De meesten van ons weten precies wanneer we de gezinsauto te vol hebben gepakt. Je bent in de bouwmarkt en laadt doos na doos met zware keramische tegels in een subcompacte hatchback. Binnen enkele minuten wordt de achterwielophanging samengedrukt, zakt de bumper richting het asfalt en komt de voorkant omhoog. Het is duidelijk. Dat autootje was niet gebouwd voor dat soort lading.
Zelfs met een pick-up of SUV is het resultaat vergelijkbaar, hoewel je veel meer gewicht nodig hebt om dezelfde doorzakking te zien. Ze zijn ontworpen om meer aan te kunnen. Maar een camper? Dat is anders. Tenzij je een absurde hoeveelheid uitrusting laadt, merk je de gewichtsverschuiving misschien niet eens. Het chassis is enorm. De vering is stijf. Het voelt alsof je het vol kunt proppen, maar dat kan niet.
Hoe weet u nu of u uw camper overbelast? Het antwoord ligt in één specifiek getal: vrachtcapaciteit (CCC). Het is geen gok. Het is een harde limiet die wordt berekend met behulp van wat basiswiskunde en gegevens van de fabrikant.
De wiskunde achter het laadvermogen
Om de CCC van uw camper te vinden, moet u specifieke gewichten aftrekken van het bruto voertuiggewicht (GVWR). De GVWR is het maximale totale gewicht dat het voertuig kan vervoeren, inclusief het voertuig zelf, passagiers, vracht, vloeistoffen en brandstof.
Hier is het stapsgewijze overzicht:
- Begin met de GVWR. Laten we uitgaan van een beoordeling van 20.000 pond.
- Trek het onbeladen voertuiggewicht (UVW) af. Dit is het gewicht van de camper zoals gebouwd door de fabrikant, inclusief een volle tank brandstof, koelvloeistof en olie. Als de UVW 14.500 pond is, blijft er 5.500 pond over.
- Trek de Sleeping Capacity Weight Rating (SCWR) af. Dit is een gestandaardiseerd cijfer dat wordt berekend door het aantal slaapposities met 154 pond te vermenigvuldigen. Voor een unit met zes slaapplaatsen is dat 924 pond (6 x 154).
- Trek het propaangewicht (LP-gas) af. Propaan weegt 4,2 pond per gallon. Als uw tank 12 gallon bevat, is dat 50,4 pond.
- Trek het zoetwatergewicht af. Zoetwater weegt 8,3 pond per gallon. Als uw tank 25 gallon bevat, is dat 207,5 pond.
Doe de wiskunde:
20.000 (GVWR) – 14.500 (UVW) – 924 (SCWR) – 50,4 (LP) – 207,5 (water) = 4.318,1 pond.
Die 4.318,1 pond is uw laadvermogen. Het is het maximale gewicht dat u kunt toevoegen voor passagiers, bagage, uitrusting en eventuele extra vloeistoffen. Het overschrijden van deze limiet brengt de veiligheid en het gebruik in gevaar. Als u niet zeker bent van de specificaties van uw eigen voertuig, raadpleeg dan de website of documentatie van de fabrikant.
Gegevens over de laadcapaciteit van voertuigen per merk
Voor auto’s en vrachtwagens wordt de laadcapaciteit vaak gemeten in kubieke voet. Hieronder vindt u de beschikbare specificaties voor geselecteerde modellen van grote fabrikanten. Houd er rekening mee dat deze cijfers het beschikbare volume voor vracht vertegenwoordigen, en niet de gewichtslimieten.
Acura-laadcapaciteit
| Jaar | Model | Laadcapaciteit (ft³) |
|---|---|---|
| 2006 | MDX | 81,5 |
| 2006 | RL | 13.1 |
| 2006 | RSX | 25,3 |
| 2006 | TL | 12,5 |
| 2006 | TSX | 13.2 |
| 2007 | MDX | 83,5 |
| 2007 | RL | 13.1 |
| 2007 | RDX | 60,6 |
| 2007 | TL | 12,5 |
| 2007 | TSX | 13.2 |
| 2008 | MDX | 83,5 |
| 2008 | RL | 13.1 |
| 2008 | RSX | 60,6 |
| 2008 | TL | 12,5 |
| 2008 | TSX | 13.2 |
| 2009 | MDX | 83,5 |
| 2009 | RL | 13.1 |
| 2009 | RSX | 60,6 |
| 2009 | TSX | 12,6 |
Aanvullende Acura-specificaties:
*Acura GVWR
* Acura GAWR
* Acura GCWR
* Acura rijklaar gewicht
* Acura-lading
* Acura-trekvermogen
Audi laadvermogen
| Jaar | Model | Laadcapaciteit (ft³) |
|---|---|---|
| 2006 | A3 | 54,6 |
| 2006 | A4 | 13.4 |
| 2006 | A6 | 15,9 |
| 2006 | A8 | 14.6 |
| 2006 | S4 | 13.4 |
| 2006 | TT | 24.2 |
| 2007 | A3 | 54,6 |
| 2007 | A4 | 13.4 |
| 2007 | A6 | 15,9 |
| 2007 | A8 | 14.6 |
| 2007 | Q7 | 88,7 |
| 2007 | RS4 | 13.4 |
| 2007 | S4 | 13.4 |
