Kapacita tažení není doporučením. Jedná se o přísný limit toho, jakou váhu může vozidlo táhnout, aniž by se stalo nebezpečným nebo nabouraným vozidlem. Tento indikátor je určen výrobcem a je uveden v návodu k použití. Pokud to budete ignorovat, riskujete spálení převodovky, poškození odpružení a zničení brzd. Jistě, tažné zařízení může stát více než vaše vozidlo, ale není namontováno na rámu. Jedná se o osobní automobil. Vždy dodržujte specifikace výrobce.
Při zvažování těchto čísel mějte na paměti matematiku. Níže uvedená tabulka ukazuje maximální tažnou kapacitu některých nejoblíbenějších značek podle roku, značky a modelu od roku 2006 do roku 2009. Tento údaj však předpokládá přítomnost vozu v minimální konfiguraci. Je třeba vzít v úvahu cestující vážící více než 150 liber. Přidejte k tomuto dodatečnému vybavení. Zvažte svůj náklad. Když toto vše odečtete od celkové hmotnosti vozidla (GVWR), zbývající užitečné zatížení bude opravdu důležité. Tlačit na limit je jako hrát ruskou ruletu s odpružením a převodovkou.
Níže uvedené údaje platí pro Acura, Audi, BMW, Buick a Cadillac.
Tažná kapacita Acura
Acura v té době neměla rozsáhlou řadu nákladních vozidel, ale MDX byl vážný dříč. Ostatní modely značky se zaměřují spíše na luxus než na výdrž.
2006
MDX: 3500 liber
RL: 1000 liber
RSX: 1 500 GBP.
– TL: 1000 liber.
– TSX: Není určeno pro tažení
2007
– MDX: 5000 lb (významný skok oproti předchozímu roku)
RL: 1000 liber
– RDX: 1500 liber
– TL: 1000 liber.
– TSX: 1000 liber (nové hodnocení)
2008
MDX: 5000 liber
RL: 1000 liber
RSX: 1 500 GBP.
– TL: 1000 liber.
– TSX: 1000 liber
2009
MDX: 5000 liber
RL: 1000 liber
RSX: 1 500 GBP.
– TSX: 1000 liber
- Potřebujete více informací? *Najděte Acura GVWR, Acura GAWR, Acura GCWR, užitečné zatížení Acura, pohotovostní hmotnost Acura a užitečné zatížení Acura.
Tažná kapacita Audi
Většina Audi z tohoto období nebyla určena k tažení. A3, A4, A6, TT? Zapomeň na to. Audi Q7 v plné velikosti však bylo vyrobeno tak, aby zvládlo velké zatížení.
2006
– Všechny modely (A3, A4, A6, A8, S4, TT): Nehodnoceno
2007
– A3: Nehodnoceno
– A4: Nehodnoceno
– A6: Nehodnoceno
– A8: Nehodnoceno
Q7: 5500 liber
RS4: Nehodnoceno
– S4: Nehodnoceno
– S6: Nehodnoceno
– S8: Nehodnoceno
2008
– A3: Nehodnoceno
– A4: Nehodnoceno
– A5: Nehodnoceno
– A6: Nehodnoceno
– A8: Nehodnoceno
Q7: 5500 liber
– R8: Nehodnoceno
RS4: Nehodnoceno
– S4: Nehodnoceno
– S5: Nehodnoceno
– S6: Nehodnoceno
– S8: Nehodnoceno
– TT: Nehodnoceno
2009
– A3: Nehodnoceno
– A4: Nehodnoceno
– A5: Nehodnoceno
– A8: Nehodnoceno
Q7: 5500 liber
– R8: Nehodnoceno
– S4: Nehodnoceno
– S5: Nehodnoceno
– S8: Nehodnoceno
– TT: Nehodnoceno
- Potřebujete více informací? *Najděte Audi GVWR, Audi GAWR, Audi GCWR, užitečné zatížení Audi, hmotnost vozidla Audi a kapacitu Audi.
tažná kapacita BMW
Strategie BMW je jednoduchá. Sedany a kupé se netahají. SUV – ano. Při správné výbavě z továrny zvládnou X3 a X5 nějaké vážné zneužití. M-série? Ne.
