Додому Motoryzacja Bezpieczeństwo i przepisy drogowe Przewodnik dotyczący uciągu: Acura, Audi, BMW, Buick, Cadillac (2006-2009)

Przewodnik dotyczący uciągu: Acura, Audi, BMW, Buick, Cadillac (2006-2009)

Uciąg nie jest zalecany. Jest to ścisłe ograniczenie ciężaru, jaki pojazd może uciągnąć, nie stwarzając zagrożenia ani nie powodując rozbicia pojazdu. Wskaźnik ten jest określany przez producenta i wskazany w instrukcji obsługi. Jeśli to zignorujesz, ryzykujesz spaleniem skrzyni biegów, uszkodzeniem zawieszenia i zniszczeniem hamulców. Jasne, sprzęt do holowania może kosztować więcej niż Twój pojazd, ale nie jest montowany do ramy. To jest samochód osobowy. Zawsze postępuj zgodnie ze specyfikacjami producenta.

Rozważając te liczby, pamiętaj o matematyce. Poniższa tabela pokazuje maksymalny uciąg niektórych najpopularniejszych marek według roku, marki i modelu od 2006 do 2009 roku. Liczba ta zakłada jednak obecność samochodu w minimalnej konfiguracji. Należy uwzględnić pasażerów ważących ponad 150 funtów. Dodaj do tego dodatkowe wyposażenie. Weź pod uwagę swój ładunek. Kiedy odejmiemy to wszystko od dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu (GVWR), pozostała ładowność stanie się naprawdę ważna. Dokręcanie go do granic możliwości przypomina grę w rosyjską ruletkę z zawieszeniem i skrzynią biegów.

Poniższe dane dotyczą Acury, Audi, BMW, Buicka i Cadillaca.

Uciąg Acura

Acura nie miała wówczas bogatej oferty samochodów ciężarowych, ale MDX był poważnym koniem pociągowym. Pozostałe modele marki stawiają na luksus, a nie wytrzymałość.

2006
MDX: 3500 funtów.
RL: 1000 funtów
RSX: 1500 funtów.
– TL: 1000 funtów.
– TSX: Nie jest przeznaczony do holowania

2007
– MDX: 5000 funtów (znaczący skok w stosunku do poprzedniego roku)
RL: 1000 funtów
– RDX: 1500 funtów.
– TL: 1000 funtów.
– TSX: 1000 funtów (nowa ocena)

2008
MDX: 5000 funtów
RL: 1000 funtów
RSX: 1500 funtów.
– TL: 1000 funtów.
– TSX: 1000 funtów

2009
MDX: 5000 funtów
RL: 1000 funtów
RSX: 1500 funtów.
– TSX: 1000 funtów

Potrzebujesz więcej informacji? Znajdź Acura GVWR, Acura GAWR, Acura GCWR, ładunek Acura, masę własną Acura i ładunek Acura.

Uciąg Audi

Większość Audi z tego okresu nie była przeznaczona do holowania. A3, A4, A6, TT? Zapomnij o tym. Jednak pełnowymiarowy SUV Audi Q7 został zbudowany tak, aby wytrzymać poważne obciążenia.

2006
– Wszystkie modele (A3, A4, A6, A8, S4, TT): Brak oceny

2007
– A3: Brak oceny
– A4: Brak oceny
– A6: Brak oceny
– A8: Brak oceny
P7: 5500 funtów
RS4: Brak oceny
– S4: Brak oceny
– S6: Brak oceny
– S8: Brak oceny

2008
– A3: Brak oceny
– A4: Brak oceny
– A5: Brak oceny
– A6: Brak oceny
– A8: Brak oceny
P7: 5500 funtów
– R8: Brak oceny
RS4: Brak oceny
– S4: Brak oceny
– S5: Brak oceny
– S6: Brak oceny
– S8: Brak oceny
– TT: Brak oceny

2009
– A3: Brak oceny
– A4: Brak oceny
– A5: Brak oceny
– A8: Brak oceny
P7: 5500 funtów
– R8: Brak oceny
– S4: Brak oceny
– S5: Brak oceny
– S8: Brak oceny
– TT: Brak oceny

*Potrzebujesz więcej informacji? * Znajdź Audi GVWR, Audi GAWR, Audi GCWR, ładowność Audi, masę pojazdu Audi i pojemność Audi.

Uciąg BMW

Strategia BMW jest prosta. Sedany i coupe nie holują. SUV-y – tak. Odpowiednio wyposażone fabrycznie modele X3 i X5 poradzą sobie z poważnymi nadużyciami. Seria M? Nie.