| 2007 | S6 | 13,9 |
| 2007 | S8 | 14.6 |
| 2008 | A3 | 54,6 |
| 2008 | A4 | 10.2 |
| 2008 | A5 | 16.1 |
| 2008 | A6 | 15,9 |
| 2008 | A8 | 14.6 |
| 2008 | Q7 | 88,7 |
| 2008 | R8 | 3,5 |
| 2008 | RS4 | 13.4 |
| 2008 | S4 | 13.4 |
| 2008 | S5 | 16.1 |
| 2008 | S6 | 15,9 |
| 2008 | S8 | 14.6 |
| 2008 | TT | 8,8 |
| 2009 | A3 | 54,6 |
| 2009 | A4 | 10.2 |
| 2009 | A5 | 16.1 |
| 2009 | A8 | 14.6 |
| 2009 | Q7 | 88,7 |
| 2009 | R8 | 3,5 |
| 2009 | S4 | 10.2 |
| 2009 | S5 | 16.1 |
| 2009 | S8 | 14.6 |
| 2009 | TT | 8,8 |
Aanvullende Audi-specificaties:
* Audi GVWR
* Audi GAWR
* Audi GCWR
* Audi leeggewicht
* Audi-laadvermogen
* Audi-trekvermogen
BMW laadvermogen
| Jaar | Model | Laadcapaciteit (ft³) |
|---|---|---|
| 2006 | 325 | 12 |
| 2006 | 330 | 12 |
| 2006 | 525 | 14 |
| 2006 | 530 | 14 |
| 2006 | 550 | 14 |
| 2006 | 650 | 13 |
| 2006 | 750 | 18 |
| 2006 | 760 | 18 |
| 2006 | M3 | 9,5 |
| 2006 | M5 | 14 |
Gegevens liegen niet. Als u op zoek bent naar een gebruikte dumper uit het midden van de jaren 2000, moet u precies weten wat er in de kofferbak of achter de derde rij past. Algemeen advies over “ruime interieurs” is nutteloos als u een surfplank, een piano of een pallet met onderdelen probeert te plaatsen.
Hier vindt u de harde gegevens voor de laadruimte in kubieke voet voor Buick-, Cadillac-, Chevrolet-, Chrysler- en Dodge-modellen van 2006 tot en met 2009.
Uitsplitsing vrachtcapaciteit Buick
De line-up van Buick was in deze tijd overal op de kaart te vinden. Je had sedans waar nauwelijks een boodschappentas in past, en grote SUV’s die een kleine auto konden verzwelgen.
Buick-modellen uit 2006
De Buick Rainier was de praktische keuze voor gezinnen die echt nut nodig hadden, en bood 80,1 kubieke voet aan ruimte. De Terraza minivan was de koning van de stapel met 136,5 kubieke voet.
Voor kopers van sedans waren de LaCrosse en Luzern bescheiden. U keek respectievelijk naar 16 kubieke voet en 17 kubieke voet. Niet veel voor een kofferbak, maar wel passend bij het segment. De Rendezvous SUV zat in het midden op 108,9 kubieke voet.
Buick-modellen uit 2007
De opstelling stabiliseerde zich enigszins. De Rainier bleef stabiel op 80,1 kubieke voet. De Rendez-vous bleef op 108,9 kubieke voet. De sedans LaCrosse en Lucerne veranderden hun opslagspel niet en zaten weer op 16 en 17 kubieke voet.
Buick-modellen uit 2008
De Enclave arriveerde als nieuwkomer en bracht 116,2 kubieke voet naar de tafel. Dit was een aanzienlijke sprong ten opzichte van de oudere Rendezvous. De oudere modellen LaCrosse en Lucerne bleven ongewijzigd op 16 en 17 kubieke voet.
Buick-modellen uit 2009
De Enclave kende een kleine daling tot 115 kubieke voet. De LaCrosse en Luzern zetten hun impasse voort op 16 en 17 kubieke voet.
Belangrijkste punten: Als je volume nodig hebt, zijn de Buick Terraza (2006) of Enclave (2008-2009) je enige echte opties. De sedans zijn bedoeld voor koffierondjes, niet voor kampeertochten.
Cadillac-laadruimteanalyse
Cadillac mengde hier luxe met bruikbaarheid. De Escalade-varianten boden serieuze transportmogelijkheden, terwijl de sedans krap waren.
Cadillac-modellen uit 2006
De Escalade ESV was de koning met lange wielbasis en 131,6 kubieke voet. De standaard Escalade bood 104,6 kubieke voet aan. Op de Escalade EXT pick-up stond geen bruikbare laadvloer vermeld (gemarkeerd als “-“).
De SRX -crossover leverde 69,5 kubieke voet. De sedans waren krap. De DTS bood de meeste ruimte op 18,8 kubieke voet, terwijl de CTS, STS en STS-V rond de 12,5 tot 13,8 kubieke voet schommelden. De XLR en XLR-V roadsters waren nauwelijks bruikbaar voor vracht en boden slechts 11,6 kubieke voet aan.
Cadillac-modellen uit 2007
De Escalade groeide lichtjes tot 108,9 kubieke voet, en de ESV groeide uit tot 137,4 kubieke voet. De SRX bleef op 69,5 kubieke voet. De DTS bleef met zijn 18,8 kubieke voet de ruimste sedan. De rest van het sedan-assortiment (CTS, STS, XLR) bleef stabiel.
