-versies hebben geen extra capaciteit gekregen; Ze hebben gewoon ergens anders gewicht toegevoegd.
2006
– Cooper Converteerbaar: 771 lbs
– Cooper hardtop: 316 kg
2007
– Cooper Converteerbaar: 771 lbs
– Cooper hardtop: 316 kg
2008
– Cooper Clubman: 816 pond
– Cooper Converteerbaar: 771 lbs
– Cooper hardtop: 316 kg
2009
– John Cooper Works hardtop: 816 lbs
– John Cooper Works Clubman: 816 pond
Overige technische gegevens van MINI:
– MINI GVWR
-MINI GAWR
積載量はラベルに記載されている単なる数字ではありません。 これは、安全性、ハンドリング、または構造的完全性に影響が 出る前に、実際に車に搭載できるものに対する厳しい制限です。 向けて荷物を積み込んだり、道具 あるいは単に前回の食料 品店への旅行後に燃費が低下した理由に疑問を抱い ている場合は、自分の限界を知る必要があります。 Datum ** Datum van publicatie ** Datum van de datum: 2006 en 2009 年のデータを調べています。
Saturnus-lading
土星在这里已处于生命的最后几年。 该品牌正在整合模型,这意味着数据很快就会变得稀疏。 如果某个型号未列出,则该数据可能不可用,或者该型号已在当年停产。
Saturn-modellen uit 2006
Estafette De vrachtwagen is tot 1350 pond gereden. De VUE Crossover weegt 1331 lbs. AEON Sedan? Geen gegevens beschikbaar.
Saturn-modellen uit 2007
Aura Sedan weegt 1009 lbs. De grote Outlook -crossover is een werkpaard van 1678 lb. kern gestabiliseerd op 1354lbs. De VUE Hybrid biedt 1511 pond en verslaat daarmee zijn niet-hybride broer of zus iets beter dan zijn niet-hybride broer of zus. Laadvermogencijfers voor Sky Roadster en Aura Hybrid worden niet vermeld.
Saturn-modellen uit 2008
De Astra Hatchback is licht en heeft een maximaal laadvermogen van 893 lbs. HALO kost nog steeds £1009. Vooruitzichten blijven sterk op £1678. De VUE daalt naar 1000 lbs en de VUE Hybrid daalt naar 1111 lbs. Sky en Aura Hybrid geven geen gegevens meer weer.
Saturn-modellen uit 2009
Astra verdwenen. Aura – en Aura Hybrid -informatie wordt niet weergegeven. Outlook komt uit op 1709lbs. Leeg bestaat niet. VUE weegt 1000 lbs, VUE Hybrid weegt 1111 lbs.
Saturn-specificaties Opmerking: Naast het laadvermogen hebben Saturn-voertuigen het bruto voertuiggewicht (GVWR), het bruto asgewicht (GAWR) en het gecombineerde gewicht (GCWR) gespecificeerd. Deze cijfers bepalen niet alleen wat er in de auto zit, maar ook hoeveel gewicht de as en het geheel aankunnen, inclusief trekvermogen.
ーンペイロード
、若いバイヤーと草の根効率に焦点を当てています。 データは特に希薄です。実際、この期間のほとんどにおいて、tC 、xA 、xB 、xD の具体的な積載量の数値は標準参照表に目立つように記載されていませんでした 。これは通常、これらがこれらの軽量通勤車の主要な仕様ではなかったためです。
Telgmodellen 2006-2009
Van 2006 tot 2009 werden de tC Coupé, xA Hatchback, xB Boxy Hatchback en xD Sedan allemaal vermeld als “-“. Dit suggereert dat de brongegevens niet gestandaardiseerd zijn, of dat deze voertuigen zo licht zijn dat het laadvermogen waarschijnlijk geen beperkende factor zal zijn voor de gemiddelde consument. tC staat altijd centraal in deze periode.
Scion-specificaties: Net als de Saturnus hebben Scion-voertuigen specifieke GVWR-, GAWR-, GCWR- en voertuiggewichtsclassificaties. Dit gedeelte heeft meestal een minimaal trekvermogen.
De slimme payload
smart fortwo is een stadsmicrocar. Niet gebouwd voor lading.
Slimme modellen uit 2008
Het maximale laadvermogen van de ForTwo bedraagt slechts 463 lbs. Niet genoeg voor 2 volwassenen en een tas boodschappen.
