Як вибрати бойлер

3-13-2021

У мене для вас чудова новина, шановні читачі. . Я, як і ви, ні чорта не тямлю в водонагрівачах. У всякому разі, так було, поки для вашого ж блага я «з головою» не занурився в тему і за три місяці не досліджував її з усіх боків. Тому можу вас порадувати-розповідати буду максимально доступною,» людською ” мовою. Хочемо порекомендувати вибрати бойлер на сайті https://santan.ua/   по найкращій ціні та високої якості .

І найголовніше – я не полінувався зібрати максимум інформації від представників всіх лідерів ринку, щоб «переварити» безліч точок зору і дати вам, так би мовити, сухойстеатітовийітог. Так що після прочитання цього матеріалу і ви абсолютно точно станете «експертом з людським обличчям» за вибором кращого бойлера-водонагрівача.

Який водонагрівач краще? всі водонагрівачі діляться на чотири основних типи.

Накопичувальні бойлери. Бувають як газові, так і електричні. Найпопулярніший тип бойлерів – саме електричні. Являють собою герметичні ємності з баком об’ємом не менше 10 літрів. Прилад нагріває надійшла з водопроводу холодну воду і потім підтримує задану температуру. У міру витрати води в водонагрівач автоматично доливається нова.

Принцип роботи електричного водонагрівача

Переваги:

Накопичувальний водонагрівач з баком плоского типу від французької компанії atlantic

Недоліки:

Проточні водонагрівачі. Працюють як на газу, так і на електриці. На відміну від накопичувальних, проточні водонагрівачі забезпечують практично миттєвий нагрів проходить через прилад води. Основна перевага полягає в дуже швидкому отриманні гарячої води, без необхідності попереднього очікування нагріву. Головний мінус таких бойлерів-висока витрата електроенергії і прив’язка тільки до однієї водозабірної точки.

Принцип роботи проточного водонагрівача

Переваги:

 

Водонагрівачі комбіновані і непрямого нагріву. Такі пристрої найбільш затребувані в приватних будинках. Суть бойлерів непрямого нагріву полягає в тому, що безпосередньо пристрій не витрачає енергію на підігрів води. Апарат підключений до опалювального котла, від якого гаряча вода надходить у водонагрівач і проходить через змійовик. Так і відбувається нагрів рідини в баку пристрою.

Принцип роботи бойлера непрямого нагріву

Бойлер непрямого нагріву

Комбіновані моделі – більш просунуті за рахунок того, що містять тен. Тому нагрів води можливий і власними силами, для чого потрібно лише включити бойлер в розетку або підключити газ.

Принцип роботи комбінованого бойлера відрізняється від непрямого тим, що може прогрівати воду в баку не тільки нагрітою рідиною з опалювального котла, але і за допомогою власного тена

Існує три типи корпусів водонагрівачів:

За варіантами монтажу водонагрівачі діляться на два типи. Або бойлер підтримує тільки можливість закріпити його вертикально – або-до того ж ще й горизонтально. Тут також слід відштовхуватися від особливостей приміщення і естетичних переваг споживача.

Горизонтальна установка дозволяє “закинути” бойлер під саму стелю, як правило, вище зростання людини. В результаті зводиться практично до нуля «з’їдання» бойлером корисного простору кімнати.

У той же час подібний підхід зазвичай неможливий в невеликих санвузлах, де підійде лише вертикальний монтаж.

Головне завдання водонагрівача – «загнати» в бак холодну воду, зробити її нагрів і на виході дати нам гарячий потік. Прямо-таки чайник виходить, тільки розміром сильно побільше. Так з можливістю практично миттєво і в будь-який момент часу отримати нагріту воду.

Схема роботи типового водонагрівача досить проста. Маємо безпосередньо корпус, в якому знаходиться бак для води. Між “зовнішнім кожухом” і ємністю присутній шар теплоізоляції, як правило, це простір заповнено пінополіуретаном. Тією самою штукою, якою ви напевно хоч раз та утеплювали вікна до зими. У водонагрівачі пінополіуретан стане в нагоді, щоб допомагати якомога довше підтримувати високу температуру нагрітої води.

В бак холодна рідина надходить по трубці, близько кінця якої, як правило, розташований обмежувач – «вхідний дифузор», він же розсіювач або розсікач. Завдання цього елемента полягає в тому, щоб запобігти швидкому змішуванню у великих обсягах холодної та гарячої води. І щоб остання надходила вгору рівномірно, а не різким струменем. А у верхній частині бака вже точно перебувала б доведена до потрібної температури рідина.

Приклад розсікача (вхідного дифузора) води

Внизу, поруч з трубкою подачі холодної води, бачимо відразу два об’єкти. У тій палички, що товстіший, на кінці встановлений магнієвий анод. Про нього я ще розповім докладніше нижче.

Поруч з анодом – тен, він же трубчастий електронагрівач, йому пізніше також буде приділено особливу увагу.

Нарешті, залишається найвища трубка-думаю, неважко здогадатися, що вона служить для забору гарячої води і її подачі до вас в кран. Ну і ще є “дрібниці” – на корпусі водонагрівача неодмінно присутній зовнішній термостат для регулювання температури нагріву, його ж варіант встановлений всередині бака.