2006
– 325: Brak oceny
– 330: Brak oceny
– 525: Brak oceny
– 530: Brak oceny
– 550: Brak oceny
– 650: Brak oceny
– 750: Brak oceny
– 760: Brak oceny
– M3: Brak oceny
– M5: Brak oceny
– M6: Brak oceny
– X3: 3500 funtów.
– X5: 6000 funtów.
– Z4: Brak oceny
– Z4M: Brak oceny

2007
– 328: Brak oceny
– 335: Brak oceny
– 525: Brak oceny
– 530: Brak oceny
– 550: Brak oceny
– 650: Brak oceny
– 750: Brak oceny
– 760: Brak oceny
– Alpina B7: Brak oceny
– M5: Brak oceny
– M6: Brak oceny
– X3: 3500 funtów.
– X5: 6000 funtów.
– Z4: Brak oceny
– Z4M: Brak oceny

2008

Maksymalny uciąg według modelu: Chevrolet, Chrysler, Dodge, Ford (2006–2009)

Chcesz wiedzieć, jaką siłę uciągu może wytworzyć Twój samochód z połowy XXI wieku? Liczby te różnią się w zależności od silnika, podwozia i roku produkcji. Poniżej znajdują się parametry holowania modeli Chevroleta, Chryslera, Dodge’a i Forda z lat 2006-2009.

Uciąg Chevroleta

W tym okresie oferta Chevroleta została podzielona na lekkie ciężarówki, pojazdy do ciężkiej pracy i rodzinne SUV-y. Zdolność holownicza Silverado 1500 spadła w latach 2007 i 2008, a następnie ustabilizowała się.

Model z 2006 roku

Avalanche 2500 to najpotężniejsza wersja tutaj, zdolna do holowania 10 200 funtów. Silverado 1500 SS ma wytrzymałość 7500 funtów, podczas gdy standardowy Silverado 1500 ma 5700 funtów. Jeśli przewozisz Suburban 2500, jego uciąg wynosi 7900 funtów. Małe samochody, takie jak Cobalt, HHR, Impala i Monte Carlo mają limit masy wynoszący 1000 funtów. Pickup Colorado ma skromną wagę 1600 funtów.

Model z 2007 roku

Silverado 2500 HD przekracza granicę 10 000 funtów. Silverado 1500 Classic zachowuje parametry znamionowe 5700 funtów w stosunku do ubiegłorocznego modelu standardowego. Warto zauważyć, że cena Tahoe wynosi obecnie 4500 funtów, w porównaniu z 5700 funtów w zeszłym roku. Kolorado poprawiło swoje osiągi i zwiększyło je do 1900 funtów. Pacifica nie jest pojazdem marki Chevrolet, zatem tę część należy zignorować. Lawina 1500 spada nieznacznie do 7200 funtów.

Model z 2008 roku

Silverado 2500 HD ustabilizowane na 10 000 funtów. Suburban 2500 znacznie zwiększa tę liczbę do 9600 funtów (w porównaniu z 7700 funtów w 2007 r.). Tahoe Hybrid ma wytrzymałość 6200 funtów. Colorado wreszcie znalazło swoją niszę przy wadze 3000 funtów. Limit masy dla małych sedanów pozostaje 1000 funtów.

Model z 2009 roku

Avalanche 1500 mocno uderzyło i spadło do 5000 funtów. Silverado 1500 ma wartość znamionową 4700 funtów. Furgonetka Express 2500 może holować 6300 funtów, a Express 3500 może holować 6200 funtów. Nowy Traverse zwiększa uciąg o 2000 funtów. Suburban 2500 pozostaje na poziomie 9600 funtów.

„Tahoe Hybrid oferuje imponującą masę 6200 funtów, czyli lepiej niż zwykły benzynowy Tahoe z tego samego roku”.

Zdolność holownicza Chryslera

Strategia Chryslera jest prosta. Większość pracy wykonują SUV-y Aspen. Minivany i sedany pozostają lekkie.

Model 2006-2007

PT Cruiser był niespodzianką. W 2006 roku mógł holować 3500 funtów. Do 2007 roku liczba ta spadła do 1000 funtów. Limuzyna 300 C została wyceniona na 2000 funtów w obu latach. Minivan Town & Country utknął na wadze 1700 funtów. Aspen zadebiutował w 2007 roku z imponującą oceną 8950 GBP.

Modele z lat 2008–2009

PT Cruiser powrócił do 2600 funtów w 2008 r. i 1000 funtów w 2009 r. Town & Country zwiększył to do 3600 funtów w 2008 r. Aspen Hybrid został wprowadzony w 2009 r. z wartością znamionową 0 funtów i 8950 funtów w wersji benzynowej Aspen. Limit 300 C pozostaje na poziomie 2000 funtów.

