Чи можна змішувати воду і антифриз?

2049

Уявімо: рівень антифризу в бачку системи охолодження двигуна менше номінального. Чи можна в даному випадку доливати воду і змішувати охолоджуючу рідину з водою.

В яких випадках можна змішувати воду і антифриз?

Зарубіжні виробники рідко продають готові до застосування охолоджуючі рідини, а виробляють концентрат, в якому 95% етиленгліколю, а все інше – присадки і вода. Для заливки концентрату в систему охолодження двигуна його розбавляють дистильованою (і тільки) водою. Співвідношення концентрату і води залежить від необхідної температури замерзання отриманої охолоджуючої рідини. Наприклад, для помірного клімату розведення дистильованої води і атнифриза складе 1:1.

Якщо в систему охолодження двигуна раніше був залитий концентрат, і рівень в бачку охолодження пішов на 100-200 мл, то сміливо заливайте дистильовану воду. При цьому баланс присадок не порушиться і ніяк не вплине на температуру замерзання, оскільки ми відновлюємо воду, воду з-за надлишкового тиску.

Звичайну воду з-під крана категорично не рекомендується заливати або змішувати з антифризом і його концентратом. Оскільки не відомо, як поведуть себе хімікати у звичайній воді з комплексом присадок антифризу. На сучасних автомобілях деталі системи охолодження зроблені з алюмінієвих сплавів і жорстка вода може їх пошкодити, що з часом призведе до корозії. До того ж вода в системі охолодження проходить через тонкі отвори радіатора, який згодом можна “забитися” і призведе до перегріву двигуна.

Не варто економити на дистильованій воді, т. к. вартість її мала і можна уникнути неприємних проблем з системою охолодження двигуна. У разі, якщо під рукою немає дистильованої води, а заливати щось треба, то рекомендується до доливці фільтрована або ретельно прокип’ячена вода. Тільки після такого змішування рекомендується замінити антифриз найближчим часом.

Якщо заливаєте звичайну воду в систему охолодження замість антифризу – робіть тільки на свій страх і ризик. Якщо старі машини ще терпимі до цього, то на сучасних іномарках це може обернутися проблемами.

Коли можна заливати воду замість антифризу?

Можна заливати воду замість антифризу влітку? Якщо раніше був залитий концентрат, то доливати дистильовану воду, якщо пішло трохи антифризу, – можна. Якщо був залитий звичайний антифриз і пішло трохи, то також доливаємо дистильовану воду.

Якщо охолоджуючої рідини пішло багато, то доливаємо відповідний антифриз до рівня. Це тільки в тому випадку, якщо знаєте, що було залито раніше і використовуєте на долівку такий-же оригінальний (за кольором, одного виробника, з тією ж температурою замерзання). Якщо невідомо що було залито раніше, то в теплу пору року можна долити дистильовану воду, а перед початком перших холодів повністю замінити на новий антифриз.

У разі великої витоку охолоджуючої рідини (при пошкодженні радіатора, пробої шланга системи охолодження, витоку і т. д), коли потрібно доливати більше третини всього обсягу, краще замінити антифриз цілком. У крайньому разі (далеко від магазинів і цивілізації, коли потрібно доїхати до місця ремонту) влітку можна заливати воду в будь-якій кількості (краще – фільтровану), на охолоджуючу здатність двигуна вона не впливає. Але пам’ятайте, що після заливки водою потрібно буде або повністю замінити антифриз.

Можна заливати воду замість антифризу взимку? Робити це категорично заборонено – в зимовий період замерзне вода в системі охолодження двигуна, що спричинить важкий запуск. А якщо кількість води в антифризі набагато перевищує рівень вмісту етиленгліколю, то запуск мотора навіть -15° С може стати проблемою. Замерзла вода в розширювальному бачку можна розірвати його або пошкодити деталі системи охолодження двигуна.

Заливайте якісний антифриз і тоді перегрів двигуна буде не страшний. Про те, в яких випадках можна змішувати антифризи різних кольорів між собою розказано в цій статті.