Cadillac-modellen uit 2008
De Escalade en ESV behielden hun cijfers 108,9 en 137,4 kubieke voet. De CTS -stam groeide lichtjes tot 13,6 kubieke voet. De DTS bleef op 18,8 kubieke voet. De modellen SRX, STS en XLR hebben hun vrachtcijfers niet gewijzigd.
Cadillac-modellen uit 2009
De Escalade Hybrid sloot zich aan bij de mix met 69,5 kubieke voet (let op: waarschijnlijk alleen bagage achterin, aangezien deze de voetafdruk van de SRX deelt). De SRX daalde naar 13,8 kubieke voet – een aanzienlijke daling, waarschijnlijk als gevolg van de hybride batterijverpakking die de kofferbak aantastte. De Escalade en ESV hielden stand op 108,9 en 137,4 kubieke voet. De modellen DTS, CTS, STS en XLR bleven consistent met voorgaande jaren.
Waarom het ertoe doet: De daling van de SRX-laadruimte in 2009 is een specifiek detail dat kopers moeten controleren. Als u een luxe vervoerder nodig heeft, is de Escalade ESV de duidelijke winnaar met meer dan 137 kubieke voet.
Chevrolet-laadvermogen
Chevrolet had het grootste assortiment, van kleine subcompactwagens tot enorme werkwagens.
Chevrolet-modellen uit 2006
Het Express -busje was een monster van 225,1 kubieke voet. De Uplander minivan bood 120,1 kubieke voet aan. De TrailBlazer EXT leverde 107,4 kubieke voet op.
De HHR hatchback was veelzijdig met 63,1 kubieke voet. De Equinox SUV bood 68,6 kubieke voet. De Aveo sedan had 42 kubieke voet met de stoelen omlaag.
Sedans zoals de Impala (18,6 kubieke voet ) en Malibu (15,4 kubieke voet ) waren standaard. De Cobalt bood 13,9 kubieke voet aan. De Corvette zorgde voor 22,4 kubieke voet in de neus.
Bij vrachtwagens en grote SUV’s zoals de Silverado 1500, Suburban 1500 en Tahoe werd geen specifiek kofferbakvolume vermeld (gemarkeerd als “-“), omdat deze anders worden gemeten per bed of totaal interieurvolume.
Chevrolet-modellen uit 2007
De Suburban 1500/2500 noteerde uiteindelijk een laadruimte van 137,4 kubieke voet. De Tahoe bood 108,9 kubieke voet aan. De TrailBlazer was 80,1 kubieke voet.
De HHR daalde lichtjes naar 57,7 kubieke voet, terwijl de HHR Panel hulpprogrammaversie 62,7 kubieke voet bood. De Equinox daalde tot 67,1 kubieke voet. De Corvette zag een enorme bezuiniging, tot 11 kubieke voet. De Aveo 5 (wagen) bood 42 kubieke voet.
Chevrolet-modellen uit 2008
De Suburban en Tahoe (inclusief de nieuwe Tahoe Hybrid ) hadden een capaciteit van 137,4 en 108,9 kubieke voet. De TrailBlazer bleef op 80,1 kubieke voet.
De Malibu -stam kromp lichtjes tot 15,1 kubieke voet (en de hybride deed dat ook). Het HHR en HHR Panel gehouden op 57,7 en 62,7 kubieke voet. De Equinox bleef op 67,1 kubieke voet. Het Express -busje bleef op 225,1 kubieke voet.
Chevrolet-modellen uit 2009
De Traverse debuteerde met 117,5 kubieke voet. De Express bestelwagens (1500/2500/3500) worden allemaal aangeboden **22
Ford laadvermogen
Het Ford-gamma van 2006 tot 2009 vertoont een duidelijke splitsing. Je hebt de grote vrachtwagens en bestelwagens met een enorm volume, en dan heb je de auto’s waar de ruimte krap is.
Modellen uit 2006
De Crown Victoria sedan bood 20,6 kubieke voet. Dat was ongeveer evenveel als een grote koffer. De bestelwagens uit de E-serie? Het waren echte werkpaarden. De E-150, E-250 en E-350 Super Duty deelden allemaal een enorme laadruimte van 256,5 kubieke voet. Als je een motorfiets, een piano of gewoon heel veel gipsplaat moest vervoeren, kon het die busjes niets schelen.
SUV’s en cross-overs zaten in het midden. De Ford Escape had 66,3 kubieke voet. De Escape Hybrid was met 65,5 iets minder. De Explorer was groter met 85,8. De Five Hundred sedan haalde 21,2. De Focus hatchback gaf je 40,2. De Freestar-minivan was behoorlijk met 134,3. De Freestyle-crossover kwam overeen met de Explorer op 86,1.
De kleinere auto’s waren krap. De Fusion had 15,8. De GT-supercar had slechts 1 kubieke voet. De Mustang coupé had een 9,7. Het Ranger-ophaalbed stond op 18,1 kubieke voet. De Taurus sedan had plaats voor 17 personen. Voor de F-150, F-250 en F-350 vrachtwagens werd hier geen specifiek aantal kubieke meters vermeld, waarschijnlijk vanwege de variabiliteit van de bedconfiguraties en cabinestijlen.
Modellen uit 2007
De Crown Victoria bleef op 20,6 staan. De bestelwagens uit de E-serie bleven stabiel op 256,5.