2006
– 325: Nehodnoceno
– 330: Nehodnoceno
– 525: Nehodnoceno
– 530: Nehodnoceno
– 550: Nehodnoceno
– 650: Nehodnoceno
– 750: Nehodnoceno
– 760: Nehodnoceno
– M3: Nehodnoceno
– M5: Nehodnoceno
– M6: Nehodnoceno
– X3: 3500 liber
– X5: 6000 liber.
– Z4: Nehodnoceno
– Z4M: Nehodnoceno
2007
– 328: Nehodnoceno
– 335: Nehodnoceno
– 525: Nehodnoceno
– 530: Nehodnoceno
– 550: Nehodnoceno
– 650: Nehodnoceno
– 750: Nehodnoceno
– 760: Nehodnoceno
– Alpina B7: Nehodnoceno
– M5: Nehodnoceno
– M6: Nehodnoceno
– X3: 3500 liber
– X5: 6000 liber.
– Z4: Nehodnoceno
– Z4M: Nehodnoceno
2008
Maximální tažná kapacita podle modelu: Chevrolet, Chrysler, Dodge, Ford (2006–2009)
Chcete vědět, kolik tažné síly dokáže vyrobit vaše auto z poloviny 2000? Tyto údaje se liší v závislosti na motoru, podvozku a roku výroby. Níže jsou uvedena hodnocení tažení pro modely Chevrolet, Chrysler, Dodge a Ford z let 2006-2009.
Tažná kapacita Chevrolet
Během tohoto období byla řada Chevroletu rozdělena na lehká nákladní vozidla, těžká pracovní vozidla a rodinná SUV. Tažná kapacita Silverado 1500 klesla v letech 2007 a 2008 a poté se stabilizovala.
Model 2006
Avalanche 2500 je zde nejvýkonnější model, který je schopen táhnout 10 200 liber. Silverado 1500 SS má hodnocení 7 500 lbs, zatímco standardní Silverado 1500 má hodnocení 5 700 lbs. Pokud vezete Suburban 2500, jeho tažná kapacita je 7 900 liber. Malá auta jako Cobalt, HHR, Impala a Monte Carlo mají hmotnostní limit 1 000 liber. Snímač Colorado je ohodnocen na skromných 1 600 liber.
Model 2007
Silverado 2500 HD překonává hranici 10 000 lb. Silverado 1500 Classic si zachovává hodnocení 5 700 lb z loňského standardního modelu. Pozoruhodné je, že Tahoe je nyní hodnoceno na 4 500 liber, což je pokles z 5 700 liber v loňském roce. Colorado zlepšilo svůj výkon a zvýšilo jej na 1 900 lbs. Pacifika není vozidlo Chevrolet, takže tuto část ignorujte. Avalanche 1500 mírně klesá na 7 200 liber.
Model 2008
Silverado 2500 HD stabilizováno na 10 000 lbs. Suburban 2500 toto číslo výrazně zvyšuje na 9 600 lb (nárůst ze 7 700 lb v roce 2007). Tahoe Hybrid má hodnocení 6 200 liber. Colorado konečně našlo své místo na 3 000 lbs. Hmotnostní limit pro malé sedany zůstává 1 000 liber.
Model 2009
Avalanche 1500 utrpěla velký zásah a klesla na 5 000 liber. Silverado 1500 má hodnocení 4 700 lb. Dodávka Express 2500 může táhnout 6 300 liber a Express 3500 může táhnout 6 200 liber. Nový Traverse přidává 2 000 liber k tažné kapacitě. Suburban 2500 zůstává na 9 600 lbs.
“Tahoe Hybrid nabízí působivé hodnocení 6 200 liber, což je lepší než běžný plynový Tahoe ze stejného roku.”
Tažná kapacita Chrysler
Strategie Chrysleru je jednoduchá. Aspen SUV odvedou většinu práce. Minivany a sedany zůstávají lehké.
Model 2006-2007
PT Cruiser byl překvapením. V roce 2006 mohl táhnout 3 500 liber. Do roku 2007 toto číslo kleslo na 1 000 GBP. Sedan 300 C byl v obou letech hodnocen jako 2 000 liber. Town & Country minivan uvízl na 1 700 liber. Aspen debutoval v roce 2007 s působivým hodnocením 8 950 GBP.
modely 2008-2009
PT Cruiser se vrátil na 2 600 lb v roce 2008 a 1 000 lb v roce 2009. Town & Country tuto hodnotu zvýšil na 3 600 liber v roce 2008. Aspen Hybrid byl představen v roce 2009 s hodnocením 0 lb za benzín ** 8,5 lb. Limit 300 C zůstává na 2 000 librách**.
