Заправка авто газом. Переваги і недоліки

838

При розгляді питання, яке пальне використовувати для автомобіля – газ або бензин, спершу треба визначитися, про який газ йде мова. Для заправки авто використовують три види газу: пропан, бутан і метан. Розглянемо переваги і недоліки заправки газовим паливом.

Метан або пропан?

Метан як паливо відкинемо, так як для установки потрібні спеціальні дозволи, машина дорого коштує. Машини на стисненому метані застосовуються для вантажного транспорту, але в Росії не прижилися через слабо розвиненої інфраструктури. Як варіант, виробники пропонують машини на суміші дизельного палива і метану. Автомобілі заправляються соляркою і при можливості метаном, який подається в циліндри, скорочуючи витрату пального.


Для порівняльних характеристик візьмемо пропан, витрата якого нижче, ніж у бутану через його щільності.

Переваги заправки автомобілем газом

Якщо використовувати газове паливо, то можна помітно заощадити. Економія складає приблизно 10-15 %, ніж у бензину. Це дуже не погана економія грошей, адже газове обладнання, встановлене на машину, окупиться після 15-20 тисяч кілометрів. Зазначимо, що газові заправки розташовані на всіх трасах, як у великих містах, так і на основних магістралях. Тому великих проблем з цим виникнути не повинно.

Основним плюсом газу є екологічність. Вихлопні гази не містять небезпечних сполук свинцю, а вміст CO набагато менше, ніж у автомобіля, який заправлений бензином. Також, використання газу продовжує життя двигуну, він набагато рівномірніше працює, масло витрачатися менше і як наслідок не буде темних утворень від нагару на стінках клапанів і поршнів.

Ще однією перевагою використання газу є безшумна робота двигуна. Таке явище відбувається, тому що відсутня детонація, адже октанове число газу 100 одиниць, що набагато вище, ніж у бензину і дизельного палива. Також сприятливі вихлопи автомобілів працюють на пропані, забруднення повітря нижче в 2 рази, ніж у бензинових моторів.

Недоліки заправки автомобілем газом

Головний мінус – це зменшення об’єму багажника (у нього встановлюють газове обладнання). Газ дуже небезпечний, на відміну від бензину, тому завжди проводите огляд газового обладнання. Тут простіше попередити причину, чому в подальшому усунути наслідки.

Крім цього, газ погіршує характеристики автомобіля – падає динаміка і розгін приблизно на 5%. Це компенсується тривалим витратою. Газ згорає довше на відміну від бензину, тому температура в камері досить висока. В результаті на двигунах, які перегріваються зменшується ресурс роботи клапанів.

Вирішуйте самі, що краще заправити автомобіль – газом або бензином. Варто подумати, врешті – решт, про те, скільки проходить автомобіль в середньому за весь рік. У разі якщо проїжджаєте за рік 10-15 тисяч кілометрів, то газове обладнання окупиться не скоро.

Якщо зацікавили переваги автомобілів на газовому паливі, то рекомендую ознайомитися з докладною статтею “Газобалонне обладнання”, де детально описуються вузли і агрегати ГБО.