Додому Auta Bezpečnost a dopravní předpisy Jak vypočítat nosnost obytného vozu a vyhnout se přetížení

Jak vypočítat nosnost obytného vozu a vyhnout se přetížení

Většina z nás přesně ví, kdy je rodinný vůz přetížený. Stojíte v obchodě pro domácí kutily a nakládáte krabici za krabicí těžkých keramických dlaždic do kompaktního hatchbacku. Během pár minut je zadní odpružení stlačeno, zadní nárazník spuštěn na asfalt a zvednuta přední část vozu. To je zřejmé. Toto malé auto nebylo navrženo pro takovou zátěž.

I s pick-upem nebo SUV bude výsledek podobný, i když bude vyžadovat podstatně větší váhu, aby bylo vidět stejné prohnutí. Jsou navrženy tak, aby vydržely velké zatížení. Ale dům na kolech? To je jiná věc. Pokud nenakládáte absurdní množství vybavení, možná si ani nevšimnete posunu hmotnosti. Rám je masivní. Odpružení je tvrdé. Zdá se, že to můžete naplnit, ale nemůžete.

Jak tedy poznáte, že svůj karavan přetěžujete? Odpověď spočívá v jednom konkrétním čísle: Cargo Capacity (CCC). To není dohad. Toto je pevný limit vypočítaný pomocí základní matematiky a údajů výrobce.

Matematika nosnosti

Chcete-li zjistit CCC vašeho RV, musíte odečíst určité hmotnosti od hodnocení hmotnosti vozidla (GVWR). GVWR je maximální celková hmotnost, pro kterou je vozidlo navrženo, včetně vozidla, cestujících, nákladu, kapalin a paliva.

Zde je podrobný rozpis:

  1. Začněte s GVWR. Předpokládejme, že hodnocení je 20 000 liber.
  2. Odečtěte hmotnost prázdného vozidla (UVW). Toto je hmotnost obytného vozu, když opustil montážní linku výrobce, včetně plné nádrže paliva, nemrznoucí směsi a oleje. Pokud je UVW 14 500 GBP, zbývá vám 5 500 GBP.
  3. Odečtěte hmotnost pražce (SCWR). Toto je standardizovaný údaj vypočítaný vynásobením počtu pražců 154 lbs. Pro šestilůžkovou jednotku je to 924 lbs (6 x 154).
  4. Odečtěte hmotnost propanu (LP plyn). Propan váží 4,2 libry na galon. Pokud váš tank pojme 12 galonů, je to 50,4 libry.
  5. Odečtěte hmotnost čerstvé vody. Sladká voda váží 8,3 liber na galon. Pokud váš tank pojme 25 galonů, je to 207,5 liber.

Proveďte výpočty:
20 000 (GVWR) – 14 500 (UVW) – 924 (SCWR) – 50,4 (propan) – 207,5 (voda) = 4 318,1 lbs.

Těchto 4 318,1 lb je vaše nákladní kapacita. Toto je maximální hmotnost, kterou můžete přidat pro cestující, zavazadla, vybavení a jakékoli další tekutiny. Překročení tohoto limitu ohrožuje bezpečnost a ovladatelnost. Pokud si nejste jisti specifikacemi svého vozidla, podívejte se na webové stránky nebo dokumentaci výrobce.

Údaje o nosnosti vozidla podle značky

U osobních a nákladních automobilů se nosnost často měří v kubických stopách. Níže jsou dostupné specifikace pro vybrané modely od hlavních výrobců. Vezměte prosím na vědomí, že tato čísla představují objem dostupný pro náklad, nikoli omezení hmotnosti.

Zatížení Acura

Rok Model Nosnost (ft³)
2006 MDX 81,5
2006 RL 13,1
2006 RSX 25,3
2006 TL 12,5
2006 TSX 13,2
2007 MDX 83,5
2007 RL 13,1
2007 RDX 60,6
2007 TL 12,5
2007 TSX 13,2
2008 MDX 83,5
2008 RL 13,1
2008 RSX 60,6
2008 TL 12,5
2008 TSX 13,2
2009 MDX 83,5
2009 RL 13,1
2009 RSX 60,6
2009 TSX 12,6

Další specifikace Acura:
* GVWR Acura
GAWR Acura
GCWR Acura
*Pohotovostní hmotnost Acura
* Kapacita užitečného zatížení Acura
* Tažná kapacita Acura

