Спортивні вантажівки КамАЗ для ралі Дакар

808

Завдяки перемогам вантажних автомобілів КамАЗ на ралі “Дакар” вони стали відомі в багатьох країнах світу. У цій статті поговоримо про технічні характеристики спортивних автомобілів КамАЗ для ралі “Дакар”.

Які автомобілі КамАЗ беруть участь у Дакар?

Спеціально для ралі-рейду “Дакар” вантажні автомобілі проходять жорстоку модернізацію, щоб вистояти у важких гонках по пустелі. Автомобіль повинен бути міцним, щоб не розвалитися від чергового стрибка з трампліну і витривалим, щоб проходити в день по 500-700 кілометрів спекотним пісках “Дакара”. Весь ремонт відбувається власними силами, з-за цього екіпаж бойової машини включає крім водія і штурмана ще механіка.

Розберемо технічний пристрій КамАЗ «4911-EXTREME», який є прообразом гоночного автомобіля для ралі “Дакар”. В якості двигуна використовується агрегат Ярославського Моторного Заводу, який оснащений двома турбокомпресорами і системою охолодження поддаваемого повітря в мотор. Максимальна потужність складає 730 л. с. і “нереальні” 2700 “ньютонів” крутного моменту.


Ті, хто думає, що такі технічні параметри двигуна потрібні для додання великий максимальної швидкості – помиляється. Адже в ралі-рейдах “Дакар” максимальна швидкість автомобілів-учасників має мале значення, а на деяких дільницях взагалі обмежена 150 км/ч. найголовніше – крутний момент, який необхідний для подолання сипучих пісків і щоб автомобіль застряг в них.

Ще однією цікавою особливість КамАЗ «4911-EXTREME», є те, що до рами жорстко кріпиться кузов, а до кузова жорстко кріпляться крісла. Комфорту від такого рішення мало, але ця особливість допомагає відчувати пілотові всі нюанси поведінки гоночного автомобіля і відповідно оперативно реагувати на будь-які зміни. Крім цього, гоночні машини відрізняються наявністю додаткових фар освітлення, спортивними кріслами, наявністю лебідки з електроприводом.

Спортивные грузовики КамАЗ для ралли Дакар

В даний час команда “КамАЗ-Майстер” використовує прототип автомобіля КАМАЗ-4326 (4х4), який бере участь в ралі-рейдах “Дакар” по сьогоднішній день.

Приводом для створення КАМАЗ-4326 послужили чергові зміни вимог з боку FIA, які дозволяли омологировать спортивний автомобіль на базі серійних вузлів і агрегатів. Він має восьмициліндровий двигун потужністю 830 л. с. Двигун перенесено на 400 мм, а кабіна – на 200 мм у бік задньої осі. Це дозволило поліпшити «вагу» вантажівки.

За рахунок зменшення переднього звису покращилася геометрична прохідність. Хід автомобіля став більш плавним за рахунок модернізації підвіски, зокрема застосування нових амортизаторів. Вага вантажівки вдалося знизити, хоча до мінімальної межі дозволеного в 8,5 тонн дійти не вийшло.

Крім основного гоночного КамАЗа, є “технічка”, метою якої є надання допомоги основний машині. В кузові “технічки” є різні запчастини і запасні комплекти шин. Саме «технічки» і механіки проробляють невидимий фронт роботи, завдяки якому команда “КамАЗ-Майстер” здобуває перемогу з року в рік.