Як правильно буксирувати машину?

732

Коли машина ламається і немає можливості відремонтувати на місці – автолюбителі вдаються до буксирування автомобіля. Розповімо, як правильно буксирувати машину на лямці і що для цього потрібно.

Іноді буксирувати автомобіль своїми силами не вийде – наприклад, коли машина не може управлятися (не працює кермо або гальма). Тоді оптимальним варіантом є виклик евакуатора. У всіх інших випадках буксирувати машину можна самостійно.

Для буксирування автомобіля знадобитися спеціальний трос. Купити його можна в будь-якому авто магазині, але краще тримати в багажнику на “всякий випадок”. Якщо немає троса, то потрібно буде просити допомоги у інших автолюбителів.

При купівлі троса звертайте увагу на кріпильні вузли – гаки. Вони повинні легко вставлятися у вушка на кузові авто і також легко вийматися. Не можна допустити, щоб під час буксирування гак вилетів з петлі, він може пошкодити кузов машини.

Звертайте увагу на зусилля автомобільного тросу. Для легкового автомобіля купуйте трос із зусиллям не менше 10 тонн. З досвіду можу сказати, що не варто економити на купівлі троса. Якщо купити дешевий за 100-200 рублів – його може порвати відразу ж. Тільки втрачений час, гроші і нерви.

Краще купувати зі збільшеним зусиллям на розрив в 2 або 3 рази – так є ймовірність, що він прослужить довше.

Правила буксирування автомобіля

При буксируванні слід бути обережним, як водієві керованого авто, так і водієві буксируваного автомобіля. Для першого важливо їхати повільно без різких ривків і постаратися по можливості прогнозувати дорожню ситуацію. Адже у вас на причепі буксирує автомобіль. Якщо, наприклад, ви змогли проїхати світлофор, то і він повинен проїхати на зелене світло, а не на червоний.

Постійно слідкуйте за дзеркалам далекого виду за тягачами, так ви будете в курсі дорожньої обстановки позаду, що вкрай важливо при буксируванні.

Рушайте дуже плавно, якщо різко «смикнути» – може порватися трос. При рушанні з місця краще піддати трохи більше «газу», т. к. у вас на причепі зайві 1-2 тонни вантажу і машині складно рухатися під навантаженням. Пам’ятайте, що їхати з постійною швидкість хоча б 20 км/год легше, ніж постійно гальмувати і заново стартувати з тягачами.

Складніше водієві буксированого авто. При буксируванні автомобіля обов’язково потрібно вставити ключ в замок запалювання і повернути його в перше положення. Якщо цього не зробити – кермо заблокується і автомобіль залишиться без управління.

буксировка авто при неработающем двигателе

Якщо не працює двигун, то приготуйтеся до того, що не буде працювати підсилювач керма і підсилювач гальм. Кермо буде крутити значно (в десятки разів) важче і педаль гальма буде дуже тугий. У новачків це викликає тремтіння, коли треба натискати на “гальмо” з усієї своєї сили, а машина ледве-ледве сповільнюється.

Трос обов’язково потрібно тримати в натягнутому положенні, він не повинен бовтатися або лежати на землі. Замедляйтесь так, щоб трос завжди був в натяге, інакше він може потрапити під колеса і лопнути. Тоді доведеться шукати новий трос.

Саме водій буксируваного автомобіля повинен постійно контролювати натяг троса, а не навпаки.

Також слід домовитися водіям буксированого і буксируючого автомобіля про знаки, наприклад, коли станеться аварійна ситуація чи потрібно щось повідомити. Якщо працює звуковий сигнал – добре, якщо ні – можна скористатися телефоном.