Nosnost Audi

Rok Model Nosnost (ft³)
2006 A3 54,6
2006 A4 13,4
2006 A6 15,9
2006 A8 14,6
2006 S4 13,4
2006 TT 24,2
2007 A3 54,6
2007 A4 13,4
2007 A6 15,9
2007 A8 14,6
2007 Q7 88,7
2007 RS4 13,4
2007 S4 13,4
2007 S6 13,9
2007 S8 14,6
2008 A3 54,6
2008 A4 10,2
2008 A5 16,1
2008 A6 15,9
2008 A8 14,6
2008 Q7 88,7
2008 R8 3,5
2008 RS4 13,4
2008 S4 13,4
2008 S5 16,1
2008 S6 15,9
2008 S8 14,6
2008 TT 8,8
2009 A3 54,6
2009 A4 10,2
2009 A5 16,1
2009 A8 14,6
2009 Q7 88,7
2009 R8 3,5
2009 S4 10,2
2009 S5 16,1

Data nelžou. Pokud hledáte ojetý nákladní automobil z poloviny až konce 2000, budete chtít přesně vědět, co se vejde do kufru nebo za třetí řadu sedadel. Obecné rady o „prostorných interiérech“ jsou k ničemu, když se snažíte namontovat surf, piano nebo paletu náhradních dílů.

Níže jsou uvedeny přesné údaje o nákladovém prostoru v krychlových stopách pro modely Buick, Cadillac, Chevrolet, Chrysler a Dodge z let 2006 až 2009.

Buick analýza užitečného zatížení

Sestava Buick během tohoto období byla extrémně různorodá. Existovaly sedany, do kterých se sotva vešla taška ze supermarketu, a plnohodnotné SUV, které by dokázaly spolknout i malé auto.

Modely Buick z roku 2006

Buick Rainier byl praktickou volbou pro rodiny, které chtěly skutečnou funkčnost, nabízející 80,1 kubických stop prostoru. Minivan Terraza byl s 136,5 kubickými stopami jasným lídrem.

Pro kupce sedanů byly LaCrosse a Lucerne skromné ​​modely. Máte 16 kubických stop a 17 kubických stop. Na kufr nic moc, ale na daný segment se hodí. SUV Rendezvous bylo mezi tím s 108,9 kubických stop.

Modely Buick z roku 2007

Linka se trochu stabilizovala. Rinier udržované 80,1 kubických stop. Rendezvous zůstalo na 108,9 kubických stopách. Sedany LaCrosse a Lucerne zůstaly beze změny na 16 a 17 kubických stopách.

Modely Buick 2008

Přišla nová Enkláva, která nabízí 116,2 kubických stop. To byl významný skok ze starého Rendezvous. Starší modely LaCrosse a Lucerne zůstávají beze změny na 16 a 17 kubických stopách.

Modely Buick 2009

Enkláva číslo mírně snížila na 115 kubických stop. LaCrosse a Lucern i nadále zůstaly statické na 16 a 17 kubických stopách.

Klíčové shrnutí: Pokud potřebujete objem, vaše jediné skutečné možnosti jsou Buick Terraza (2006) nebo Enclave (2008-2009). Sedany jsou lepší na výlety na kávu, ne na kempování.

Analýza nákladního prostoru Cadillac

Cadillac zde spojil luxus s užitkem. Varianty Escalade nabízely vážnou kapacitu nákladu, zatímco sedany byly stísněné.

Modely Cadillac z roku 2006

Escalade ESV byl králem dlouhého rozvoru s 131,6 kubických stop. Standardní Escalade nabízelo 104,6 kubických stop. Pickup Escalade EXT neměl stanovený využitelný objem nákladu (označený jako „-“).

Crossover SRX poskytl 69,5 kubických stop. Sedany byly stísněné. DTS nabízel nejvíce prostoru při 18,8 kubických stopách, zatímco CTS, STS a STS-V se pohybovaly kolem 12,5–13,8 kubických stop. Kabriolety XLR a XLR-V byly sotva schopné převážet náklad a nabízely pouhých 11,6 kubických stop.

Modely Cadillac z roku 2007

Escalade se mírně rozšiřuje na 108,9 kubických stop a ESV se roztahuje na 137,4 kubických stop. SRX zůstalo na 69,5 kubických stopách. DTS zůstal nejprostornějším sedanem s 18,8 kubických stop. Zbytek řady sedanů (CTS, STS, XLR) si zachoval svůj výkon.

Modely Cadillac 2008

Escalade a ESV udržované 108,9 a 137,4 kubických stop. Prostor kufru CTS se mírně zvětšil na 13,6 kubických stop. DTS zůstal na 18,8 kubických stopách. Modely SRX, STS a XLR zůstávají z hlediska nákladového prostoru nezměněny.

Modely Cadillac 2009

Řada zahrnuje Escalade Hybrid s 69,5 kubických stop (poznámka: pravděpodobně pouze zadní nákladový prostor, protože sdílí rozměry s SRX). SRX klesá na 13,8 kubických stop – výrazné snížení pravděpodobně kvůli umístění hybridní baterie v kufru. Escalade a ESV udržované 108,9 a 137,4 kubických stop. Modely DTS, CTS, STS a XLR zůstávají oproti minulým letům nezměněny.