Er verschenen nieuwe inzendingen. De Edge-crossover debuteerde met 69,6 kubieke voet. De expeditie voegde 108,2 toe, en de langere expeditie EL verhoogde dat naar 130,8. De Explorer Sport Trac pick-up gaf 44,4. De Focus bleef op 40,2. De Freestar-minivan groeide licht tot 137,2. De Fusion bleef op 15,8. De Mustang bleef op 9,7.
De Ranger is van deze lijst verwijderd. De vrachtwagens uit de F-serie bleven zonder een specifiek aantal kubieke voet.
Modellen uit 2008
De bestelwagens uit de E-serie daalden lichtjes tot 230,6 kubieke voet. Waarom? Waarschijnlijk een aanpassing in de binnenverpakking of de definitie van bruikbare ruimte. Het is nog steeds enorm.
The Edge bleef op 69. The Escape was 66,3. De Escape Hybrid verbeterde lichtjes naar 66. De expeditie behaalde 108,2. De Expeditie EL had 130,8. De Explorer bleef op 85,8. De Explorer Sport Trac bleef op 44,4.
De Focus verdween uit deze specifieke lijst. De Fusion hield 15.8. De Mustang hield 9,7. De Ranger kwam terug met 18.1. De Stier groeide naar 21,2. De nieuwe Taurus X-crossover bood 85,5. De F-450 super duty truck werd toegevoegd aan de lijst, maar er stonden geen kubieke beelden vermeld.
Modellen uit 2009
De bestelwagens uit de E-serie bleven op 230,6. The Edge bleef op 69. The Escape was 66,3. De Escape Hybrid tikte aan tot 66,1. De expeditie groeide minutieus tot 108,3. De Explorer bleef op 85,8. De Explorer Sport Trac bleef op 44,4.
De Flex-crossover debuteerde met 83,2 kubieke voet. De Focus zakte naar 13,8. De Fusion bleef op 15,8. De Mustang bleef op 9,7. De Stier bleef op 21,2. De Taurus X bleef op 85,5.
De Ranger- en F-150/F-450-vrachtwagens bleven in deze dataset zonder specifieke kubieke beeldgegevens.
“Als je een bank moet verplaatsen, is de bestelwagen uit de E-serie je vriend. Als je een matras verplaatst, kan de Expedition EL werken. Als je een enkele fauteuil verplaatst, is de kofferbak van de Mustang krap.”
Meer Ford-specificaties:
– Ford GVWR
– Ford GAWR
– Ford GCWR
– Ford rijklaar gewicht
– Ford-lading
– Ford-trekvermogen
GMC-vrachtcapaciteit
GMC bleef bij zijn wapens. De busjes waren enorm. De SUV’s waren stabiel. De vrachtwagens? Nogmaals, er worden geen kubieke beelden vermeld, net als bij Ford.
Modellen uit 2006
De Canyon pick-up had geen vermeld vrachtvolume. De Envoy SUV had 43,7. De Envoy XL was kleiner met 23,4. De bestelwagens Savana 1500, 2500 en 3500 deelden allemaal een enorme oppervlakte van 225,1 kubieke voet. Bij de Sierra pickups (1500, 2500, 3500) stond geen kubieke lengte vermeld. De Yukon SUV had 63,6. De Yukon XL had 45,7.
Modellen uit 2007
De nieuwe Acadia-crossover debuteerde met 19,7 kubieke voet. De Canyon bleef vermist. De gezant bleef op 43,7. De Savana-busjes bleven stabiel op 225,1. Bij de Sierra-pick-ups stond nog steeds geen kubieke lengte vermeld. De Yukon daalde licht naar 60,3. De Yukon XL groeide een klein beetje naar 45,8.
Modellen uit 2008
De Acadia groeide tot 25,5. De Canyon bleef vermist. De gezant bleef op 43,7. De Savana-bestelwagens bleven op 225,1. De Sierra-pick-ups bleven vermist. De Yukon bleef op 60,3. De nieuwe Yukon Hybrid was met 16,9 veel kleiner. De Yukon XL bleef op 45,8.
Modellen uit 2009
De Acadia bleef op 25,5 staan. De Canyon bleef vermist. De gezant bleef op 43,7. De Savana-bestelwagens bleven op 225,1. De Sierra-pick-ups bleven vermist. De Sierra Hybrid had geen figuur. De Yukon bleef op 60,3. De Yukon Hybrid bleef op 16,9. De Yukon XL bleef op 45,8.
Meer GMC-specificaties:
– GMC GVWR
– GMC GAWR
– GMC GCWR
– GMC rijklaar gewicht
– GMC-lading
– GMC-sleepvermogen
Honda-laadcapaciteit
Honda’s cijfers waren consistent. Kleine auto’s hadden kleine koffers. Minibusjes hadden enorme hutten. SUV’s zaten er tussenin.
Modellen uit 2006
De Accord sedan had een inhoud van 12,8 kubieke voet. De Accord Hybrid was krapper op 11,2. De Civic hatchback was met 72 verrassend ruim. De Civic Hybrid was met 11,5 klein. De CR-V SUV had 10,4. De Element SUV was groot met 74,6. Het inzicht was 16,3. De Odyssey-minivan was enorm met 147,4. De Pilot-SUV had 87,6. De Ridgeline pick-up had 41,4. De S2000-sportwagen was met zijn vijfde klein.