Opmerking over Smart-specificaties: Slimme auto’s hebben GVWR-, GAWR-, GCWR- en voertuiggewichtsclassificaties. De Fortwo heeft vrijwel geen trekvermogen.
Subaru-lading
Subaru staat bekend om zijn vierwielaandrijving en zijn robuuste functionaliteit. De cijfers voor de kofferbakruimte weerspiegelen de combinatie van een lichte sedan en een krachtige SUV.
Subaru-modellen uit 2006
De B9 Tribeca kan 1560 lbs bevatten. De Baja is iets lichter met 1070lbs. De Forester weegt 1060 lbs. Impreza -uitvoeringen variëren van 794 lbs (WRX STI) tot 1132 lbs (Outback Sport). De oude sedan weegt 1200 kg en de vrachtwagen weegt 1300 kg. De Outback bestelwagen kan tot 1245 lbs dragen.
2007 uitgave
B9-type 1560-inch です。 1010 stuks ~ 995 euro kosten レガシー はセダンで1055ポンド 、ワゴンで1290ポンド に下がります。 アウトバック は995ポンド まで大幅に減少します。
Subaru-modellen uit 2008
De Forester blijft op 1010lbs. De Impreza is lichter: 856 pond voor de sedan en 976 pond voor de stationwagen. WRX STI verbeterd tot 1080 lbs. De Legacy kost nog steeds £1.055. De Outback groeit lichtjes naar 1085 lbs. Tribeca is aanzienlijk gedaald naar 660 pond. Waarschijnlijk komt dit door een verandering in modeljaar of een gewichtstoename bij de nieuwe generatie.
Subaru-modellen uit 2009
Forester sprong naar 1230 pond. De Legacy kost nog steeds £1.055. De Outback weegt 1078 kg. De Tribeca blijft op 660 lbs.
Subaru-specificaties: Het laadvermogen van Subaru hangt nauw samen met Bruto voertuiggewicht (GVWR), Bruto voertuiggewicht (GAWR) en Bruto voertuiggewicht (GCWR). Het is belangrijk om deze verschillen te begrijpen bij het slepen en slepen van zware voorwerpen.
Suzuki-lading
De invloed van Suzuki neemt af, maar modellen als de Grand Vitara en XL7 bieden solide bruikbaarheid.
Suzuki-modellen uit 2006
Aerio kan 955 lbs bevatten. De Forenza kost £981. Grand Vitara bestuurt 1175 lbs. De Reno weegt 941 lbs. De XL7 weegt 1168 lbs. Belasting Geen informatie.
Suzuki-modellen uit 2007
Er is geen informatie beschikbaar voor de modellen Aerio, Forenza, Grand Vitara, Reno, SX4. De XL7 springt naar 1626 lbs, een aanzienlijke stijging die mogelijk een weerspiegeling is van wijzigingen in de afwerking en montage.
Suzuki-modellen uit 2008
Forenza kost je £926. Grand Vitara Gewicht 1178 lbs. Reno Gewicht 926 lbs. De SX4 weegt 893 lbs. De XL7 weegt 1626 lbs.
Suzuki-modellen uit 2009
Voor de modellen Equator en Grand Vitara is geen informatie beschikbaar. De SX4 kost nog steeds £ 893. XL7 Dit model is niet meer leverbaar en er wordt geen informatie weergegeven.
Suzuki-specificaties: Suzuki-laadvermogen is gerelateerd aan GVWR, GAWR, GCWR, voertuiggewicht. Kleinere voertuigen hebben over het algemeen een lager trekvermogen.
トヨタペイロード
商品ラインナップは小型のヤリス から大型のタンドラ まで多岐にわたります。 ペイロードは大きく異なります。
Toyota-modellen uit 2006
De 4Runner kan 1285 lbs aan. De Avalon* weegt 1075 pond. De Camry weegt 1059 pond. De Corolla weegt 1055 lbs. De Highlander is een beest van 1840 pond. De Highlander Hybrid weegt 1605 lbs. Landcruiser weegt 1500 lbs. De Matrix is 1166 lbs. De Prius weegt 1085 lbs. De RAV4 weegt 1130 lbs. Sequoia weegt 1510 pond. Sienna is