Proč na tom záleží: Snížení nákladového prostoru modelu SRX pro rok 2009 je specifický detail, který by si kupující měli ověřit. Pokud hledáte luxusní vozidlo pro přepravu nákladu, jasným vítězem je Escalade ESV s více než 137 kubickými stopami.

Nosnost Chevrolet

Chevrolet měl nejširší škálu modelů, od malých subkompaktů až po masivní pracovní dodávky.

Modely Chevrolet z roku 2006

Dodávka Express byla monstrum s 225,1 kubických stop. Minivan Uplander nabízel 120,1 kubických stop. TrailBlazer EXT poskytuje 107,4 kubických stop.

Hatchback HHR byl všestranný s 63,1 kubických stop. Equinox SUV nabízelo 68,6 kubických stop. Sedan Aveo měl 42 kubických stop se sklopenými sedadly.

Sedany jako Impala (18,6 kubických stop ) a Malibu (15,4 kubických stop ) byly standardní. Kobalt nabízí 13,9 kubických stop. Corvette poskytla 22,4 kubických stop v nose.

U pickupů a velkých SUV, jako jsou Silverado 1500, Suburban 1500 a Tahoe, nebyl uveden konkrétní objem kufru (označený jako „-“), protože se jinak měří podle objemu lůžka nebo celkového objemu interiéru.

Modely Chevrolet 2007

Příměstské 1500/2500 konečně uvádí nákladový prostor na 137,4 kubických stop. Tahoe nabízí 108,9 kubických stop. TrailBlazer měl 80,1 kubických stop.

HHR mírně klesl na 57,7 kubických stop, zatímco užitková verze HHR Panel nabídla 62,7 kubických stop. Equinox snížena na 67,1 kubických stop. Corvette zaznamenala obrovské snížení a klesla na 11 kubických stop. Aveo 5 (kombi) nabízelo 42 kubických stop.

Modely Chevrolet 2008

Suburban a Tahoe (včetně nového Tahoe Hybrid ) si udržují 137,4 a 108,9 kubických stop. TrailBlazer zůstal na 80,1 kubických stopách.

Kufr Malibu se mírně zmenšil na 15,1 kubických stop (také hybridní verze). HHR a HHR Panel udržované 57,7 a 62,7 kubických stop. Equinox zůstala na 67,1 kubických stopách. Dodávka Express zůstala na 225,1 kubických stopách.

Modely Chevrolet 2009

Traverse debutoval s 117,5 kubických stop. Van Express (1500/2500/3500) vše nabízeno **2

Nosnost Ford

Nabídka vozů Ford od roku 2006 do roku 2009 ukazuje jasné rozdělení. Na jedné straně jde o velké nákladní vozy a dodávky s obrovskými objemy, na straně druhé osobní auta s velmi malým prostorem.

Modely 2006
Sedan Crown Victoria nabízel 20,6 cu.ft. To je zhruba stejné množství, jaké pojme velký kufr. A co dodávky řady E? Byli to opravdoví pracanti. Všechny modely E-150, E-250 a E-350 Super Duty měly prostorný 256,5 kubických stop nákladového prostoru. Ať už jste potřebovali přestěhovat motorku, klavír nebo jen spoustu sádrokartonu, tyto dodávky odvedly svou práci bez problémů.

SUV a crossovery zaujímaly střední pozici. Ford Escape měl 66,3 kubických stop. Hybridní verze Escape měla o něco nižší hodnocení 65,5. Explorer byl větší na 85,8. Sedan Five Hundred nabízel 21,2 kubických stop. Focus hatchback produkoval 40,2 kubických stop. Minivan Freestar měl slušných 134,3 kubických stop. Freestyle crossover odpovídal Exploreru v objemu 86,1 kubických stop.

Malá auta byla stísněná. Fusion měl 15,8 kubických stop. Superauto GT mělo jen 1 kubickou stopu. Kupé Mustang mělo 9,7 kubických stop. Ranger pickup měl 18,1 kubických stop nákladového prostoru na boku. Sedan Taurus držel 17 kubických stop. Pro nákladní vozy F-150, F-250 a F-350 nejsou specifické kubické stopy specifikovány, pravděpodobně kvůli variabilitě konfigurací u lůžka a stylů kabiny.

Modely 2007
Crown Victoria zůstala na 20.6. Dodávky řady E si udržely skóre 256,5.

Objevily se nové modely. Crossover Edge debutoval s 69,6 kubických stop. Expedice přidala 108,2 a prodloužená Expedice EL zvýšila toto číslo na 130,8. Snímač Explorer Sport Trac nabízel 44.4. Focus zůstal na 40,2. Minivan Freestar mírně vzrostl na 137,2. Fúze zůstala na 15,8. Mustang zůstal na 9,7.