Tažná kapacita Dodge
Nákladní vozy a dodávky Dodge dominují hodnocení odtahu. Série Ram je hvězdou.
Model 2006
Ram 3500 mohl táhnout 10 500 liber. Ram 2500 zvládne 9 050 liber. Minivan Grand Caravan poskytl 3 700 liber. Durango SUV bylo hodnoceno 3 750 lbs. Vyzvednutí Dakota má hodnotu 3 300 lb. Dodávky jako Sprinter 2500 a 3500 jsou omezeny na 5 000 lb.
Model 2007
RAM 3500 zvyšuje hodnotu na 10 650 liber. Ram 2500 má hodnocení 9 200 liber. Sprinter Van 3500 vyskočil na 7 500 liber. Nitro SUV přidává do nabídky 3 500 liber. Nabíječka zůstává na 2 000 liber. Dakota mírně klesla na 3 250 GBP.
Model 2008
Ram 3500 má hodnocení 10 700 liber. Ram 2500 je hodnocen na 9 250 lb. Durango zvýšeno na 3 850 lb. Grand Caravan až 3 600 liber. Sedan Avenger měl při uvedení na trh v roce 2008 100 liber (pravděpodobně překlep nebo zástupný symbol, opraveno na 1000 lb v roce 2009). Ram 1500 zůstává na 2 950 lbs.
Model 2009
Ram 3500 začíná na 12 000 lbs a končí na 12 300 lbs. RAM 1500 se výrazně zvyšuje na 3 800 lb. Durango Hybrid nabízí 5 750 liber. Saloon Challenger má hodnotu 1 000 GBP. Journey má tažnou schopnost, ale žádné specifické hodnocení (-). Ram 2500 zůstává na 9 300 lbs.
Tažná kapacita Ford
Těžká nákladní vozidla Ford, F-250 a F-350, jsou králi tažení. Silnými kandidáty jsou také Expedition SUV.
Model 2006
F-250 a F-350 mají hodnocení 8 600 lb. Ranger pickup může táhnout 6 000 liber. Expedice nemá hodnocení tažení, ale Explorer poskytuje 3 110 lb. Vozík E-350 Super Duty zvládne 7 500 liber. Minivany Freestar – 3 500 GBP.
Model 2007
F-250 a F-350 se zvyšují na 10 600 lb. Expedice má hodnocení tažení 9 200 liber. Explorer zvýšen na 3 500 lb. Ranger klesl na 2 460 liber. **F-15
Období od roku 2006 do roku 2009 bylo pro automobilový průmysl zvláštním přechodem. Ceny benzínu vyletěly do nebes, v showroomech se začaly objevovat hybridy a výrobci stále hledali rovnováhu mezi tažnými schopnostmi těžkých vozidel a palivovou účinností. Pokud uvažujete o koupi ojetého nákladního vozu nebo SUV z této doby, znát přesnou maximální tažnou kapacitu není jen číslo, které si musíte zapamatovat. Je to rozdíl mezi zábavnou víkendovou jízdou a poruchou převodovky.
Podrobně se podíváme na specifikace hlavních hráčů na trhu. Žádná voda navíc. Pouze důležitá čísla.
GMC
GMC aktivně propagovala image „profesionální třídy“. Sierra 2500HD byla dříč, který dokázal utáhnout pořádný náklad. Yukon Hybrid přišel v roce 2008 ve snaze spojit efektivitu s užitečností, i když jeho tažná čísla vyprávějí jiný příběh než jeho bratři s V8.
Sestava GMC 2006
- Kaňon: 1800 liber.
- Vyslanec: 5 300 liber.
- Envoy XL: 5 000 liber.
- Savana 1500: 4 300 liber.
- Savana 2500: 6 300 liber.
- Savana 3500: 6 200 liber.
- Sierra 1500: 4 000 liber.
- Sierra 2500: 10 500 liber.
- Sierra 3500: 10 000 liber.
- Yukon: 5 700 liber.