Uciąg Dodge’a

W rankingach holowania dominują ciężarówki i samochody dostawcze marki Dodge. Seria Ram jest gwiazdą.

Model z 2006 roku

Ram 3500 może holować 10 500 funtów. Ram 2500 może unieść 9050 funtów. Minivan Grand Caravan dostarczył 3700 funtów. SUV Durango został wyceniony na 3750 funtów. Pickup Dakota ma masę 3300 funtów. Samochody dostawcze takie jak Sprinter 2500 i 3500 są ograniczone do 5000 funtów.

Model z 2007 roku

RAM 3500 poprawia figurę do 10 650 funtów. Ram 2500 ma moc znamionową 9200 funtów. Sprinter Van 3500 podskoczył do 7500 funtów. SUV Nitro dodaje do oferty 3500 funtów. Ładowarka pozostaje na poziomie 2000 funtów. Dakota spadła nieznacznie do 3250 GBP.

Model z 2008 roku

Ram 3500 ma moc znamionową 10 700 funtów. Ram 2500 ma moc znamionową 9250 funtów. Durango zwiększone do 3850 funtów. Wielka przyczepa kempingowa do 3600 funtów. Sedan Avenger ważył 100 funtów w chwili wypuszczenia na rynek w 2008 r. (prawdopodobnie literówka lub symbol zastępczy, poprawiony do 1000 funtów w 2009 r.). ** Ram 1500 pozostaje na poziomie 2950 funtów**.

Model z 2009 roku

Ram 3500 zaczyna się od 12 000 funtów, a kończy na 12 300 funtów. RAM 1500 znacznie wzrasta do 3800 funtów. Durango Hybrid oferuje 5750 funtów. Limuzyna Challenger kosztuje 1000 funtów. Journey ma możliwość holowania, ale nie ma określonych uprawnień (-). Ram 2500 pozostaje na poziomie 9300 funtów.

Uciąg Forda

Ciężkie ciężarówki Forda, F-250 i F-350, to królowie holowania. Expedition SUV-y są również mocnymi kandydatami.

Model z 2006 roku

F-250 i F-350 mają wartość znamionową 8600 funtów. Pickup Ranger może holować 6000 funtów. Ekspedycja nie ma możliwości holowania, ale Explorer zapewnia 3110 funtów. Ciężarówka E-350 Super Duty może unieść 7500 funtów. Minivany Freestar – 3500 GBP.

Model z 2007 roku

F-250 i F-350 wzrosną do 10 600 funtów. Ekspedycja ma siłę holowania wynoszącą 9200 funtów. Odkrywca zwiększony do 3500 funtów. Ranger spadł do 2460 funtów. **F-15

Okres od 2006 do 2009 roku był dziwnym okresem przejściowym dla branży motoryzacyjnej. Ceny benzyny poszybowały w górę, w salonach zaczęły pojawiać się hybrydy, a producenci wciąż poszukiwali równowagi między możliwościami holowania pojazdów o dużej wytrzymałości a oszczędnością paliwa. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem używanej ciężarówki lub SUV-a z tej epoki, znajomość dokładnego maksymalnego uciągu to nie tylko liczba, którą należy zapamiętać. To różnica pomiędzy przyjemną weekendową przejażdżką a awarią skrzyni biegów.

Szczegółowo przyglądamy się specyfikacjom głównych graczy na rynku. Bez dodatkowej wody. Tylko ważne liczby.

GMC

GMC aktywnie promowało wizerunek „profesjonalnego”. Sierra 2500HD była koniem pociągowym, który potrafił uciągnąć poważne obciążenia. Yukon Hybrid pojawił się na rynku w 2008 roku, próbując połączyć wydajność z użytecznością, chociaż liczba holowanych pojazdów mówi co innego w porównaniu z jego braćmi napędzanymi silnikiem V8.

Skład GMC 2006

  • Kanion: 1800 funtów.
  • Wysłannik: 5300 funtów.
  • Envoy XL: 5000 funtów.
  • Savana 1500: 4300 funtów.
  • Savana 2500: 6300 funtów.
  • Savana 3500: 6200 funtów.
  • Sierra 1500: 4000 funtów.
  • Sierra 2500: 10500 funtów.
  • Sierra 3500: 10 000 funtów.
  • Jukon: 5700 funtów.
  • Yukon XL: 7500 funtów.