Ranger z tohoto seznamu zmizel. Nákladní vozy řady F stále neměly žádné specifické kubické stopy.

Modely 2008
Dodávky řady E mírně klesnou na 230,6 kubických stop. Proč? Pravděpodobně kvůli změnám vnitřní dispozice nebo vymezení užitného prostoru. To je stále obrovský objem.

Edge zůstal na 69. Únik byl 66,3. Escape Hybrid se mírně zlepšil na 66. Expedice si zachovává 108,2. Expedice EL udržela 130,8. Explorer zůstal na 85,8. Explorer Sport Trac zůstal na 44,4.

Focus z tohoto konkrétního seznamu zmizel. Fúze udržována 15.8. Mustang si udržel 9.7. Ranger se vrátil se skóre 18,1. Býk vystoupal na 21.2. Nový crossover Taurus X nabídl 85,5. Těžký nákladní vůz F-450 se připojuje k seznamu, ale nemá uvedené kubické stopy.

Modely 2009
Dodávky řady E zůstaly na hodnotě 230,6. Edge zůstal na 69. Únik byl 66,3. Hybridní verze Escape mírně stoupá na 66.1. Expedice se mírně zvýšila na 108,3. Explorer zůstal na 85,8. Explorer Sport Trac zůstal na 44,4.

Crossover Flex debutoval s 83,2 kubických stop. Focus klesl na 13.8. Fúze zůstala na 15,8. Mustang zůstal na 9,7. Býk zůstal na 21.2. Taurus X zůstal na 85,5.

Nákladní vozy Ranger a F-150/F-450 stále neměly v tomto souboru dat konkrétní hodnoty kubické stopy.

“Pokud potřebujete přestěhovat pohovku, dodávka řady E je vaším přítelem. Pokud převážíte matraci, Expedition EL může být vhodná. Pokud vezete jedno sedadlo, kufr Mustangu bude velmi stísněný.”

Další vlastnosti Ford:
– GVWR Ford
– Ford GAWR
– Ford GCWR
– Pohotovostní hmotnost Ford
– Nosnost Ford
– Tažná kapacita Ford

Kapacita užitečného zatížení GMC

GMC se držela své strategie. Dodávky byly obrovské. Vozy SUV byly stabilní. Nákladní auta? Opět platí, že kubické stopy nejsou specifikovány, stejně jako u Fordu.

Modely 2006
Pickup Canyon neměl stanovenou kapacitu nákladu. SUV Envoy mělo 43,7 kubických stop. Envoy XL byl menší na 23,4. Všechny dodávky Savana 1500, 2500 a 3500 měly objem 225,1 kubických stop. Snímače Sierra (1500, 2500, 3500) neměly specifikované kubické stopy. SUV Yukon mělo 63,6 kubických stop. Yukon XL měl 45,7 kubických stop.

Modely 2007
Nový crossover Acadia debutoval s 19,7 kubických stop. Kaňon stále chyběl. Vyslanec zůstal na 43.7. Dodávky Savana si udržely skóre 225,1. Snímače Sierra stále neměly specifikované kubické stopy. Yukon mírně klesl na 60,3. Yukon XL mírně vzrostl na 45,8.

Modely 2008
Acadia stoupla na 25.5. Kaňon stále chyběl. Vyslanec zůstal na 43.7. Dodávky Savana zůstaly na 225,1. Stále chyběly snímače Sierra. Yukon zůstal na 60,3. Nový Yukon Hybrid byl mnohem menší na 16,9. Yukon XL zůstal na 45,8.

Modely 2009
Acadia zůstala na 25.5. Kaňon stále chyběl. Vyslanec zůstal na 43.7. Dodávky Savana zůstaly na 225,1. Stále chyběly snímače Sierra. Na Sierra Hybrid nezáleželo. Yukon zůstal na 60,3. Yukon Hybrid zůstal na 16,9. Yukon XL zůstal na 45,8.

Další funkce GMC:
– GVWR GMC
-GAWR GMC
– GCWR GMC
– Pohotovostní hmotnost GMC
– Kapacita užitečného zatížení GMC
– Kapacita tažení GMC

Nosnost Honda

Výkon Hondy byl konzistentní. Malá auta měla malé kufry. Minivany měly obrovské interiéry. SUV zaujímala střední pozici.

Modely 2006
Sedan Accord měl 12,8 kubických stop. Hybridní verze Accordu byla blíž – 11.2. Civic hatchback byl překvapivě prostorný se 72 kubickými stopami. Hybridní verze Civicu byla malá – 11,5. SUV CR-V mělo 10,4 kubických stop. Element SUV byl velký na 74,6 kubických stop. Insight měl 16,3 kubických stop. Minivan Odyssey byl masivní 147,4 kubických stop. Pilot SUV měl 87,6 kubických stop. Snímač Ridgeline měl 41,4 kubických stop. Sportovní vůz S2000 byl maličký – 5 kubických stop.

