Що написано на етикетці моторного масла?

797

Моторне масло – основний витратний матеріал двигуна будь-якого автомобіля. Воно дозволяє підтримувати заданий виробником ресурс двигуна. У цій статті докладно розповімо, що написано на етикетці моторного масла і повна розшифровка цю інформацію.

Що виробники пишуть на етикетці моторного масла?

В нинішніх умовах моторне масло стало не просто важливою складовою, але і частиною мастильного елемента, широкий вибір якого представлений на порталі порівняння цін http://rostov-na-donu.aport.ru/motornye_masla/cat4400. Правильно вибране моторне масло може суттєво скоротити споживання палива.


Як правило, вони вносять туди дуже багато інформації. Споживач, який не знайомий з особливостями виробництва моторного масла, не може зрозуміти всі позначення, вказані на етикетці. Дійсно вся інформація, вказана на банк грає роль і є визначальним фактором для вибору?

Класифікація масла (в’язкість)

Насамперед, шукаємо позначення, яке вказує на клас масла. На сьогоднішній день моторне масло класифікується на 14 типів. Ці 14 типів можна розділити на дві складові:

  • Зимові, включають в себе 6 типів (0W, 5W, 10W, 15W, 20W, 25W).
  • Літні, включають в себе 8 типів (8, 12, 16, 20, 30, 40, 50, 60).

Що означають ці цифри? Для наочності наводимо таблицю:


Щоб розуміти розшифровку цих позначень, потрібно запам’ятати, що буква «W» свідчить про можливість експлуатації масла в зимовий період (від англ. «Winter», що в перекладі означає «зима»). На етикетці масла також можна зустріти здвоєний номер, який говорить про його всесезонности.

Класифікація базового масла

Складу базового масла позбавлений домішок, добавок і відповідно з основною класифікацією поділяється на такі групи:

  • Мінеральні олії, які виробляються шляхом парафінізациі;
  • Мінеральні масла, очищеної від парафінів;
  • Масла, що володіють високим індексом в’язкості, вироблені за допомогою GTL-технології;
  • Містять Пари;
  • Інші олії, які не потрапили в перші 4 групи (гліколі).
  • Класифікація API

    Дана класифікація характерна для більшості масел, які сьогодні можна зустріти в продажу. Про це кажуть наступні позначення: S і С, які свідчать про приналежність до бензиновим і дизельним двигунам, відповідно. Особливої категорії для дизельних легкових автомобілів немає, найчастіше для цього використовується позначення S/С.

    Після літери S йдуть такі позначення, які вказують на рівень експлуатаційних властивостей вмісту. На даний момент для позначення використовують літери від A до N. Чим далі від букви A, тим вище властивості масла.

    Після букви йдуть наступні позначення: від A до J, які також свідчать про властивості масла. У випадку з маслом для дизелів також використовуються цифрові позначення, що вказують на тип двигуна: двотактний і чотиритактний (цифри 2 і 4).

    Класифікація ACEA

    Ця класифікація передбачає використання чотирьох класів:

  • Для автомобілів на бензині;
  • Для легкових транспортних засобів на бензині;
  • Для автомобілів з каталітичною системою;
  • Для дизельних транспортних засобів.
  • Після кожної літери слід цифра від 1 до 9 і вказує на рівень експлуатаційних показників. Наступна цифра говорить про те, в якому році масло було затверджено.

    Основні позначення на етикетці моторного масла

    Щоб простіше розбиратися з усіма даними, вказаними на етикетці масла, рекомендуємо ознайомитися з наступною інформацією:

    • позначення «VST» говорить про те, що вміст ємності є повністю синтетичним;
    • SAE 5W-40 говорить про те, що масло підійде для двигуна зі значенням безпечного пуску від -30 °C;
    • API. Якщо на етикетці моторного масла є ці три літери, це означає, що вона схвалена американським інститутом нафти;
    • API CF – використовується для сучасних дизелів.

    Моторне масло відіграє велику роль в будь-якому автомобілі, адже це важливий витратний матеріал, який сприяє не тільки працездатності мотора, але і зниження споживання ресурсів автомобіля. Потрібно врахувати тип двигуна, марку автомобіля, тип коробки передач і деякі інші характеристики, вивчити опис та відгуки різних видів олії, а також порівняти ціни на них в інтернет-магазинах Росії можна на сайті http://rostov-na-donu.aport.ru.

    Щоб задовольнити запити споживачів, виробники проводять численні випробування (на корозію, химсовместимость та ін), що сприяє підвищенню якості моторного масла. А краще купуйте масло, яке рекомендував завод-виготівник вашого автомобіля.