- Yukon XL: 7 500 liber.
Sestava GMC 2007
- Acadia: 2 000 liber (nový kompaktní crossover)
- Kaňon: 2 300 liber.
- Vyslanec: 5 300 liber.
- Savana 1500: 4 300 liber.
- Savana 2500: 6 300 liber.
- Savana 3500: 6 200 liber.
- Sierra 1500: 4 800 liber.
- Sierra 2500: 10 400 liber.
- Sierra 3500: 10 100 liber.
- Yukon: 4 500 liber.
- Yukon XL: 7 100 liber.
Sestava GMC 2008
- Acadia: 2 000 liber.
- Kaňon: 2 400 liber.
- Vyslanec: 5 300 liber.
- Savana 1500: 4 300 liber.
- Savana 2500: 6 300 liber.
- Savana 3500: 6 200 liber.
- Sierra 1500: 4 800 liber.
- Sierra 2500: 10 400 liber.
- Sierra 3500: 10 100 liber.
- Yukon: 4 500 liber.
- Yukon Hybrid: 6 200 liber.
- Yukon XL: 7 100 liber.
Sestava GMC 2009
- Acadia: 2 000 liber.
- Kaňon: 2 400 liber.
- Vyslanec: 5 300 liber.
- Savana 1500: 4 300 liber.
- Savana 2500: 6 300 liber.
- Savana 3500: 6 200 liber.
- Sierra 1500: 4 800 liber.
- Sierra 2500: 10 500 liber.
- Sierra 3500: 10 100 liber.
- Sierra Hybrid: Není k dispozici
- Yukon: 4 800 liber.
- Yukon Hybrid: 6 200 lb.
- Yukon XL: 5 100 liber.
Poznámka: Hybridní Yukon 2009 má nižší tažnou kapacitu než standardní verze V8 i přes podobný zdvihový objem motoru. Elektrická podpora přispěla spíše k úspoře paliva než k trakci.
Honda
Honda zvolila konzervativní přístup. Pokud jste neměli Ridgeline nebo Odyssey, nemohli jste moc táhnout. Pilot a CR-V byly přísně omezeny, což odráželo jejich monokokový design a zaměření na rodinnou přepravu spíše než na tvrdou práci. Civic Hybrid byl ještě méně schopný tažení.
Sestava Honda 2006
- Accord: 1 000 liber
- Accord Hybrid: Není certifikováno
- Občanská: 1 500 GBP
- Civic Hybrid: 1 000 lb.
- CR-V: Necertifikováno
- Prvek: 1 500 lb.
- Statistiky: Není certifikováno
- Odyssey: 3 500 liber.
- Pilot: 3 500 liber.
- Ridgeline: 5 000 liber.
- S2000: Necertifikováno
Sestava Honda 2007
- Accord: 1 000 liber
- Accord Hybrid: Není certifikováno
- Občanská: 1 500 GBP
- Civic Hybrid: 1 000 lb.
- CR-V: Necertifikováno
- Prvek: 1 500 lb.
- Vhodnost: Není certifikováno
- Odyssey: 3 500 liber.
- Pilot: Necertifikováno (některé zdroje uvádějí 3 500 liber, ale dřívější modely měly problémy)
- Ridgeline: Necertifikováno (první rok výroby, omezená dostupnost)
- S2000: Necertifikováno
Sestava Honda 2008
- Accord: Necertifikováno
- Občanská: 1 500 GBP
- Civic Hybrid: 1 000 lb.
- CR-V: Necertifikováno
- Prvek: 1 500 lb.
- Vhodnost: Není certifikováno
- Odyssey: 3 500 liber.
- Pilot: 3 500 liber.
- Ridgeline: 5 000 liber.
- S2000: Necertifikováno
Sestava Honda 2009
- Accord: Necertifikováno
- Občanské: 1 000
Limity tažení Lexus podle roku
Řada Lexus od roku 2006 do roku 2009 ukazuje jasné rozdělení mezi luxusní sedany a seriózní SUV. Pokud zvažujete tažnou kapacitu Lexus 2006, GX 470 a LX 470 jsou zde nejvýkonnější. Oba mohou táhnout až 6 500 liber. RX 330 a RX 400h jsou omezeny na 3 500 liber, což pokrývá většinu lehkých přívěsů. LS 430 je překvapivě slabý, schopný táhnout jen 2000 liber. Zbývající sedany — ES 330, GS 300, GS 430, IS 250, IS 350 a SC 430 — neumějí nic táhnout.