Modely 2007
Accord stoupl na 14. Hybridní verze Accordu zůstala na 11,2. Civic vzrostl na 72,9. Hybridní verze Civicu zůstává na 11,5. CR-V zůstalo na 10.4. Element zůstal na 74,6. Nový hatchback Fit nabídl 41,9 kubických stop. Odyssey zůstala na 147,4. Pilot zůstal na 87,6. Ridgeline zůstal na 41,4. S2000 zůstal na úrovni 5.

Modely 2008
Accord klesl na 11.9. Civic výrazně klesl na 35,7. Proč? Nová generace Civicu měla jiný design hatchbacku a menší prostor nad hlavou vzadu, což ovlivnilo kubické stopy nebo měření využitelného prostoru. Hybridní verze Civicu zůstává na 11,5. CR-V zůstalo na 10.4. Element zůstal na 74,6.

Kapacita užitečného zatížení Jeepu od roku 2006 do roku 2009

Na konci roku 2000 byl Jeep zaneprázdněn zvedáním těžkých břemen. 2006 Commander nabídl 68,7 kubických stop prostoru. Těsně za ním následoval Grand Cherokee se skóre 67,4. Liberty vám dal 69. A Wrangler? Celkem 45,8. Na krabicovité SUV působí trochu stísněně.

V roce 2007 se situace změnila. Objevil se kompas s objemem 53,6. Patriot přinesl 62,7. Wrangler konečně dospěl a zvýšil zdvihový objem na 61,2. Liberty se držela na 69. Velitel mírně vzrostl na 68,9. Grand Cherokee zůstal na 67,4.

V roce 2008 byl Wrangler Unlimited jasným lídrem s 86,8 kubických stop. Standardní Wrangler zůstal na 61,2. Velitel mírně klesl na 68,5. Liberty klesla na 64,2. Kompas a Patriot zůstali na svých místech. Grand Cherokee měl ještě 67,4.

Rok 2009 nepřinesl pro Jeep mnoho změn. Commander, Compass, Grand Cherokee a Patriot si udržely svůj předchozí výkon. Wrangler a Unlimited zůstaly přesně tam, kde byly. Liberty zůstala na 64,2.

Pokud hledáte pro Jeep nosnou kapacitu výkon v průběhu let, Unlimited Wrangler je jasným vítězem pro objem. Commander je spolehlivá volba střední třídy. Standardní Wrangler je pro tahání nákladu nejméně praktický.

Přechod Kia z minivanů na crossovery

Přístup Kia k vesmíru se v tomto období dramaticky změnil. V roce 2006 byl minivan Sedona gigant. Nabízel obrovský objem 141,5 kubických stop. Hatchback Spectra 5 dodal 52,8. Sportage vám dala 66,6. Sorento se vyrovnalo Sportage se skóre 66,4. Amanti a Optima byly sedany s malými kufry. Amanti měla 15.5. Optima má 14.8. Rio sedan byl těsný 11,9. Hatchback Rio 5 byl otevřen 49.6. Spectra sedan byl 12.2.

V roce 2007 vstoupilo do hry Rondo se 74,4 kubickými stopami. Sedona mírně klesla na 121,3. Rio 5 kleslo na pouhých 15,8. Proč? Možná předělali interiér. Zbytek sestavy zůstává prakticky beze změn. Sorento a Sportage si udržely skóre 66,4 a 66,6. Amanti mírně vzrostl na 15,9.

Rok 2008 byl pro Rio 5 zvláštním rokem. Vyskočil zpět na 49,6. Rondo, Sedona, Sorento, Spectra 5 a Sportage zůstaly na svém místě. Amanti zůstala na 15.9.

Rok 2009 byl rokem čistek. Ze seznamu zmizely Amanti, Optima, Rondo, Sedona, Sorento, Sportage a Rio 5. Zbývá už jen nové Borrego, které nabízí 97,6 kubických stop. Spectra a Spectra 5 zůstaly se skóre 12,2 a 52,8.

Borrego je zde klíčem, pokud chcete data o nosné kapacitě Kia. Jedná se o SUV střední velikosti s velkým prostorem. Stará Sedona byla větší, ale už tam není. Sorento a Sportage byly spolehlivé nákladní vozy, pokud je najdete z tohoto období.

Land Rover luxusní objem

Land Rover si pohrál s čísly způsobem, který působí téměř náhodně. Range Rover z roku 2006 nabízel 74,9 kubických stop. Range Rover Sport měl 71. LR3 byl masivní 90,3.

2007 pokračoval v tomto vzoru. LR3 zůstal na 90,3. Range Rover – 74,9. Sport – 71.