Modellen uit 2007
De Accord groeide naar 14. De Accord Hybrid bleef op 11,2. De Civic groeide naar 72,9. De Civic Hybrid bleef op 11,5. De CR-V bleef op 10,4. Het Element bleef op 74,6. De nieuwe Fit hatchback bood 41,9. De Odyssee bleef op 147,4. De piloot bleef op 87,6. De Ridgeline bleef op 41,4. De S2000 bleef op 5.
Modellen uit 2008
Het akkoord daalde naar 11,9. De Civic daalde aanzienlijk naar 35,7. Waarom? De nieuwe generatie Civic had een ander hatchback-ontwerp en minder hoofdruimte achterin, wat invloed had op de hoeveelheid kubieke meters of de bruikbare ruimte. De Civic Hybrid bleef op 11,5. De CR-V bleef op 10,4. Het Element bleef op 74,6. De
Jeep met krachtvervoer van 2006 tot 2009
Jeep heeft eind jaren 2000 serieus zwaar werk verricht. De Commander uit 2006 bood 68,7 kubieke voet ruimte. De Grand Cherokee zat dichtbij op 67,4. De Liberty gaf je 69. De Wrangler? Slechts 45,8. Dat voelt krap aan voor een boxy off-roader.
In 2007 veranderden de zaken. Het Kompas arriveerde met 53,6. De Patriot bracht 62,7. De Wrangler groeide eindelijk op en sprong naar 61,2. De Liberty bleef stabiel op 69. De Commander steeg naar 68,9. De Grand Cherokee bleef op 67,4.
In 2008 werd de Wrangler Unlimited de koning van de heuvel met 86,8 kubieke voet. De standaard Wrangler bleef op 61,2. De Commander daalde lichtjes naar 68,5. De Liberty daalde naar 64,2. Het Kompas en de Patriot bleven zitten. De Grand Cherokee was nog steeds 67,4.
2009 bracht voor Jeep niet veel veranderingen. De Commander, Compass, Grand Cherokee en Patriot hadden allemaal hun vorige nummers. De Wrangler en Unlimited bleven precies waar ze waren. De Liberty bleef op 64,2.
Als u op zoek bent naar specificaties voor het Jeep-laadvermogen voor deze jaren, dan is de Unlimited Wrangler de duidelijke winnaar qua volume. De Commander is een solide keuze uit het middensegment. De standaard Wrangler is het minst praktisch voor het vervoeren van spullen.
Kia’s verschuiving van minivans naar cross-overs
Kia’s benadering van de ruimte veranderde tijdens deze periode drastisch. In 2006 was de minivan Sedona een kolos. Het bood een enorme 141,5 kubieke voet. De Spectra 5 hatchback leverde 52,8. De Sportage gaf je 66,6. De Sorento evenaarde de Sportage met 66,4. De Amanti en Optima waren sedans met kleine kofferbak. De Amanti had 15,5. De Optima had 14,8. De Rio sedan was krap op 11,9. De Rio 5 hatchback ging open tot 49,6. De Spectra sedan was 12,2.
In 2007 kwam de Rondo in de mix met 74,4 kubieke voet. De Sedona kromp iets naar 121,3. De Rio 5 stortte in tot slechts 15,8. Waarom? Misschien hebben ze het interieur opnieuw ontworpen. De rest van de line-up bleef grotendeels hetzelfde. De Sorento en Sportage hielden stand op 66,4 en 66,6. De Amanti groeide licht naar 15,9.
2008 was een raar jaar voor de Rio 5. Hij sprong terug naar 49,6. De Rondo, Sedona, Sorento, Spectra 5 en Sportage hielden allemaal stand. De Amanti bleef op 15,9 staan.
2009 was een zuiveringsjaar. De Amanti, Optima, Rondo, Sedona, Sorento, Sportage en Rio 5 verdwenen uit de lijst. Alleen de nieuwe Borrego bleef over, met een inhoud van 97,6 kubieke voet. De Spectra en Spectra 5 bleven hangen met 12.2 en 52.8.
De Borrego is hier de sleutel als u gegevens over het Kia-laadvermogen nodig heeft. Het is een middelgrote SUV met een serieus volume. De oudere Sedona was groter, maar is verdwenen. De Sorento en Sportage waren consistente, betrouwbare transporteurs, als je ze uit deze tijd kunt vinden.
Luxe Land Rover-volume
Land Rover speelde met cijfers op een manier die bijna willekeurig aanvoelt. In 2006 bood de Range Rover 74,9 kubieke voet aan. De Range Rover Sport had er 71. De LR3 was enorm met 90,3.
2007 hield dat patroon vast. De LR3 bleef op 90,3. De Range Rover op 74,9. De sport op 71-jarige leeftijd.
In 2008 wordt het vreemd. Het LR3-volume kelderde naar 9,9. Wachten. 9,9? Dat kan niet kloppen voor de totale capaciteit. Het kan gaan om een specifieke meetfout in de brongegevens, of misschien heeft het betrekking op een specifieke configuratie. De Range Rover zakte naar 35,1. De Sport bleef op 71. Voor de LR2 stonden geen gegevens vermeld voor dit jaar.
2009 corrigeerde de LR3 terug naar 90,3. De LR2 verscheen met 58,9. De Range Rover paste zich lichtjes aan naar 74,2. De Sport bleef op 71.
