Потіють скла в автомобілі – що робити?

705

Однією з проблем, з якою автолюбителі часто стикаються, є запотівання стекол. В чому полягають причини запітніння стекол в автомобілі і що робити для відновлення видимості?

Підвищена вологість повітря

При тривалій стоянці автомобіля вологість повітря в салоні порівнюються з такими на вулиці. Людина, сідаючи в автомобіль, наповнює салон вологим повітрям від свого дихання. Крапельки води, осідаючи на холодному склі, створюють тонку плівку, що обмежує огляд.

Проблема запотівання стекол посилюється під час дощу. При цьому часто потіють скла так, що експлуатувати автомобіль стає неможливо з причини повної відсутності видимості.

Проблема вирішується без застосування технічних засобів. Для відновлення видимості слід включити обдування автомобільного опалювача на скла. Видимість відновиться через хвилину.

Для машин, обладнаних кондиціонером, краще всього включати саме його. Досить буде хвилини для усунення запотівання, він справляє краще «грубки». При цьому потрібно перевести перемикати обдування в положення «тільки на лобове скло».

Взимку запотівання скла машини відбувається при пуску двигуна, коли температура в салоні і на вулиці різна. Слід включити обдування на лобове скло, а по мірі прогрівання салону переключити на інші положення.

Якщо причина запотівання полягає лише в підвищеній вологості повітря, можливе використання спеціальних складів для запобігання запотівання стекол автомобіля. Виготовлені у формі спрею, вони легко наносяться і забезпечують тривалий ефект. Вартість подібних складів: від 200 рублів.

Вологі килимки під ногами

Незважаючи на те, що вологі килимки є причиною підвищеної вологості повітря (що можна було віднести до першого пункту), подібні ситуації слід розглянути окремо.

По-перше, потрібно знайти причину попадання вологи на килимки – можливо в салон потрапляє вода із-за зношених ущільнювачів дверей або протікає ущільнювача лобового скла. Якщо це так – то їх слід замінити.

Інша причина – протікання радіатора грубки, який на більшості авто розташований під панеллю приладів. При цьому скла не потіють в загальноприйнятому розумінні цього слова, а покриваються жирною плівкою, що складається з крапельок охолоджуючої рідини. Видалити таку плівку можна тільки засобом для очищення скла. Протирання сухою ганчіркою погіршує ситуацію.

Як правило, помітивши злегка запітніле скло, водій направляє на нього потік теплого повітря. При витік охолоджуючої рідини подібні дії призводять до швидкого посилення запотівання. Це є одним з діагностичних ознак несправності. Крім цього, при течі радіатора під килимком в ногах у водія нерідко вдається виявити патьоки антифризу.

Ремонт полягає в заміні радіатора, перевірку герметичності з’єднань патрубків.

По-друге, слід хоча б раз на півроку повністю провітрювати салон автомобіля. Для цього необхідно відкрити всі двері, багажник і залишити машину сушитися при теплій температурі повітря на добу. Так можете просушити весь салон і прибрати зайву вологу.

Салонний фільтр

Причиною запотівання стекол часто стає засмічений салонний фільтр. За літо в нього потрапляє чимало дорожньої пилу, листя, що порушує провідність повітря крізь нього. При перших осінніх дощах такий фільтр відволожується і повністю перестає виконувати свою функцію. В салон починає подаватися вологий і погано очищене повітря.

Для вирішення проблеми салонний фільтр потрібно замінити. Рекомендуємо замість звичайного поставити вугільний фільтр, який краще справляється з очищенням повітря в салоні машини.