Rok 2008 byl zvláštní okamžik. Objem LR3 se zhroutil na 9,9. Počkejte. 9.9? To nemusí být správné pro celkovou kapacitu. Může to být chyba měření ve zdrojových datech nebo to může být specifické pro konkrétní konfiguraci. Range Rover klesl na 35,1. Sport zůstal na 71. Pro LR2 letos nejsou žádné údaje.

2009 opraveno LR3 a vrátilo se na 90,3. LR2 se objevil se skóre 58,9. Range Rover mírně opraven na 74,2. Sport zůstal na 71.

Pokud pominete anomálii z roku 2008, je LR3 pro užitečné zatížení Land Rover vynikající volbou. Nabízí téměř 100 kubických stop. Range Rover Sport – stabilní 71. LR2 – kompaktnější, městská verze se zdvihovým objemem 58,9.

Přesnost a hybridní prostor Lexus

Lexus měří náklad s chirurgickou přesností. V roce 2006 nabízel ES 330 14,5. GS 300 a 430 byly blízko za 12,7. IS 250 a 350 bylo 13. LS 430 byla velkorysá 20,2. Kabriolet SC 430 byl malinký – 8,8. SUV vyprávěla jiný příběh. RX 330 a RX 400h byly 84,7. GX 470 byla 77,5. LX 470 byl obrovský na 90,4.

Rok 2007 přinesl GS 350 s 12.7. GS 450h výrazně klesla na 7,5. LS 460 bylo 18. RX 350 bylo 85. RX 400h zůstalo na 84,7. GX 470 zůstala na 77,5. LX 470 zůstal na 90,4. ES 350 mírně stoupá na 14,7.

2008 představil IS-F se skóre 13,3. LS 600h měla 18. LX 570 měla 15,5. RX 350 klesne na 38,3? Opět pravděpodobně konkrétní měření nebo překlep ve zdroji. RX 400h zůstal na 84,7. SC 430 zůstal na 8,8.

V roce 2009 IS-F zmizel ze seznamu. LX 570 vyskočil na 83,1. RX 350 se vrátil na 85. ES 350, GX 470, IS 350, IS 250 a SC 430 si udržely svá předchozí čísla.

LX 570 a RX 350 jsou zde krály nákladu Lexus. Nabízejí přes 80 kubických stop. Sedany jsou skromné. GS 450h je uvnitř překvapivě malý.

Přítomnost Lincolnu v plné velikosti

Lincoln byl o velikosti. V roce 2006 byl Navigator tank. 104,8 kubických stop. Snímač Mark LT nabízel 47,9. Sedan Town Car dal 21.1. LS byla 13,5. Zephyr byl 15.8.

V roce 2007 dorazil MKX s hodnocením 69. MKZ byl 15,8. Navigátor mírně klesl na 103,5. Town Car zůstal na 21.1. Mark LT si udržel 47,9.

2008 udržel tuto sestavu. MKX, MKZ, Mark LT, Navigator a Town Car si všechny zachovaly svá čísla.

V roce 2009 přibyl MKS s hodnocením 18,7. Navigátor opět vzrostl na 104,7. MKX, MKZ a Town Car zůstávají beze změny.

Pokud potřebujete nákladní kapacitu společnosti Lincoln pro velké rodiny nebo luxusní přepravu, Navigator je odpovědí. Trvale přesahuje 100 kubických stop. MKX je solidní alternativou, pokud chcete něco menšího, ale stále prostorného – 69.

Rozmanitá řada vozů Mazda

Mazda nabízela širokou škálu možností. MPV z roku 2006 bylo obrovské 127 kubických stop. Sedan Mazda6 měl 58,7. Crossover Tribute byl 66,8. Minivan Mazda5 měl 44,4. Mazda3 byla 31.2. MX-5 Miata byla malá za 5,3. RX-8 byla 7,6. MazdaSpeed6 byla těsně za 12,4. Nákladní vozy řady B (B2300, B3

Nalezení správného prostoru: Nosnost MINI, Mitsubishi a Nissan (2006–2009)

Nebalte auto na krabice, které máte, ale na mezery, které potřebujete vyplnit. Pokud vezete dostatek vybavení, nábytku nebo potravin, aby se kufr prohnul, je důležité přesně vědět, kolik krychlových stop prostoru máte. Níže uvedené údaje pokrývají oblíbené modely na trhu s náhradními díly od poloviny do konce roku 2000. Nejsou to jen náhodná čísla. Jedná se o přísná omezení přizpůsobená vašim potřebám.

MINI

Malá auta jsou známá tím, že jejich kufry jsou příliš malé, ale Clubman toto pravidlo mění. Pokud potřebujete nosnost MINI pro svou víkendovou výbavu, Clubman je vaše jediná volba. Pevná střecha Cooper i kabriolet jsou kompaktní a sotva se do nich vejde denní taška.