Wat het Land Rover-laadvermogen betreft, is de LR3 het hoogtepunt als je de anomalie van 2008 negeert. Het biedt bijna 100 kubieke voet. De Range Rover Sport is een consistente 71. De LR2 is een kleinere, meer stedelijke optie met 58,9.
Lexus precisie en hybride ruimte
Lexus meet de lading met chirurgische precisie. In 2006 bood de ES 330 14,5. De GS 300 en 430 waren krap op 12,7. De IS 250 en 350 waren er 13. De LS 430 was genereus met 20,2. De SC 430 roadster was met 8,8 klein. De SUV’s vertelden een ander verhaal. De RX 330 en RX 400h waren 84,7. De GX 470 was 77,5. De LX 470 was enorm met 90,4.
2007 bracht de GS 350 op 12,7. De GS 450h daalde aanzienlijk naar 7,5. De LS 460 was 18. De RX 350 was 85. De RX 400h hield stand op 84,7. De GX 470 bleef op 77,5. De LX 470 bleef 90,4. De ES 350 groeide licht naar 14,7.
2008 introduceerde de IS-F met 13.3. De LS 600h was 18. De LX 570 was 15,5. De RX 350 daalde naar 38,3? Nogmaals, waarschijnlijk een specifieke meting of een typefout in de bron. De RX 400h bleef op 84,7. De SC 430 bleef 8,8.
In 2009 verdween de IS-F van de lijst. De LX 570 sprong naar 83,1. De RX 350 keerde terug naar 85. De ES 350, GX 470, IS 350, IS 250 en SC 430 behielden hun vorige nummers.
De LX 570 en RX 350 zijn hier de Lexus-laadcapaciteit -koningen. Ze bieden meer dan 80 kubieke voet. De sedans zijn bescheiden. De GS 450h is van binnen verrassend klein.
Lincoln’s aanwezigheid op ware grootte
Lincoln leunde naar de maat. In 2006 was de Navigator een tank. 104,8 kubieke voet. De Mark LT pick-up bood 47,9. De Town Car sedan gaf 21,1. De LS was 13,5. De Zephyr was 15,8.
2007 introduceerde de MKX met 69. De MKZ was 15,8. De Navigator daalde licht naar 103,5. De stadsauto bleef op 21.1 staan. De Mark LT hield stand op 47,9.
2008 behield die opstelling. De MKX, MKZ, Mark LT, Navigator en Town Car behielden allemaal hun nummer.
2009 voegde de MKS toe met 18.7. De Navigator groeide terug naar 104,7. De MKX, MKZ en Town Car bleven ongewijzigd.
Als u Lincoln-vrachtcapaciteit nodig heeft voor grote gezinnen of luxe vervoer, dan is de Navigator het antwoord. Het ruimt consequent 100 kubieke voet op. De MKX is een solide alternatief als je met 69 iets kleiner maar toch ruim wilt.
Mazda’s veelzijdige assortiment
Mazda bood een breed scala aan opties. In 2006 was de MPV-minivan enorm: 127 kubieke voet. De Mazda6 sedan was 58,7. De Tribute-crossover was 66,8. De Mazda5 minivan was 44,4. De Mazda3 was 31,2. De MX-5 Miata was met 5,3 klein. De RX-8 was 7,6. De MazdaSpeed6 was een krappe 12,4. De vrachtwagens uit de B-serie (B2300, B3
De juiste ruimte vinden: draagvermogen van MINI, Mitsubishi en Nissan (2006-2009)
Pak uw auto niet in voor de dozen die u heeft, maar voor de gaten die u moet opvullen. Als u voldoende spullen, meubels of voedsel meeneemt om uw kofferbak te laten doorzakken, is het belangrijk om precies te weten hoeveel kubieke meter ruimte u heeft. De onderstaande cijfers hebben betrekking op basisproducten op de secundaire markt van midden tot eind jaren 2000. Dit zijn niet zomaar willekeurige rollen. ze zijn willekeurig. Dit zijn harde limieten die zijn afgestemd op jouw laarzen.
Mini
Miniatuurautootjes staan bekend om hun te kleine kofferbak, maar de Clubman brengt daar verandering in. Als je op zoek bent naar MINI laadvermogen voor je weekenduitrusting, dan is de Clubman je enige keuze. Zowel de Cooper Hardtop als de Convertible zijn compact en passen nauwelijks in een dagelijkse tas.
Bagageruimte afhankelijk van MINI-model en bouwjaar
| Jaar | Model | Capaciteit (ft³) |
|---|---|---|
| 2006 | Cooper Cabriolet | 21.4 |
| 2006 | Cooper hardtop | 25.0 |
| 2007 | Cooper Cabriolet | 21.4 |
| 2007 | Cooper hardtop | 24.0 |
| 2008 | Cooper Clubman | 32,8 |
| 2008 | Cooper Cabriolet | 21.4 |
| 2008 | Cooper hardtop | 24.0 |
| 2009 | John Cooper Works-hardtop | 24.0 |
| 2009 | John Cooper Works Clubman | 32,8 |
De JCW-varianten winnen geen ruimte. Ze verliezen het door prestatieaanpassingen. Als volume belangrijk voor je is, kies dan voor de Clubman.