Skład GMC 2007

  • Acadia: 2000 funtów (nowy kompaktowy crossover)
  • Kanion: 2300 funtów.
  • Wysłannik: 5300 funtów.
  • Savana 1500: 4300 funtów.
  • Savana 2500: 6300 funtów.
  • Savana 3500: 6200 funtów.
  • Sierra 1500: 4800 funtów.
  • Sierra 2500: 10 400 funtów.
  • Sierra 3500: 10100 funtów.
  • Jukon: 4500 funtów.
  • Yukon XL: 7100 funtów.

Skład GMC 2008

  • Acadia: 2000 funtów.
  • Kanion: 2400 funtów.
  • Wysłannik: 5300 funtów.
  • Savana 1500: 4300 funtów.
  • Savana 2500: 6300 funtów.
  • Savana 3500: 6200 funtów.
  • Sierra 1500: 4800 funtów.
  • Sierra 2500: 10 400 funtów.
  • Sierra 3500: 10100 funtów.
  • Jukon: 4500 funtów.
  • Hybryda Yukon: 6200 funtów.
  • Yukon XL: 7100 funtów.

Skład GMC na rok 2009

  • Acadia: 2000 funtów.
  • Kanion: 2400 funtów.
  • Wysłannik: 5300 funtów.
  • Savana 1500: 4300 funtów.
  • Savana 2500: 6300 funtów.
  • Savana 3500: 6200 funtów.
  • Sierra 1500: 4800 funtów.
  • Sierra 2500: 10500 funtów.
  • Sierra 3500: 10100 funtów.
  • Sierra Hybrid: Niedostępne
  • Jukon: 4800 funtów.
  • Hybryda Yukon: 6200 funtów.
  • Yukon XL: 5100 funtów.

Uwaga: Yukon Hybrid 2009 ma mniejszy uciąg niż standardowa wersja V8 pomimo podobnej pojemności skokowej silnika. Wspomaganie elektryczne przyczyniło się raczej do oszczędności paliwa niż trakcji.

Honda

Honda przyjęła konserwatywne podejście. Jeśli nie miałeś Ridgeline lub Odyssey, nie mogłeś zbyt wiele holować. Modele Pilot i CR-V były ściśle limitowane, co odzwierciedlało ich konstrukcję skorupową i skupiały się na transporcie rodzinnym, a nie na ciężkiej pracy. Civic Hybrid był jeszcze mniej zdolny do holowania.

Oferta Hondy na rok 2006

  • Porozumienie: 1000 funtów
  • Accord Hybrid: Brak certyfikatu
  • Obywatelski: 1500 funtów
  • Civic Hybrid: 1000 funtów.
  • CR-V: Brak certyfikatu
  • Element: 1500 funtów.
  • Wgląd: Brak certyfikatu
  • Odyseja: 3500 funtów.
  • Pilot: 3500 funtów.
  • Linia grzbietu: 5000 funtów.
  • S2000: Brak certyfikatu

Oferta Hondy na rok 2007

  • Porozumienie: 1000 funtów
  • Accord Hybrid: Brak certyfikatu
  • Obywatelski: 1500 funtów
  • Civic Hybrid: 1000 funtów.
  • CR-V: Brak certyfikatu
  • Element: 1500 funtów.
  • Dopasowanie: Brak certyfikatu
  • Odyseja: 3500 funtów.
  • Pilot: Brak certyfikatu (niektóre źródła podają 3500 funtów, ale wczesne modele miały problemy)
  • Ridgeline: Brak certyfikatu (pierwszy rok produkcji, ograniczona dostępność)
  • S2000: Brak certyfikatu

Oferta Hondy na rok 2008

  • Accord: Brak certyfikatu
  • Obywatelski: 1500 funtów
  • Civic Hybrid: 1000 funtów.
  • CR-V: Brak certyfikatu
  • Element: 1500 funtów.
  • Dopasowanie: Brak certyfikatu
  • Odyseja: 3500 funtów.
  • Pilot: 3500 funtów.
  • Linia grzbietu: 5000 funtów.
  • S2000: Brak certyfikatu

Oferta Hondy na rok 2009

  • Accord: Brak certyfikatu
  • Obywatelskie: 1000

Limity holowania Lexusa w poszczególnych latach

W gamie Lexusa od 2006 do 2009 roku widać wyraźny podział na luksusowe sedany i poważne SUV-y. Jeśli rozważasz uciąg Lexusa 2006, GX 470 i LX 470 są tutaj najmocniejsze. Obydwa mogą holować przyczepy o masie do 6500 funtów. Modele RX 330 i RX 400h są ograniczone do 3500 funtów, co obejmuje większość lekkich przyczep. LS 430 jest zaskakująco słaby i może holować zaledwie 2000 funtów. Pozostałe sedany – ES 330, GS 300, GS 430, IS 250, IS 350 i SC 430 – nie mogą niczego holować.