Do roku 2007 je starý model nahrazen LS 460, ale ten je zcela vyřazen ze seznamu vozidel schopných tažení. RX 350 se připojuje k RX 400h s limitem 3 500 GBP. GX 470 a LX 470 si udržují hodnocení 6 500 liber. Nové GS 450h a LS 460 nemají tažné schopnosti.
Modelový rok 2008 přináší výrazné změny. Lexus LX 570 2008 zvyšuje tažnou kapacitu na 8 500 liber a stává se nejvýkonnějším tažným vozidlem v dosavadní historii značky. U RX 350 a RX 400h však došlo k prudkému poklesu schopností, a to na pouhých 2 000 liber. IS-F a LS 600h jsou modely bez tažného zařízení. GX 470 zůstává na 6 500 £.
Pro rok 2009 si LX 570 zachovává své hodnocení 8 500 GBP. RX 350 zůstává na spodní hranici 2 000 liber. GX 470 pokračuje v provozu při hmotnosti 6 500 liber. IS-F, IS 350, IS 250, ES 350 a SC 430 nemají tažné zařízení.
Ti, kteří potřebují spočítat užitečné zatížení spolu s tažením, by se určitě měli podívat na GVWR Lexus a GAWR Lexus. Budete také muset věnovat pozornost nosnost nákladu Lexus a užitečné zatížení Lexus, abyste se ujistili, že nepřetěžujete odpružení ještě před připojením přívěsu.
Průvodce kapacitou tažení Lincoln
Tažné schopnosti Lincolnu určovaly především modely Navigator a Mark LT. 2006 Navigator mohl táhnout 6000 liber. Mark LT, což je v podstatě Ford F-150 ve smokingu, zvládl 8900 liber. Town Car je omezena na 2000 liber. LS, Zephyr a Mark LT mají specifické limity. LS a Zephyr nemohou táhnout.
Modely z roku 2007 a 2008 představují MKX, ohodnocený na skromných 2 000 liber. MKZ přichází v roce 2007, ale postrádá tažné zařízení. Mark LT zůstává na 8 900 £. Navigátor zůstává na 6 000 £. Town Car uvízl na 2000 liber.
V roce 2009 přichází MKS na scénu s limitem 1 000 liber. MKX zůstává na 2 000 £. MKZ stále nemůže táhnout. Navigator stojí 6 000 liber a Town Car 2 000 liber.
Pokud plánujete tažení s Lincolnem, podívejte se na GVWR Lincoln a GAWR Lincoln. Lincolnův GCWR ukáže celkovou hmotnost, kterou může vozidlo pohybovat. Při výpočtu hmotnosti závěsu neignorujte Lincoln Cargo Carry Capacity nebo Lincoln pohotovostní hmotnost.
Hodnocení tahu Mazda
Nabídka Mazdy v tomto období byla především nákladní auta a malá SUV. Mazda3, Mazda5, Mazda6 a sportovní vozy jako MX-5 a RX-8 obecně neuměly nic táhnout.
V roce 2006 byly nákladní vozy řady B tahouny. B2300 mohl táhnout 1600 liber. B3000 zvládl 2500 liber. B4000, což je přeznačený Ford Ranger, se umístil na vrcholu seznamu s 3 140 librami. Minivan MPV mohl odtáhnout 2000 liber. Tribute SUV bylo ohodnoceno na 1500 liber.
V modelovém roce 2007 byly představeny modely CX-7 a CX-9. Oba jsou ohodnoceny na 2 000 liber. B2300 mírně klesá na 1 580 GBP. B3000 se posunul na 2 480 lb. B4000 zůstalo na 3 100 £. Pocta zůstala na 1500 £.
V roce 2008 se B2300 vrátil na 1 600 liber. B4000 je 3 140 liber. CX-7 a CX-9 zůstávají na 2000 librách. Hybrid Tribute se mírně zvýší na 2 000 liber, zatímco standardní Tribute zůstává na 1 500 librách. B3000 zmizel z nabídky.