Mitsubishi
Mitsubishi biedt een vreemde mix van sedans die in wezen schoenendozen zijn, en SUV’s die kleine apparaten kunnen inslikken. Endeavour en Montero zijn hier uitschieters. Ondanks zijn leeftijd biedt de Montero enorm veel ruimte. Outlanders variëren sterk per modeljaar en configuratie.
Bagageruimtes volgens Mitsubishi-model en bouwjaar
| Jaar | Model | Capaciteit (ft³) |
|---|---|---|
| 2006 | Eclips | 15,7 |
| 2006 | Inspanning | 76,4 |
| 2006 | Galant | 13.3 |
| 2006 | Lancer | 11.3 |
| 2006 | Montero | 91,7 |
| 2006 | Buitenlander | 60,3 |
| 2006 | Overvaller | 37,1 |
| 2007 | Eclips | 15,7 |
| 2007 | Inspanning | 40,7 |
| 2007 | Galant | 13.3 |
| 2007 | Buitenlander | 36,2 |
| 2008 | Eclips | 15,7 |
| 2008 | Inspanning | 40,7 |
| 2008 | Galant | 13.3 |
| 2008 | Lancer | 11.6 |
| 2008 | Buitenlander | 72,6 |
| 2009 | Eclips | 15,7 |
| 2009 | Galant | 13.3 |
| 2009 | Lancer | 11.6 |
Merk op dat de Raider na 2006 verdween. De Endeavour halveerde zijn capaciteit in 2007. Dit is een aanzienlijke daling voor een middelgrote SUV. Er is iets veranderd in de binnenverpakking of de meetmethode.
Nissan
Het assortiment van Nissan omvat sportwagens, gezinsvervoer en de Quest minivan (een absoluut vrachtbeest). Als je een piano moet verplaatsen, bekijk dan de Quest. De 350Z is ontworpen voor chauffeurs, niet voor verladers.
In 2008 was de capaciteit van de Altima aanzienlijk verminderd, waarschijnlijk als gevolg van de verpakking van de hybride batterij en het ontwerp van de achterbank.
Nissan-kofferbak volgens model en bouwjaar
| Jaar | Model | Capaciteit (ft³) |
|---|---|---|
| 2006 | 350Z | 4.1 |
| 2006 | Altima | 15,6 |
| 2006 | Armada | 97,1 |
| 2006 | Máxima | 15,5 |
| 2006 | Murano | 81,6 |
| 2006 | Verkenner | 79,2 |
| 2006 | Zoektocht | 148,7 |
| 2006 | Sentra | 11.6 |
| 2006 | Xterra | 65,7 |
| 2007 | 350Z | 4.1 |
| 2007 | Altima | 15.3 |
| 2007 | Altima-hybride | 10.1 |
| 2007 | Armada | 97,1 |
| 2007 | Máxima | 15,5 |
| 2007 | Murano | 81,6 |
| 2007 | Verkenner | 79,2 |
| 2007 | Zoektocht | 145,7 |
| 2007 | Sentra | 13.1 |
| 2007 | Versa | 50,4 |
| 2007 | Xterra | 65,7 |
| 2008 | 350Z | 4.1 |
2008 | Altima | 7,4 |
2008 | Altima-hybride | 10.1 |
2008 | Armada | 97,1 |
2008 | Máxima | 15,5 |
2008 | Verkenner | 79,2 |
2008 | Zoektocht | 148,1 |
2008 | Zwerver | 98,0 |
2008 | Sentra | 97,0 |
2008 |Titaan | 126,0 |
2008 | Versa | 95,0 |
2008 | Extra | 65,7 |
2009 | Altima | 7,4 |
2009 | Altima-hybride | 10.1 |
2009 | Armada | 97,1 |
2009 | GT-R | 8,8 |
2009 | Máxima | 14.2 |
2009 | Murano | 64,0 |
2009 | Verkenner | 79,2 |
2009 | Zoektocht | 148,1 |
2009 | Zwerver | 28,9 |
2009 |Titaan | (Gegevens niet vermeld) |
2009 | Versa | 50,4 |
2009 | Extra | 65,7 |
De Titan-pick-up uit 2008 heeft een capaciteit van 126 kubieke voet. Het is een bed. Dit moet niet worden verward met scheepslading. Het is mogelijk dat de 97 kubieke voet van de Sentra uit 2008 een fout is in het bronnummer, of dat de toevoeging van een neerklapbare achterbank het standaard laadruimtecijfer naar een onrealistisch niveau duwt. Wees sceptisch over dit aantal. Quest is nog steeds de koning van deze lijst.
Maxima bruikbaarheid: Pontiac, Porsche, Saab, Saturn (2006-2009)
Pontiac was stervende. Dit is te zien aan de productiebeperkingen en het stopzetten van de Montana SV6. De Vibe is een slimme keuze, die ruimte deelt met de Matrix, maar lijkt niet erg praktisch. Een Porsche is een Porsche. Een 911 koop je niet om rond te rijden. Koop om in stijl te lijden.
Pontiac
De Montana SV6 is een gecamoufleerde minivan. Biedt een grote ruimte. Torrent en Vibe zijn praktische opties. De Solstice is een sportwagen met een kleine kofferbak. Het dragen van een golftas kan lastig zijn.