Do 2007 roku stary model zostaje zastąpiony przez LS 460, ale zostaje całkowicie usunięty z listy pojazdów zdolnych do holowania. RX 350 dołącza do RX 400h z limitem 3500 GBP. GX 470 i LX 470 utrzymują wagę 6500 funtów. Nowe modele GS 450h i LS 460 nie mają możliwości holowania.

Rok modelowy 2008 przynosi istotne zmiany. Lexus LX 570 2008 zwiększa uciąg do 8500 funtów, stając się najpotężniejszym pojazdem holującym w dotychczasowej historii marki. Jednak w modelach RX 350 i RX 400h następuje gwałtowny spadek wydajności, spadający do zaledwie 2000 funtów. IS-F i LS 600h to modele bez możliwości holowania. GX 470 pozostaje w cenie 6500 funtów.

Na rok 2009 model LX 570 utrzymuje cenę 8500 funtów. RX 350 pozostaje na niskim limicie 2000 funtów. GX 470 nadal pracuje przy wadze 6500 funtów. IS-F, IS 350, IS 250, ES 350 i SC 430 nie mają możliwości holowania.

Ci, którzy muszą obliczyć ładowność wraz z holowaniem, powinni zdecydowanie sprawdzić GVWR Lexus i GAWR Lexus. Musisz także zwrócić uwagę na nośność ładunku Lexusa i ładowność Lexusa, aby upewnić się, że nie przeciążasz zawieszenia jeszcze przed podłączeniem przyczepy.

Przewodnik po uciągu Lincolna

O możliwościach holowania Lincolna decydowały przede wszystkim modele Navigator i Mark LT. Navigator z 2006 roku mógł holować 6000 funtów. Mark LT, czyli w zasadzie Ford F-150 w smokingu, kosztował 8900 funtów. Cena samochodu miejskiego jest ograniczona do 2000 funtów. LS, Zephyr i Mark LT mają określone ograniczenia. Modele LS i Zephyr nie mogą holować.

Modele 2007 i 2008 wprowadzają MKX o skromnej wadze 2000 funtów. MKZ pojawi się w 2007 roku, ale nie ma możliwości holowania. Mark LT pozostaje w cenie 8900 funtów. Navigator pozostaje w cenie 6000 funtów. Town Car utknął na 2000 funtów.

W 2009 roku na scenę wchodzi MKS z limitem 1000 funtów. Cena MKX pozostaje na poziomie 2000 funtów. MKZ nadal nie może holować. Navigator kosztuje 6000 funtów, a Town Car – 2000 funtów.

Jeśli planujesz holować Lincolnem, sprawdź GVWR Lincoln i GAWR Lincoln. GCWR Lincolna pokaże całkowitą masę, jaką może przewieźć pojazd. Nie należy ignorować nośności ładunku Lincoln ani masy własnej Lincoln przy obliczaniu masy zaczepu.

Oceny holowania Mazdy

Oferta Mazdy w tym okresie obejmowała głównie ciężarówki i małe SUV-y. Mazda3, Mazda5, Mazda6 i samochody sportowe, takie jak MX-5 i RX-8, generalnie nie mogły niczego holować.

W 2006 roku ciężarówki serii B były końmi pociągowymi. B2300 mógł holować 1600 funtów. B3000 udźwignął 2500 funtów. B4000, czyli zmieniony Ford Ranger, znalazł się na szczycie listy z wagą 3140 funtów. Minivan MPV mógł holować 2000 funtów. SUV Tribute został wyceniony na 1500 funtów.

W roku modelowym 2007 wprowadzono modele CX-7 i CX-9. Obydwa mają nośność 2000 funtów. Cena modelu B2300 nieznacznie spada do 1580 funtów. B3000 wzrósł do 2480 funtów. B4000 pozostał na poziomie 3100 funtów. Hołd pozostał na poziomie 1500 funtów.

W 2008 roku B2300 powrócił do 1600 funtów. B4000 waży 3140 funtów. CX-7 i CX-9 pozostają przy wadze 2000 funtów. Hybrid Tribute nieznacznie wzrasta do 2000 funtów, podczas gdy standardowy Tribute pozostaje na poziomie 1500 funtów. B3000 zniknął z oferty.

W przypadku modelu na rok 2009 cena modelu B2300 wynosi 1600 funtów, a modelu B4000 – 3140 funtów. CX-7 i CX-9 pozostały na poziomie 2000 funtów. Hołd pozostał na poziomie 1500 funtów. Nowa MazdaSpeed3 i inne sedany nie miały możliwości holowania.