Pro řadu 2009 zůstává B2300 na 1 600 £ a B4000 na 3 140 £. CX-7 a CX-9 zůstaly na 2000 librách. Pocta zůstala na 1500 £. Nová MazdaSpeed3 a další sedany neměly tažné schopnosti.
Před naložením přívěsu zkontrolujte GVWR Mazda a GAWR Mazda. GCWR od Mazdy je rozhodující pro pochopení celkové hmotnosti systému. Věnujte pozornost nosnosti nákladu Mazdy a pohotovostní hmotnosti Mazdy, aby nedošlo k prověšení odpružení.
Specifikace tažného zařízení Mercedes-Benz
Mercedes měl širokou škálu možností, ale mnoho sedanů a kupé prostě neumělo táhnout. Třída C, třída CL, třída CLK, třída CLS, třída E, třída R, třída S, třída SL, třída SLK a SLR McLaren po většinu let neměly tažné schopnosti.
V roce 2006 mohly ML350 a ML500 táhnout 2000 liber. To bylo vše.
Modelový rok 2007 zaznamenal výrazný nárůst schopností SUV. G500 mohla táhnout 7000 liber. GL320 zvládl 7 500 liber. GL450 táhlo 7000 liber. ML350, ML320, ML500 a ML63 AMG měly všechny hodnocení 7 200 liber. Oproti předchozímu roku to byl výrazný skok.
V roce 2008 držely GL320, GL450 a GL550 stabilních 7 500 liber. G500 a G55 zůstaly na 7 000 GBP. ML320, ML350, ML550 a ML63 AMG zůstaly na 7 200 £. Linie sedan a kupé stále nebyly schopny táhnout.
V roce 2009 byla třída R nakonec ohodnocena na 3 500 £. GL450 a GL550 zůstaly na 7 500 £. ML350, ML320, ML550 a ML63 AMG zůstaly na 7 200 £. CLS 550, C-Class, CL-Class, CLK-Class, E-Class, S-Class, SL-Class a SLK-Class neměly tažné schopnosti.
Vždy zkontrolujte GVWR Mercedes-Benz a GAWR Mercedes-Benz. Mercedes-Benz GCWR určí vaše absolutní limity. Zkontrolujte nosnost nákladu pro Mercedes-Benz a pohotovostní hmotnost Mercedes-Benz, abyste se ujistili, že vaše užitečné zatížení nepřekračuje limity zadní nápravy.
Kapacita tažení Mercury
Mercury sdílel mnoho platforem s Fordem a údaje o odtahu to odrážejí. Grand Marquis a Mariner byly společné volby.
V roce 2006 Grand
Tažná kapacita Pontiac
Produktová řada Pontiacu byla v průběhu let mixem platforem sedanu a SUV. Pokud vás zajímá 2006-2009 tažná kapacita Pontiac, tato čísla se budou značně lišit v závislosti na tom, zda táhnete malý nebo těžší přívěs.
Modely G6, GTO, Grand Prix a G5 jsou omezeny na 1 000 liber. Není to moc. Toto omezení platí i pro motocykly a mobilní vozidla umístěná na malých užitkových přívěsech, avšak s minimálním zatížením. Cena vibrátoru klesla z 1 500 GBP v letech 2006–2008 na 1 000 GBP v roce 2009.
Větší náklady byly umístěny na Montana SV6, Trent a později G8. Tyto modely podporují až 3 500 lb. G8, představený v roce 2008, měl motor V8 a pohotovostní hmotnost 2 000 liber. Co se týče Slunovratu? Nemůžeš nic odtáhnout. Tohle je roadster. Dejte ho do kufru nebo ho nechte doma.
Tažná kapacita Porsche
Porsche neztrácí čas u každého modelu. 911, Boxster a Cayman nejsou technicky tažná vozidla. Nula liber. Pokud chcete táhnout přívěs, podívejte se jinam.
Cayenne byl pracovní kůň. Od roku 2006 do roku 2009 vždy nabízela maximální tažnou kapacitu 7 716 liber. To je vážná síla. Na papíře vypadá mnoho kamionů špatně.
Tažná kapacita Saab
Strategie Saabu byla jednoduchá. 9-3 je skromný, decentní kompaktní sedan. Modely z roku 2006 a 2009 mají maximální nosnost 2 000 liber.