Objem kufru v závislosti na modelu MINI a roku

Rok Model Objem (kubické stopy)
2006 Cooper Cabrio 21.4
2006 Pevná střecha Cooper 25,0
2007 Cooper Cabrio 21.4
2007 Pevná střecha Cooper 24,0
2008 Cooper Clubman 32,8
2008 Cooper Cabrio 21.4
2008 Pevná střecha Cooper 24,0
2009 John Cooper Works Hardtop 24,0
2009 John Cooper Works Clubman 32,8

Varianty JCW neprospívají v objemu. Naopak o něj přicházejí kvůli úpravám pro zlepšení výkonu. Pokud je pro vás objem důležitý, zvolte Clubman.

Mitsubishi

Mitsubishi nabízí zvláštní mix sedanů, které jsou v podstatě krabicemi od bot a SUV, které dokážou spolknout spotřebiče. Modely Endeavour a Montero jsou zde výjimkou. I přes svůj věk nabízí Montero obrovský objem. Outlandery se značně liší v závislosti na roce a úrovni výbavy.

Objem kufru v závislosti na modelu a roku výroby Mitsubishi

Rok Model Objem (kubické stopy)
2006 Eclipse 15,7
2006 Snaha 76,4
2006 Galant 13,3
2006 Lancer 11,3
2006 Montero 91,7
2006 Outlander 60,3
2006 Raider 37,1
2007 Eclipse 15,7
2007 Snaha 40,7
2007 Galant 13,3
2007 Outlander 36,2
2008 Eclipse 15,7
2008 Snaha 40,7
2008 Galant 13,3
2008 Lancer 11,6
2008 Outlander 72,6
2009 Eclipse 15,7
2009 Galant 13,3
2009 Lancer 11,6

Vezměte prosím na vědomí, že Raider zmizel po roce 2006. Objem Endeavour se v roce 2007 snížil na polovinu. To je na středně velké SUV významný pokles. Něco se změnilo v uspořádání interiéru nebo způsobu měření.

Nissan

Řada Nissan zahrnuje sportovní vozy, rodinná vozidla a minivan Quest (nejlepší nákladní automobil). Pokud potřebujete přesunout piano, podívejte se na Quest. 350Z je stavěn pro řidiče, ne pro přepravce nákladu.

Do roku 2008 se zdvihový objem Altimy výrazně snížil, pravděpodobně kvůli umístění hybridní baterie a designu zadních sedadel.

Zavazadelník Nissan v závislosti na modelu a roku

Rok Model Objem (kubické stopy)
2006 350Z 4,1
2006 Altima 15,6
2006 Armada 97,1
2006 Maxima 15,5
2006 Murano 81,6
2006 Pathfinder 79,2
2006 Hledání 148,7
2006 Sentra 11,6
2006 Xterra 65,7
2007 350Z 4,1
2007 Altima 15,3
2007 Altima Hybrid 10,1
2007 Armada 97,1
2007 Maxima 15,5
2007 Murano 81,6
2007 Pathfinder 79,2
2007 Hledání 145,7
2007 Sentra 13,1
2007 Versa 50,4
2007 Xterra 65,7
2008 350Z 4,1
2008 Altima 7,4
2008 Altima Hybrid 10,1
2008 Armada 97,1
2008 Maxima 15,5
2008 Pathfinder 79,2
2008 Hledání 148,1
2008 Drifter 98,0
2008 Sentra 97,0
2008 Titan 126,0
2008 Versa 95,0
2008 Xterra 65,7
2009 Altima 7,4
2009 Altima Hybrid 10,1
2009 Armada 97,1
2009 GT-R 8,8
2009 Maxima 14,2
2009 Murano 64,0
2009 Pathfinder 79,2
2009 Hledání 148,1
2009 Drifter 28,9
2009 Titan (Údaje nebyly poskytnuty)
2009 Versa 50,4
2009 Xterra 65,7

Snímač Titan z roku 2008 má 126 kubických stop. Toto je nákladový prostor (karosérie). To by nemělo být zaměňováno s nákladovým prostorem kabiny. Možná je 97 kubických stop Sentry z roku 2008 chybou v původních údajích, nebo možná zahrnutí sklopného zadního sedadla nafoukne standardní údaj o nákladovém prostoru na nereálnou úroveň. Berte toto číslo s rezervou. Quest je stále králem tohoto seznamu.

Maxima Praktičnost: Pontiac, Porsche, Saab, Saturn (2006–2009)

Pontiac umíral. To je evidentní ve snížení výroby a ukončení výroby Montana SV6. Vibe je chytrá volba sdílení prostoru s Matrixem, ale nezdá se, že by byla příliš praktická. Porsche je Porsche. Nekupujete si 911, abyste vyřizovali pochůzky. Kupujete to, abyste trpěli stylově.