Przed załadunkiem przyczepy sprawdź GVWR Mazda i GAWR Mazda. GCWR Mazdy ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia całkowitej masy układu. Zwróć uwagę na nośność ładunku Mazdy i masę własną Mazdy, aby uniknąć ugięcia zawieszenia.

Specyfikacje holowania Mercedes-Benz

Mercedes miał szeroką gamę opcji, ale wiele sedanów i coupe po prostu nie nadawało się do holowania. Klasy C, Klasy CL, Klasy CLK, Klasy CLS, Klasy E, Klasy R, Klasy S, Klasy SL, Klasy SLK i SLR McLaren przez większość lat nie miały możliwości holowania.

W 2006 roku modele ML350 i ML500 mogły holować 2000 funtów. To wszystko.

Rok modelowy 2007 przyniósł znaczny wzrost możliwości SUV-ów. G500 mógł holować 7000 funtów. GL320 udźwignął 7500 funtów. GL450 holował 7000 funtów. Wszystkie modele ML350, ML320, ML500 i ML63 AMG miały masę 7200 funtów. Był to znaczący skok w porównaniu z rokiem poprzednim.

W roku 2008 modele GL320, GL450 i GL550 utrzymywały stałą masę 7500 funtów. G500 i G55 pozostały na poziomie 7000 funtów. Ceny modeli ML320, ML350, ML550 i ML63 AMG pozostały na poziomie 7200 funtów. Linie sedan i coupe nadal nie były w stanie holować.

Do 2009 roku Klasę R ostatecznie wyceniono na 3500 funtów. GL450 i GL550 pozostały na poziomie 7500 funtów. Ceny modeli ML350, ML320, ML550 i ML63 AMG pozostały na poziomie 7200 funtów. Modele CLS 550, Klasa C, Klasa CL, Klasa CLK, Klasa E, Klasa S, Klasa SL i Klasa SLK nie miały możliwości holowania.

Zawsze sprawdzaj GVWR Mercedes-Benz i GAWR Mercedes-Benz. Mercedes-Benz GCWR określi Twoje bezwzględne granice. Sprawdź Ładność ładunku Mercedes-Benz i Masa własna Mercedes-Benz, aby upewnić się, że ładowność nie przekracza limitów tylnej osi.

Udźwig holowania rtęci

Mercury miał wiele wspólnych platform z Fordem, co odzwierciedlają dane dotyczące holowania. Powszechnym wyborem były Grand Marquis i Mariner.

W 2006 roku Wielki

Zdolność holowania Pontiaca

Linia produktów Pontiaca przez lata stanowiła mieszankę platform sedanów i SUV-ów. Jeśli zastanawiasz się nad udźwigiem Pontiaca 2006–2009, liczby te będą się znacznie różnić w zależności od tego, czy holujesz małą przyczepę, czy cięższą.

Limit modeli G6, GTO, Grand Prix i G5 wynosi 1000 funtów. To niewiele. Ograniczenie to dotyczy również motocykli i pojazdów mobilnych umieszczonych na małych przyczepach użytkowych, ale z minimalnym obciążeniem. Cena wibratora spadła z 1500 funtów w latach 2006–2008 do 1000 funtów w 2009 roku.

Większe obciążenia umieszczono na Montana SV6, Trent, a później G8. Te modele obsługują obciążenie do 3500 funtów. Wprowadzony na rynek w 2008 roku G8 był wyposażony w silnik V8 i masę własną 2000 funtów. A co z Przesileniem? Nie możesz nic ciągnąć. To jest roadster. Włóż go do bagażnika lub zostaw w domu.

Uciąg Porsche

Porsche nie marnuje czasu na każdy model. Modele 911, Boxster i Cayman z technicznego punktu widzenia nie nadają się do holowania. Zero funtów. Jeśli chcesz ciągnąć przyczepę, spójrz w inną stronę.

Cayenne był koniem pociągowym. W latach 2006–2009 zawsze oferował maksymalny uciąg wynoszący 7716 funtów. To poważna moc. Na papierze wiele ciężarówek wygląda źle.

Uciąg Saaba

Strategia Saaba była prosta. 9-3 to skromny, dyskretny kompaktowy sedan. Modele z lat 2006 i 2009 mają maksymalną ładowność 2000 funtów.

Model 9-5 dźwigał większą masę, wynoszącą 3500 funtów przez wszystkie cztery lata. Jeśli więc nie przekraczasz swoich limitów, jest to realna opcja, jeśli masz małą przyczepę podróżną lub łódź.

