Огляд ринку автострахування. ОСАГО за кордоном

652

Для багатьох автолюбителів обов’язкове автострахування є злом, але всі вважають його необхідним. У цій статті проведемо огляд ринку авто страхування і порівняємо ціни на ОСЦПВ за кордоном з нашими цінами.

Також корисна інформація – що таке автострахування за ОСАЦВ і КАСКО?

Самою головною претензією є вартість плати за рік на послуги обов’язкового страхування автомобіля. В залежності від параметрів машини ця сума варіюється у великих межах. Ще однією претензією до автоцивілки є сума виплат при аварії. Часто буває, що вони помітно менше, ніж вартість ремонту розбитого автомобіля.


Щоб розглянути як йдуть справи з автострахуванням за кордоном, спочатку подивимося на тарифи автострахування в Росії. При аварії, якщо постраждав лише автомобіль, то максимальна сума виплат складає всього 160 000 рублів, а якщо є постраждалі при аварії, то сума виплат збільшується до 240 000 рублів. З 2015 року змінили максимальну суму виплат до 400 000 рублів, а вартість страхування зросла на 40-60%.

На перший погляд, сума виплат гідна для середньостатичного автолюбителя. Але для власників дорогих автомобілів, такі гроші навряд чи покриють більшу частину витрат на ремонт. В підсумку є вихід, адже крім обов’язкового автострахування існує страхування по КАСКО, де сума виплат набагато більше.

Скільки платять за страхування авто за кордоном?

Настав час порівняти наші тарифи обов’язкового автострахування з тарифами зарубіжних країн. Максимальна сума виплат при пошкодженні авто в Німеччині становить приблизно 640 000 доларів, а якщо у випадку аварії було завдано шкоди здоров’ю, то сума виплат сягає 10 мільйонів доларів. У деяких країнах виплати, які пов’язані з погіршенням здоров’я після аварій і зовсім необмежені. В інших країнах виплати по збитку від аварії наступні: Італія – 970 000 $, Англія – 370 000 $ і Франція – до 580 000$.

Звичайно, якщо поглянути на цифри вище, можна подумати, чому у нас такі малі виплати з автострахування. Тут є зворотна сторона. Вартість російського поліса обов’язкового страхування ОСЦПВ, що становить в середньому 70 доларів і залежить, в основному, від потужності двигуна та віку водія. Також впливає на поліс місце експлуатації автомобіля: у невеликому селищі автолюбитель заплатити 15 $, а в столиці вартість ОСАЦВ доходить до 250$.

карикатура на ОСАГО

В європейських країнах постраждалим у ДТП гроші не виплачують – розбиту машину направляють в автосервіс, а власник просто ставить підпис на документах і потім забирає відремонтований автомобіль. Якщо запровадити таке в нашій країні, то вартість поліса ОСАЦВ стане ще вище.
Повернемося до вартості поліса страхування за кордоном. Виявляється, німецький автолюбитель віддасть за поліс набагато більше, ніж російський автолюбитель.

У Німеччині автолюбителі, які купили собі машину малого класу і їздять без аварій більше трьох років, платять за поліс більше 1500 доларів в рік. А якщо ви власник дорогого і розкішного автомобіля, то доведеться розщедритися на 3 000 – 4 000 доларів. В Іспанії, вартість поліса ще не така висока, всього 500 – 900 доларів. Але, іспанська автолюбитель за їзду без поліса ОСАЦВ повинен буде заплатити штраф у понад 2 000 доларів.

І найголовніше, в Німеччині не звертаються в страхові компанії, якщо в аварії автомобілі отримали пошкодження на суму менше тисячі євро. Адже, в підсумку можна накопичити знижки за їзду без аварій, що в майбутньому допоможе платити за страхування авто менше. Це зручно і для страхових компаній і для автолюбителів.