Pontiac

Montana SV6 je přestrojený minivan. Nabízí široký prostor

Toyota zmenšuje kufr a rozšiřuje dodávku

Pokud se podíváte na stav japonského dovozu od konce roku 2000, čísla se mohou velmi rychle změnit. Vezměme si jako příklad Toyotu Avalon z roku 2007. Nákladní prostor vyskočil na 41,4 kubických stop, ale v letech 2008 a 2009 se vrátil na 14,4 kubických stop. Proč k tomuto podivnému chování dochází? Možná jde o kombinaci vnitřních změn a průniku hybridních baterií z jiných modelů.

Hybridy jsou zvláště prostorově omezené. Highlander Hybrid z roku 2006 nabízel pouhých 10,5 kubických stop. By 2007, that figure had nearly tripled to 80.6 cubic feet and remained stable in 2008 and 2009. The Prius suffered even more, falling from 16.1 cubic feet in 2006 to 14.4 cubic feet in 2007 and remaining at that level for the next two years.

SUV vyprávějí jiný příběh. Od roku 2006 do roku 2009 Toyota 4Runner přemístila 75,1 kubických stop. Ani RAV4 neblikal a zůstal na 73 kubických stopách čtyři roky. Land Cruiser však doznal určitých změn. V roce 2006 to bylo 20,8 kubických stop, v roce 2007 vzrostlo na 90,8 a v letech 2008 a 2009 se ustálilo na 81,7 kubických stopách.

Matrix se zpočátku osvědčil v letech 2006 a 2007 s 53,2 kubickými stopami. It then increased to 61.5 cubic feet in 2009. The Sequoia dropped slightly from 128.1 cubic feet in 2006 to 120.8 cubic feet in 2008 and 2009. Meanwhile, the Sienna maintained its position as the king of family hauling, offering 148.9 cubic feet from 2006 to 2009.

Please note that pickups such as the Tacoma and Tundra are not included in this data set without payload information because bed capacity varies depending on cab configuration and bed length.

Výhoda VW kombi a prostor Golfu GTI

Volkswagen aktivně dobývá trh kombi. Volkswagen Jetta Sport Wagon z roku 2009 má 66,9 kubických stop. Passat kombi se prodával v letech 2007 až 2009 a měl zdvihový objem 61,8 kubických stop. Pokud potřebujete více prostoru, Routan 2009 nabízí masivních 141 kubických stop, mnohem více než standardní sedan.

Golf a GTI sdílejí prostor, ale čísla se změnila. Golf z roku 2006 má 41,8 kubických stop prostoru. The GTI reached that level in 2006, but jumped to 46 cubic feet in 2007 and maintained that figure through 2009. The Rabbit (basically a North American Golf) held steady at 46 cubic feet from 2007 to 2009.

Malá auta jsou stále malá. Beetle kabriolety jsou malé, v modelech 2006, 2007 a 2008 zabírají pouze 5 kubických stop prostoru. Kupé je lepší, má 27,1 kubických stop. Sedan Jetta zůstal stabilní na 16 kubických stopách ve všech uvedených letech.

SUV Touareg nabízelo 71 kubických stop prostoru v letech 2006, 2007 a 2008. Oživeno bylo v roce 2009 jako Touareg 2, stále se 71 kubickými stopami. Tiguan, který byl představen v roce 2009, má 56,1 kubických stop. Prostor v kabrioletu Eos je omezený, v letech 2007-2009 pouhých 10,5 kubických stop. R32 (Golf sportovní model) měl v roce 2008 43,4 kubických stop.

Praktická verze Volva

Volvo je skandinávská praktičnost. Crossovery V70 a XC70 jsou vyrobeny tak, aby vydržely. 2006 V70 nabídl 71,4 cu.ft. To platí i pro XC70. Pro rok 2008 se zdvihový objem V70 mírně zvýšil na 72,1 kubických stop, zatímco XC70 zůstal na 72 kubických stopách. Údaje zůstaly v roce 2009 nezměněny.

Objem SUV XC90, který byl v roce 2006 84,9 kubických stop, se v roce 2007 zvýšil na 85,1 kubických stop a zůstal na této úrovni až do roku 2009. Zdvihový objem hatchbacku V50 byl v roce 2006 kolem 62,9 kubických stop a mírně klesl na 20 202 9 kubických stop v roce 20.

Sedany jsou méně shovívavé. S60 začal silně v roce 2006 s 36,5 kubických stop, v roce 2007 klesl na 13,9 kubických stop, ale v letech 2008 a 2009 se vrátil na 36,5 kubických stop. S80 se pohybuje kolem 14,4 kubických stop.

Exit mobile version