Остаточно схвалено: техогляд для легкових машин офіційно скасований

60

Про те, що більшість автовласників не проходять то за законом, а просто купують діагностичні карти, влада заявила кілька років тому. Після цього законодавці намагалися посилити норми, що регулюють техогляд транспортних засобів. Так, була введена обов’язкова фотофіксація процедури перевірки машин, причому в файлах повинна була бути прив’язка до місця пункту то. Але шахраї досить швидко навчилися обходити всі нововведення. У підсумку влада перейшла до радикальних заходів: влітку 2021-го в гибдд виступили з ініціативою щодо скасування то для легкових машин, що належать фізособам.

Пропозиція викликала безліч суперечок і, звичайно ж, невдоволення операторів то. Незважаючи на це, ініціативу підхопили в уряді: відповідний законопроект порівняно недавно в трьох читаннях прийняла держдума рф, потім схвалила рада федерації, а тепер він пройшов фінальну інстанцію: президент росії володимир путін підписав документ сьогодні ввечері, 30 грудня.

Згідно із затвердженими поправками до закону про техогляд, обов’язковим залишиться техогляд для легкових автомобілів (у віці старше чотирьох років), що належать фізособам, у разі, якщо вони змінюють власника, а також у разі внесення в конструкцію змін (наприклад, при перекладі машини на газ). Нагадаємо, для комерційних перевізників (включаючи “легковики” таксі) будуть діяти колишні правила.

Як вже повідомлялося раніше, оператори то заздалегідь оголосили про те, що більшість з них згорнуть бізнес у разі схвалення норми про скасування обов’язкового техогляду. Судячи з усього багато представників бізнесу вирішать не отримувати акредитацію в 2022 році. Продовжувати працювати їм буде невигідно. Однак у підсумку це може вилитися в проблеми як для фізосіб, які побажали відправити машину на перевірку в добровільному порядку, так і для власників комерційного транспорту.

Ще одним документом, що стосується автомобілістів, який сьогодні підписав глава держави, став законопроект, про посилення покарання для лихачів-рецидивістів. Так, були прийняті поправки до кримінального кодексу рф, що передбачають появу нової статті 264.2»порушення пдр особою, схильною до адміністративного покарання або позбавленому права керування транспортним засобом”.

Нове покарання буде поширюватися на громадян, які сідають за кермо, будучи позбавленими прав за перевищення швидкості на 60 кмч (або більше), або за виїзд на зустрічну смугу руху. Якщо вони в черговий раз будуть спіймані на тому ж серйозному порушенні пдр, то їм “світить” кримінальне покарання. Провинилися можуть як виписати штраф у розмірі від 300 тис. До 500 тис. Рублів (або в розмірі заробітної плати засудженого за 1-2 роки), так і позбавити волі на строк до двох років (рішення буде приймати суд).

Варто нагадати, що нова стаття в кк буде враховувати тільки ті правопорушення, за якими раніше у громадян «вже були судові рішення». Це означає, що санкції не будуть поширюватися на тих водіїв, яких раніше оштрафували за перевищення швидкості на 60 км/год і більше, але за допомогою дорожніх камер (такі постанови обходяться без суду).