Як вибрати захист картера двигуна?

475

Захист картера – пристрій, який захищає вузли і агрегати двигуна від механічних пошкоджень. Вона кріпиться на днище машини прямо під двигуном.

Для чого потрібна захист картера

Крім захисту двигуна від механічних пошкоджень, пристрій часто запобігає викрадення машини, утруднюючи доступ до проводки. Іноді злочинці перекушують провід, який йде з акумулятора на електрообладнання і сигналізацію і розташований досить низько. З встановленою захистом це зробити проблематичніше.

Захист не сприяє перегріву двигуна. Коли автомобіль рухається, повітряні потоки проходять через радіатор автомобіля спереду і охолоджують мотор. Вона навіть буде корисна взимку, т. к. з нею двигун охолоджується дещо повільніше, ніж без неї. Також додатково на неї наклеюють шумоізоляцію, щоб вона менше гриміла.

Для заміни масла в захисті є необхідні отвори пластиковими заглушками, які досить просто відкрити. Знімати захист під час цієї процедури не доведеться. Її доводиться знімати, якщо потрібно міняти фільтр, а доступ до нього можна отримати лише з боку днища. Хоча на деяких виробах реалізований лючок для заміни фільтра без зняття захисту, що заощадить гроші на її зняття/встановлення.

Захист двигуна легко встановити, для цього не потрібно свердлити отвори в днищі, так як часто вона кріпиться за допомогою штатних кріпильних елементів. Це буде додатковим плюсом при пасивної безпеки. Тому постарайтеся з’ясувати, яким чином вона кріпиться, щоб уникнути додаткових проблем при установці.

Як вибрати захист картера двигуна?

Існує два різновиди захисту картера: композитні та металеві. Металеві поділяються на: алюмінієві, сталеві і зроблені з нержавіючої сталі.


Композитні захисту з’явилися нещодавно на ринку, але вже користуються попитом. Під поняття «композитних» потрапляють кілька видів штучних матеріалів, таких як склопластик, карбон або кевлар. У порівнянні з металевою, захист картера з композитних матеріалів має ряд переваг:

  • Більш висока міцність і жорсткість при тій же товщині;
  • Не піддається впливу вологи і не іржавіє;
  • Не чинить впливу на безпеку при зіткненні;
  • Має малу вагу;
  • Не змінює кліренс автомобіля.
  • Володіє властивостями шумопоглинання завдяки волокнистій структурі;

Сталеві захисту зроблені зі звичайної листової сталі і є самим дешевим товаром. Алюмінієві – коштують дорожче, так як сам матеріал володіє більшою вартістю. Ці захисту володіють високою жорсткістю і відрізняються великою міцністю. Захист з нержавіючої сталі по своїм функціям наближена до продукції з алюмінію, але коштує дорожче, завдяки ефектному зовнішньому вигляду.

Захисту двигуна з алюмінію застосовуються в автоспорті і призначені для інших цілей. Наприклад, на спортивних машинах не рідко можна побачити захист з пластику, яка володіє малою вагою і зроблена з надміцного пластику. Ставити захист на цивільні автомобілі немає сенсу – надто дорого і непрактично.

При виборі слід орієнтуватися на жорсткість виробу. Якщо матеріал недостатньо жорсткий, вона буде гнутися при найменшому ударі. Захист з малою жорсткістю не ефективна, тому немає ніякої різниці – є вона чи ні.