9-5 nesl větší váhu, hodnocenou na 3 500 lb po všechny čtyři roky. Pokud tedy zůstanete ve svých limitech, je to životaschopná možnost, pokud máte malý cestovní přívěs nebo loď.
9-7X, v podstatě přeznačený Chevy Trailblazer, může táhnout až 5 500 liber. Sdílí své mechanické součásti s nákladními vozy GM, takže její hodnocení odtahu odráží toto dědictví.
Tažná kapacita Saturn
Saturnovy poslední roky byly mixem kompaktních vozů a velkých SUV. Ion a Aura byly omezeny na 1 000 liber. VUE je uprostřed na 1 500 librách a zůstal nezměněn od roku 2006 do roku 2009, včetně hybridní verze.
Minivan Relay a SUV Outlook zvládnou větší zátěž. Jejich hodnocení bylo 3 500 £ a 2 000 £. Sky Cabrio nemá tažnou kapacitu.
Kapacita tažení Scion
Scion hrál na jistotu. tC, xB a xD měly nulovou kapacitu pro tažení. Jedná se o vozidla, nikoli nákladní auta. Nepřipojujte závěs.
Chytrá tažná kapacita
Smart Fortwo, vydaný v roce 2008, byl příliš malý. Žádná tažná kapacita. Je určen pro použití jednou nebo dvěma osobami ve stísněných městských prostorách, nikoli pro přepravu nákladu.
Tažná kapacita Subaru
Subaru vždy kladlo důraz na pohon všech kol a praktičnost. Výkon tažení je zde praktický a rozmanitý.
Prémiovému segmentu dominují platformy B9 Tribeca a Legacy/Outback. Od roku 2006 do roku 2009 měly tyto modely vždy tažnou kapacitu 2 700 lb pro modely Legacy a Outback a 3 500 lb pro Tribeca.
Forester měl v letech 2006 až 2008 hodnotu 2 400 liber. Ztráta klasifikace v roce 2009, pravděpodobně kvůli změnám v ročních vzorcích nebo mezerám v datech.
Impreza je ošemetná záležitost. Modely Wagon a Outback Sport z let 2006 a 2007 mohou podporovat až 2 000 liber. V letech 2008–2009 řada Impreza zcela ztratila trakci pro modely sedan, kombi a WRX STI.
Pick-up Baja je specializovaný trh s cenovkou 2 400 £ v roce 2006.
Tažná kapacita Suzuki
Produkty Suzuki se skládají především z kompaktních SUV. Grand Vitara a XL7 jsou těžké řady.
V letech 2006 a 2007 Grand Vitara táhla 3000 liber. XL7 zvyšuje tuto hmotnost na 3 500 liber pro roky 2007 a 2008. Sedany Forenza a Reno mají hmotnostní limit 1 000 liber.
Do roku 2009 ztratily Grand Vitara a XL7 své hodnocení tažení, takže značka pro tyto modelové roky neměla jasné možnosti tažení.
Tažná kapacita Toyota
Produktová řada Toyota zaznamenala výrazný rozvoj, zejména v segmentu těžkých nákladních vozidel.
Land Cruiser udělal velký skok. V letech 2006 a 2007 to začalo na £6,500, v roce 2008 vzrostlo na £8,500 a dosáhlo £9,935 v roce 2009. To je úžasný růst.
Tundra dosáhla vrcholu na 6 800 librách v roce 2006, klesla na 4 800 liber v letech 2007-08 a hodnocení za rok 2009 není zahrnuto v tomto souboru dat.
Sequoia se postupem času zlepšila: 6 500 liber (2006), 7 800 liber (2008), 7 800 liber (trendy jsou orientační; údaje za rok 2009 zde nejsou k dispozici, ale vrchol je uveden pro rok 2008). Zastávka. Základní cena za Sequoia 2008 je 7 800 GBP.
Modely střední velikosti, jako je 4Runner a FJ Cruiser, mají hodnocení 5 000 liber.
Ceny za Sienna, Tacoma a Highlander Hybrid se pohybují od 3 500 GBP do 3 500 GBP (Highlander Hybrid 2007-2009). Standardní Highlander začíná na 1 500 librách pro rok 2006 a stoupá na 2 000 liber** pro roky 2008-2009.
