Звукоізоляція автомобіля своїми руками

506

Якщо втомилися від шуму автомобіля, то варто задуматися про додаткової звукоізоляції машини. Можна злегка поліпшити звукоізоляцію в автомобілі, а можна зробити її по повній програмі. Розповімо про основи звукоізоляції автомобіля.

Пропонуємо ознайомитися з матеріалом як зробити шумоізоляцію автомобіля, де описані які існують матеріали і як виконати “шумко” в авто своїми руками.

Основи звукоізоляції автомобіля

В основі звукоізоляції лежать наступні принципи. Насамперед, вага. Якщо ви хочете підсилити звукоізолюючі властивості якогось предмета, необхідно збільшити вагу. З його збільшенням змінюється частота резонации і знижується вібрація. Беручи на себе вібрацію, породжувану звуком, звукоізолюючий матеріал перетворює її в тепло. На цьому принципі будується робота звукоізолюючих матеріалів.


Інший принцип називається бар’єрним. Зазвичай за цим принципом працюють прогумовані багатошарові матеріали. Матеріали бар’єрного типу краще поглинають вібрацію, особливо низькочастотну.

Якщо ви прийняли рішення встановити звукоізоляцію в машину, для початку потрібно визначити, що викликає шум. Це може бути вітер, шум дороги. В основному додаткову звукоізоляцію вимагають стереосистема з колонками.

Для приглушення шуму дороги необхідно звукоізолювати двері і панель над колесами. У двері зазвичай достатньо встановити звукоізоляційні пластини, а на панелі над колесами укладають прогумовані мати. При ізоляції коліс слідкуйте за тим, щоб важливі дренажні отвори не закривалися звукоізоляційним матеріалом.

Якщо ви хочете максимальної тиші, то доведеться додатково звукоізолювати підлога, стеля і простір за панеллю управління, щоб гасити звук працюючого двигуна. Це найскладніший етап звукоізоляції, так як вам доведеться зняти крісла та внутрішню обшивку автомобіля, а також панель управління.

Перед початком роботи розбийте роботу по звукоізоляції на етапи. Зробити все за один день не вийде. Почніть з одного двері в день, потім зробіть панелі над колесами. На ізоляцію підлоги і панелі управління можуть знадобитися обидва вихідних.

Всі поверхні, що піддаються звукоізоляції, слід ретельно очистити. Якщо на поверхні бруд і пил, то звукоізоляційний матеріал не приклеїться належним чином.

Підженіть матеріал за формою поверхні і закріпіть його. Деякі місця, наприклад, двері та арки коліс вимагають два шари ізоляції. Після установки звукоізоляції на дверях перевірте, що всі ручки і підйомники скла працюють.

Якщо бажаєте детальніше ознайомитися з процесом, тоді допоможе наступна стаття: “Шумоізоляція автомобіля своїми руками”.