Названі найкомфортніші зимові шини в 2021-му

96

Багато хто віддає перевагу «липучки» шипованим шинам саме з міркувань комфорту, і як не крути, а рівень шуму у них дійсно апріорі нижче, ніж у «шипів». Та й плавність ходу, тобто здатність до гасіння нерівностей, на наших дорогах-чи не головний скілл для будь-якої шини.

Але чи не позначається горезвісний комфорт на здатності шини справлятися з чисто зимовими завданнями?

Щоб з’ясувати це, ми вирішили поставити на чільне місце саме комфорт — і навіть серед нешипованих шин вибрали найменш галасливі і найбільш «плавні». Експерти “за кермом «дмитро тестов і сергій мішин вже протестували сім комплектів кроссоверних» липучок” розмірності 215/65 r16, і ми можемо поглянути, як проявили себе у випробуваннях ті з них, які відрізняються від інших саме тишею і м’яким ходом .

3 місце. Hankook winter i*cept iz2

Несподівано невисокий шум показали відносно недорогі hankook winter i*cept iz2 , та й по плавності ходу ці покришки — на рівні більш дорогих аналогів, тому в сумі по комфорту вони замикають топ-3.

hankook winter i * cept iz2

У порівнянні з іншими покришками в цьому рейтингу, hankook трохи гірше сповільнюється на снігу і неспішно розганяє машину по крижаному покриттю, зате економія палива-рекордна! до того ж, ці шини чітко слідують заданому курсу на снігу і асфальті.

2 місце. Nokian hakkapeliitta r3 suv і continental vikingcontact 7

Другу позицію (з точністю до одного експертного бала) розділили nokian hakkapeliitta r3 suv і continental vikingcontact 7.

nokian hakkapeliitta r3 suv

continental vikingcontact 7

Вони не підкачали і в генеральному рейтингу. Nokian hakkapeliitta r3 suv продемонстрували надійну керованість і кращу ефективність гальмування на снігу і асфальті, проте дещо відстали в гальмуванні на льоду. А ось continental vikingcontact 7 не кращим чином гальмують по мокрому асфальту, зате проявляють чемпіонське зчеплення на льоду і дуже впевнене — на снігу, а також наділяють автомобіль відмінною керованістю.

1 місце. Michelin x-ice snow

Michelin x-ice snow шумлять так само, як і nokian і continental, але обіграють їх по плавності ходу, а тому виходять в лідери!

michelin x-ice snow

Досить дивно, що за результатами випробувань на льоду, снігу, а також на сухому і мокрому асфальті у топових michelin x-ice snow вийшло забратися лише на третю сходинку, та й то не одноосібно, а розділивши її з вищезгаданими hankook winter i*cept iz2, ціна яких чи не вдвічі менше. І так, мішлен зрозуміло управляється на будь-яких покриттях і добре економить паливо, але поперечний зачіп на льоду — найскромніший, та й гальмують по мокрому асфальту ці покришки не здорово.

Які шини вигідніше купити?

Найбільш вражаючий цінник у michelin x-ice snow : 12 100 рублів за штуку (середня ціна в інтернет-магазинах). І навіть в цінах минулого року, коли шина обходилася в 10 610 рублів, переплата при покупці, розрахована за оригінальною методикою “за кермом”, становила 43%! а ось hankook і nokian при актуальних цінах, відповідно, 7090 і 9160 рублів за шину, навпаки, навіть дозволяють трохи заощадити. У continental vikingcontact 7 цінник високий (10 340 рублів), але адекватний — з урахуванням всіх здібностей, які проявили шини на наших випробуваннях.

Чи є досить комфортні варіанти серед більш дешевих шин? як з’ясувати, чи не переплачуєте ви при покупці зимових шин? що взяти, якщо під колесами майже завжди буде асфальт (або сніг)? про все це читайте в нашому тесті нешипованих зимових шин для кросоверів!