Pontiac Cargo Room per model en jaar
| Jaar | Model | Capaciteit (ft³) |
|---|---|---|
| 20 |
Toyota verkleint de kofferbak en breidt de bestelwagen uit
Als we kijken naar de stand van de Japanse import sinds eind jaren 2000, kan het aantal snel veranderen. Laten we de Toyota Avalon uit 2007 als voorbeeld nemen. De laadruimte steeg naar 41,4 kubieke voet, maar keerde in 2008 en 2009 terug naar 14,4 kubieke voet. Waarom doet dit vreemde gedrag zich voor? Misschien is het een combinatie van aanpassingen aan het interieur en de penetratie van hybride batterijen van andere modellen.
Hybrides zijn bijzonder krap in de ruimte. In 2006 verplaatste de Highlander Hybrid slechts 10,5 kubieke voet. In 2007 was dat aantal bijna verdrievoudigd tot 80,6 kubieke voet en bleef stabiel in 2008 en 2009. De Prius deed het zelfs nog slechter: daalde van 16,1 kubieke voet in 2006 naar 14,4 kubieke voet in 2007 en bleef daar de komende twee jaar.
SUV’s vertellen een ander verhaal. Van 2006 tot 2009 bedroeg de waterverplaatsing van de 4Runner 75,1 kubieke voet. De RAV4 heeft ook niet met zijn ogen geknipperd; de cilinderinhoud is al vier jaar op 73 kubieke voet gebleven. De Land Cruiser heeft echter enkele variaties gezien. In 2006 bedroeg deze 20,8, steeg tot 90,8 in 2007 en stabiliseerde zich op 81,7 in 2008 en 2009.
De Matrix vestigde zich aanvankelijk in 2006 en 2007 met 53,2 kubieke voet. Dat werd vervolgens verhoogd tot 61,5 kubieke voet in 2009. De Sequoia kromp lichtjes van 128,1 in 2006 naar 120,8 in 2008 en 2009. Ondertussen handhaafde de Sienna zijn positie als familietransportkoning en leverde van 2006 tot 2009 148,9 kubieke voet.
Houd er rekening mee dat pick-up trucks zoals de Tacoma en Tundra in deze dataset worden vermeld zonder informatie over de laadcapaciteit, omdat de laadruimte varieert afhankelijk van de cabineconfiguratie en de laadbaklengte.
VW’s Estate Advantage en Golf GTI Space
Volkswagen is bezig met een aanzienlijke opmars op de stationwagenmarkt. De Jetta Sport Wagon uit 2009 heeft een inhoud van 66,9 kubieke voet. De Passat-wagen werd van 2007 tot 2009 verkocht en had een inhoud van 61,8 kubieke voet. Als je meer ruimte nodig hebt, biedt de Routan uit 2009 maar liefst 141 kubieke meter aan ruimte, veel meer dan een standaard sedan.
Golf en GTI delen ruimte, maar de cijfers zijn veranderd. De Golf uit 2006 heeft 41,8 kubieke meter ruimte. De GTI bereikte dat niveau in 2006, maar sprong in 2007 naar 46 kubieke voet en handhaafde dat cijfer tot en met 2009. De Rabbit (vooral de Noord-Amerikaanse Golf) bleef tussen 2007 en 2009 stabiel op 46 kubieke voet.
Kleine auto’s zijn nog steeds klein. Kever-cabrio’s zijn klein en nemen slechts 5 kubieke meter ruimte in beslag in de modellen van 2006, 2007 en 2008. De coupéversie is beter, met 27,1 kubieke voet. De Jetta sedan is gedurende alle genoemde jaren stabiel gebleven op 16 kubieke voet.
De Touareg SUV bood in 2006, 2007 en 2008 71 kubieke voet ruimte. In 2009 werd hij nieuw leven ingeblazen als de Touareg 2, nog steeds met 71 kubieke voet. De Tiguan, geïntroduceerd in 2009, heeft een inhoud van 56,1 kubieke voet. De ruimte in de Eos-cabriolet is krap: slechts 10,5 kubieke voet in 2007-2009. De R32 (het prestatiemodel van de Golf) had in 2008 43,4 kubieke voet.
Praktische versie van Volvo
Bij Volvo draait alles om Scandinavische functionaliteit. De V70- en XC70-crossovers zijn gebouwd om lang mee te gaan. De V70 uit 2006 had een aangeboden inhoud van 71,4 kubieke voet. Dit geldt ook voor de XC70. In 2008 was het volume van de V70 lichtjes toegenomen tot 72,1 kubieke voet, terwijl het volume van de XC70 op 72 kubieke voet bleef. In 2009 zijn de cijfers onveranderd gebleven.
De cilinderinhoud van de XC90 SUV, die in 2006 84,9 kubieke voet bedroeg, nam toe tot 85,1 kubieke voet in 2007 en bleef daar tot 2009. De cilinderinhoud van de V50 hatchback bedroeg in 2006 ongeveer 62,9 kubieke voet en daalde lichtjes tot 20 kubieke voet in 2007 en 2007 tot 2 kubieke voet. 2009.
De sedan is minder vergevingsgezind. De S60 begon sterk in 2006 met 36,5 kubieke voet, daalde tot 13,9 kubieke voet in 2007, maar keerde in 2008 en 2009 terug naar 36,5 kubieke voet. De S80 schommelt rond de 14,4 kubieke voet.

