9-7X, w istocie przemianowany Chevy Trailblazer, może holować do 5500 funtów. Dzieli podzespoły mechaniczne z ciężarówkami GM, więc parametry holowania odzwierciedlają to dziedzictwo.

Udźwig holowania Saturna

Ostatnie lata Saturna to mieszanka samochodów kompaktowych i dużych SUV-ów. Ion i Aura były ograniczone do 1000 funtów. VUE znajduje się pośrodku i kosztuje 1500 funtów i pozostaje niezmieniony od 2006 do 2009 roku, łącznie z wersją hybrydową.

Minivan Relay i SUV Outlook poradzą sobie z większymi ładunkami. Ich oceny wyniosły odpowiednio 3500 GBP i 2000 GBP. Sky Convertible nie ma możliwości holowania.

Udźwig holowania Scion

Scion zachował ostrożność. Modele tC, xB i xD miały zerową zdolność holowania. To są pojazdy, a nie ciężarówki. Nie mocuj zaczepu.

Inteligentny uciąg

Smart Fortwo, wydany w 2008 roku, był za mały. Brak możliwości holowania. Jest przeznaczony do użytku przez jedną lub dwie osoby w ciasnych przestrzeniach miejskich, a nie do przewożenia ładunku.

Uciąg Subaru

Subaru zawsze kładło nacisk na napęd na wszystkie koła i praktyczność. Wydajność holowania jest tutaj praktyczna i zróżnicowana.

W segmencie premium dominują platformy B9 Tribeca i Legacy/Outback. W latach 2006–2009 modele te zawsze miały uciąg wynoszący 2700 funtów w przypadku modeli Legacy i Outback oraz 3500 funtów w przypadku Tribeca.

Forester miał liczbę 2400 funtów od 2006 do 2008 roku. Utrata klasyfikacji w 2009 roku, prawdopodobnie z powodu zmian w rocznych wzorcach lub luk w danych.

Impreza to trudna sprawa. Modele Wagon i Outback Sport z lat 2006 i 2007 mogą udźwignąć do 2000 funtów. W latach 2008–2009 linia Impreza całkowicie straciła przyczepność w przypadku modeli sedan, kombi i WRX STI.

Pick-up Baja to niszowy rynek, a jego cena w 2006 roku wynosiła 2400 funtów.

Uciąg Suzuki

Produkty Suzuki obejmują głównie kompaktowe SUV-y. Grand Vitara i XL7 to serie ciężkie.

W latach 2006 i 2007 Grand Vitara holowała 3000 funtów. XL7 zwiększa tę masę do 3500 funtów w latach 2007 i 2008. Limit masy w sedanach Forenza i Reno wynosi 1000 funtów.

Do 2009 roku Grand Vitara i XL7 utraciły parametry holowania, pozostawiając markę bez wyraźnych opcji holowania w tych latach modelowych.

Udźwig Toyoty

Linia produktów Toyoty uległa znacznemu rozwojowi, zwłaszcza w segmencie samochodów ciężarowych o dużej ładowności.

Land Cruiser dokonał dużego skoku. Zaczęło się od 6500 funtów w 2006 i 2007 r., wzrosło do 8500 funtów w 2008 r. i osiągnęło 9935 funtów w 2009 r. To niesamowity wzrost.

Tundra osiągnęła szczyt na poziomie 6800 funtów w 2006 r., spadła do 4800 funtów w latach 2007–2008, a ten zbiór danych nie obejmuje ocen z 2009 r.

Sekwoja uległa poprawie na przestrzeni czasu: 6500 funtów (2006), 7800 funtów (2008), 7800 funtów (trendy mają charakter orientacyjny; dane za 2009 r. nie są tutaj dostępne, ale szczyt przedstawiono w 2008 r.). Zatrzymywać się. Podstawowa cena Sequoii 2008 wynosi 7800 funtów.

Modele średniej wielkości, takie jak 4Runner i FJ Cruiser, mają obciążalność 5000 funtów.

Ceny Sienna, Tacoma i Highlander Hybrid wahają się od 3500 GBP do 3500 GBP (Highlander Hybrid 2007–2009). Standardowy Highlander zaczyna się od 1500 funtów w roku 2006 i wzrasta do 2000 funtów w latach 2008–2009.

Małe samochody, takie jak Camry, Avalon i Corolla, mają limit masy wynoszący 1000 do 1500 funtów. Prius i Yaris nie mają możliwości holowania.

Stawka Volkswagena

Do czasu wprowadzenia Touarega Volkswagen był konserwatywny w swoim podejściu.

