Як зробити полірування фар автомобіля?

717

З часом фари машини починають гірше світити через помутніння стекол і утворилися подряпин. У цій статті розповімо: як правильно зробити полірування пластикових фар автомобіля та зазначимо деякі нюанси.

Що потрібно для полірування фар автомобіля?

Для початку потрібно визначитися з початковим станом фар і після вибирати відповідні шкурки. Рекомендується брати шкурки із зернистістю від 800 до 2000 – це підійде для більшості випадків. Якщо фари в жахливому стані, є глибокі подряпини, то починати полірування слід зі шкурки зернистістю від 600. В цьому випадку треба враховувати, що зростає ризик пошкодити фару і потрібно бути гранично обережним.

Якщо не впевнені у своїх силах і боїтеся зіпсувати фари – вибирайте шкірку з зернистістю 1500. Це дасть менший ефект, але зменшується ймовірність зіпсувати скло фари з-за неправильної полірування.

Обов’язковим компонентом є спеціальна поліроль для стекол і фар. Також рекомендуємо придбати захисний поліроль. Крім цього знадобляться ганчірки з мікрофібри і вільний час.

Рекомендую до прочитання: поліролі для автомобіля – основні види

Як відбувається процес полірування фар?

Перш ніж приступити до процесу, необхідно вимити фари і провести інспекцію на наявність подряпин. Якщо такі є, то потрібно використовувати шліфувальну шкурку. Якщо ні, переходьте одразу до поліролі.

Для початку потрібно захистити всі місця навколо фари з допомогою малярного скотча і паперу. Це потрібно зробити, щоб не ушкодити лакофарбове покриття машини при поліруванні, що трапляється досить часто навіть за великої обережності.

Далі починається процес. Беремо шкірку з зернистістю 800 і шкурим фару “по-мокрому”. Це робиться просто – беремо ємність з водою, опускаємо шкірку і полірування робиться на мокрій фарі. Шкірку потрібно постійно намочувати водою, щоб не пошкодити фару, адже в процесі можуть потрапити піщинки або бруд, що залишать глибокі подряпини на фарі. Цього треба уникати.

Сам процес полірування робиться легкими рухами, без натиску. І не водите шліфувальною шкуркою довгий час – 20 секунд достатньо.

По мірі полірування фара почне мутніти – це нормальний стан. Тому міняємо шкурки – починаємо з 800, потім 1000, 1500 і так далі. До кінця шліфування шкуркою P2000 побачите, що каламуть поступово зникає.

Після цього витираємо фару насухо ганчіркою з мікрофібри і починаємо полірування за допомогою спеціальної поліролі. Можна виконувати руками, але бажано використовувати для цих цілей шліфувальну машинку. Т. к. в процесі полірування фар стирається захисний шар, то останнім етапом буде нанесення захисної поліролі та обробка. На цьому процес завершено.

Рекомендую до прочитання: полірування стекол автомобіля – навіщо роблять?

Що дає полірування фар автомобіля?

Процес відновлення фар досить довгий, але не трудомісткий. Якщо все зробили правильно, то подряпин на фарі не повинно залишатися. Якщо був порушений процес, то можуть бути дрібні подряпини – значить в процесі полірування потрапила бруд. Навіть в цьому випадку результат буде видно – підуть багато мікроподряпини і потертості.

І не варто чекати дива, якщо первісний стан фари було жахливим, хоча результат все одно буде позитивним.

результат до и после олировки фар

Єдиним плюсом полірування фар вважається краща видимість – фари будуть світити набагато краще. І буде як у нових. Але якщо не впевнені у своїх силах, то рекомендуємо робити полірування фар в спеціальних фірмах. Вартість складає від 1000 рублів, що вигідніше, ніж робити самостійно.