Malá auta jako Camry, Avalon a Corolla mají hmotnostní limit 1 000 až 1 500 liber. Prius a Yaris nemají tažnou kapacitu.
Sazba Volkswagenu
Až do představení Touaregu byl Volkswagen ve svém přístupu konzervativní.
Touareg byl v tomto období jediným modelem s významnou tažnou kapacitou. Hmotnost v letech 2006, 2007 a 2009 je 7 716 liber. Ačkoli zdroje neuvádějí přesná čísla pro Touareg 2 z roku 2008, změna modelového roku naznačuje, že design je určen pro facelift.
Většina Volkswagenů nemá tažnou kapacitu, včetně Golf, Jetta, GTI, Passat, Beetle, Rabbit a Eos.
Minivan Routan, představený v roce 2009, uveze 2 000 liber. Tiguan je také nový pro rok 2009 a stojí £2,200. Tato čísla odrážejí spíše status crossoveru než praktičnost jako u nákladních vozů.
Omezení tažení podle roku a modelu
Pokud uvažujete o koupi staršího Volva, podmínky tažení se značně liší v závislosti na roce. Skutečná čísla vycházejí z modelů z roku 2006. S60 může táhnout až 3 300 liber. To bylo na tehdejší sedan poměrně vysoké číslo. Co dalšího obsahuje sestava pro rok 2006? Všechny modely C70, S40, S80, V50, V70, XC70 a XC90 mají pomlčky. Obvykle to znamená, že pro americký trh nemají schválené tažné zatížení, nebo tento údaj prostě není ve standardních specifikacích.
Situace byla hrozná v letech 2007 a 2008. Model C30 se na trhu objevil v roce 2008, ale také nemá hodnocení odtahu. S60, S80, V50, V70, XC70, XC90 buď sníží svůj výkon, nebo jej nechají prázdné. Pokud se pokusíte odtáhnout své Volvo 2007 nebo 2008 bez uživatelské příručky, budete pracovat naslepo. Pomlčky naznačují, že mnohé výbavy v těchto letech nemají továrně schválené tažné sady.
V roce 2009 také není jasno. C30, C70, S40, S60, S80, V50, V70, XC70 a XC90 mají všechny prázdné pole. V posledních několika letech byla nulová kapacita pro tažení standardně nastavena, pokud prodejce neposkytne dokumentaci, že na konkrétním vozidle byl nainstalován specifický tažný balíček. Jediný jasný model s 3300 librami v roce 2006 byl S60.
Pochopení zbytku čísel
Tažení není jen otázkou toho, co zvládne tažné zařízení. Musíte plně rozumět váhovým omezením. Gross Vehicle Weight Rating (GVWR) udává maximální hmotnost samotného vozidla, včetně cestujících, paliva a nákladu. Celková hmotnost na nápravu (GAWR) je rozdělena mezi přední a zadní nápravu. Nepřetěžujte zadní nápravu jen proto, že celková hmotnost vozidla (GVWR) vypadá rozumně.
Dále je to Gross Combination Weight Rating (GCWR). Jedná se o celkovou hmotnost vozidla a přívěsu. Pokud je celková hmotnost vašeho vozu Volvo (GCWR) 10 000 liber a hmotnost vozidla je 4 000 liber, pak přívěs a jeho limit zatížení je 6 000 liber. Ale počkej. Důležitá je také hmotnost vozidla a jeho nosnost. Nosnost se týká množství nákladu, které vozidlo uveze. Umístění těžkého kola v pozadí ovlivňuje bezpečnostní rezervu při tažení.
Součástí této skládačky je také nosnost. Každá libra nákladu v kufru snižuje hmotnost, kterou lze přidat k hmotnosti jazýčku přívěsu. Zkontrolujte nálepku na rámu dveří. Uvádí konkrétní omezení pro vaše VIN číslo. Obecné tabulky jsou pouze orientační. Nálepka je zákon.
>”Pokud v návodu není žádný popis, nebude schválen.”
Toto pravidlo platí téměř pro všechny výše uvedené modely Volvo. Pomlčky nejsou překlepy. Toto jsou varování. Pro S60 2006 je 3 300 liber pevný limit. Jiné modely předpokládají, že tažení není povoleno. Pokud je nutné odtažení, zkontrolujte podvozek a