Touareg był w tym okresie jedynym modelem o znacznym uciągu. Waga w latach 2006, 2007 i 2009 wynosi 7716 funtów. Chociaż źródła nie podają dokładnych liczb Touarega 2 2008, zmiana roku modelowego wskazuje, że projekt powinien zostać poddany liftingowi.

Większość Volkswagenów nie ma możliwości holowania, w tym Golf, Jetta, GTI, Passat, Beetle, Rabbit i Eos.

Wprowadzony na rynek w 2009 roku minivan Routan może przewieźć 2000 funtów. Tiguan jest także nowością na rok 2009 i kosztuje 2200 funtów. Liczby te odzwierciedlają status crossovera, a nie praktyczność przypominającą ciężarówkę.

Ograniczenia dotyczące holowania według roku i modelu

Jeśli rozważasz zakup starszego Volvo, warunki holowania różnią się znacznie w zależności od roku. Rzeczywiste dane opierają się na modelach z 2006 roku. S60 może holować do 3300 funtów. Była to dość wysoka liczba jak na ówczesny sedan. Co jeszcze znajdziemy w ofercie na rok 2006? Wszystkie modele C70, S40, S80, V50, V70, XC70 i XC90 mają myślniki. Zwykle oznacza to, że na rynek amerykański nie mają zatwierdzonego obciążenia holowniczego lub informacja ta po prostu nie jest zawarta w standardowych specyfikacjach.

Fatalna sytuacja była w latach 2007 i 2008. Model C30 pojawił się na rynku w 2008 roku, jednak również nie posiadał uprawnień do holowania. S60, S80, V50, V70, XC70, XC90 albo zmniejszają swoją wydajność, albo pozostawiają ją pustą. Jeśli spróbujesz holować swoje Volvo z 2007 lub 2008 roku bez instrukcji obsługi, będziesz działać na ślepo. Kreski wskazują, że wiele wersji wyposażenia z tych lat nie posiada fabrycznie zatwierdzonych zestawów do holowania.

Rok 2009 również nie jest jasny. Wszystkie modele C30, C70, S40, S60, S80, V50, V70, XC70 i XC90 mają puste pola. Przez ostatnie kilka lat domyślnym uciągiem był zerowy uciąg, chyba że dealer przedstawi dokumentację potwierdzającą, że w konkretnym pojeździe zamontowano określony zestaw do holowania. Jedynym wyraźnym modelem ważącym 3300 funtów w 2006 roku był S60.

Zrozumienie pozostałych liczb

Holowanie to nie tylko kwestia wytrzymałości zaczepu. Musisz w pełni zrozumieć ograniczenia wagowe. Dopuszczalna masa całkowita pojazdu (GVWR) wskazuje maksymalną masę samego pojazdu, łącznie z pasażerami, paliwem i ładunkiem. Dopuszczalny nacisk na oś całkowitą (GAWR) rozkłada się na oś przednią i tylną. Nie przeciążaj tylnej osi tylko dlatego, że dopuszczalna masa całkowita pojazdu (GVWR) wygląda rozsądnie.

Następny jest wskaźnik masy brutto kombinacji (GCWR). Jest to całkowita masa pojazdu i przyczepy. Jeśli dopuszczalna masa całkowita zestawu (GCWR) Twojego Volvo wynosi 10 000 funtów, a masa pojazdu wynosi 4000 funtów, wówczas przyczepa i jej dopuszczalne obciążenie wynoszą 6000 funtów. Ale poczekaj. Ważna jest także masa pojazdu i jego ładowność. Ładowność odnosi się do ilości ładunku, jaki może przewieźć pojazd. Umieszczenie ciężkiego roweru w tle wpływa na margines bezpieczeństwa podczas holowania.

Nośność jest również częścią tej układanki. Każdy funt ładunku w bagażniku zmniejsza ciężar, który można dodać do ciężaru języka przyczepy. Sprawdź naklejkę na ramie drzwi. Zawiera listę konkretnych ograniczeń dotyczących Twojego numeru VIN. Tabele ogólne stanowią jedynie wskazówkę. Naklejka jest prawem.

>„Jeśli w instrukcji nie ma opisu, nie zostanie ona zatwierdzona.”

Zasada ta dotyczy prawie wszystkich wymienionych powyżej modeli Volvo. Myślniki nie są literówkami. To są ostrzeżenia. W przypadku modelu S60 z 2006 r. 3300 funtów to sztywny limit. W innych modelach zakłada się, że holowanie jest niedozwolone. Jeśli konieczne jest holowanie, sprawdź podwozie i

Exit mobile version