Як вибрати поліс ДМС?

6-27-2018

Скориставшись їм, ми можемо отримати ряд медичних послуг абсолютно безкоштовно. Але для цього доведеться відстояти величезну чергу (точніше — кілька черг) і поборотися за увагу лікаря, який мріє лише про одне — скоріше позбутися від вас, виписавши або перенаправивши до свого колеги. Рекомендую https://insfero.com/business/strahovanie-avtotransporta/dobrovolnaya-avtograzhdanka/

Звинувачувати лікарів за це байдужість не варто. Низькі зарплати і нескінченний потік пацієнтів навряд чи сприяють розвитку таких якостей, як уважність і співчуття. Для прикладу: в деяких міських поліклініках медсестрам за зміну доводиться брати кров у 60 осіб. А триває зміна всього дві години! Про яку якість наданих медичних послуг тут можна говорити?

Тому все більша кількість людей переходить у приватні клініки. Деякі з них платять за кожну медичну процедуру окремо, деякі оформляють додаткову страховку.

Чи вам потрібен поліс ДМС?
Добровільне медичне страхування безумовно стане в нагоді вам в тому випадку, якщо:

вас не влаштовує якість безкоштовних медичних послуг,
ви досить часто відвідуєте різних лікарів.
Справа в тому, що оформляти ДМС людині, який два рази на рік хворіє на застуду, яку воліє переносити на ногах (що, звичайно ж, не є добре), немає ніякого сенсу. Він просто не окупиться.

Якщо ви трепетно ставитеся до свого здоров’я, проходьте регулярні профілактичні огляди і володієте зайвими 500-1000$ в рік, то ДМС — це відмінний спосіб інвестування грошей.

Зрозуміло, є у полісів Додаткового медичного страхування свої плюси і мінуси.

Економія. Страхові компанії оплачують медичні послуги за окремим прайсом, ціни на якому значно нижчі.
Контроль за якістю наданих медичних послуг. Страхові компанії стежать за тим, щоб їх клієнтів добре лікували. Адже чим здоровіше людина, тим менше грошей на нього буде витрачено.
ДМС коштують не дешево. Є, звичайно, бюджетні варіанти, але вибирати їх ми не радимо.
ДМС, як правило, не включають оплату лікування хвороб, що загрожують життю пацієнта. У цей список входять ВІЛ, сифіліс, онкологічні захворювання.
І пам’ятайте, що ДМС не діє, якщо:

людина навмисно завдав шкоди своєму здоров’ю;
шкоди здоров’ю людини було завдано у той момент, коли він знаходився в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння;
чоловік отримав травму або захворів, в процесі вчинення злочинного діяння.
Якщо співвідношення плюсів і мінусів вас не лякає, можете приступати до вибору ДМС.

Як вибрати поліс ДМС?
На даний момент оформити поліс ДМС пропонують сотні страхових компаній по всій Росії. Ця послуга поки що не користується великою популярністю, але з кожним роком набирає обертів. І якщо буде зростати попит, значить, збільшиться і пропозицію. Як не заплутатися у всьому цьому різноманітті і вибрати вигідну ДМС?

Поради щодо вибору ДМС

Вибрати страхову компанію
Краще всього звертатися до відомої фірми. Це може бути як місцева, добре зарекомендувала себе компанія, так і регіональний офіс великого гравця. Переконайтеся, що у вибраної вами фірми є ліцензія на продаж полісів ДМС.
Виберіть медичний заклад
Ви можете прийти в цікавить вас медичної установи (лікарні або клініки) і запитати, з якими страховими компаніями вона співпрацює.
Визначтеся з набором послуг
Це дуже важливий параметр. Поліс може включати в себе повний спектр медичних послуг або лише деякі з них.
Від чого залежить вартість ДМС

Від віку і стану здоров’я людини
Вартість поліса для літньої людини з букетом хронічних захворювань буде вище, ніж для молодого здорового хлопця.
Від престижності медичної установи
Ви вибираєте не тільки страхову компанію, але і клініку. І якщо ви хочете лікуватися в любому медичному закладі у висококваліфікованих лікарів, платити доведеться більше.
Від асортименту медичних послуг
Чим більше медичних послуг внесено в поліс, тим дорожче він буде коштувати. То ж стоматологічне обслуговування може збільшити ціну поліса на 300-500$.
Детальніше про перелік послуг

До цього пункту в договорі варто підходити з особливою увагою.

Стандартний поліс, вартість якого дорівнює приблизно 500$ в рік, включає в себе наступні послуги:

стаціонарну допомогу;
послуги «швидкої допомоги»;
поліклінічну допомогу.
Стоматологічні послуги, як правило, в поліс не входять. Їх потрібно оплачувати окремо.

Зазвичай докладний опис послуг у договорі — це добре. У випадку з ДМС справи йдуть трохи інакше. Так перелік медичних процедур, оплачуваних страховкою, повинен викликати у вас певні підозри. Справа в тому, що включити в нього всі неможливо, і якщо вам знадобиться процедура, яка не увійшла в нього, її доведеться оплачувати окремо. Краще всього, якщо в договорі буде наступна фраза: «Дозволяється надання всіх необхідних медичних послуг і процедур без обмежень, якщо на те є свідчення лікаря».