Як прогрівати машину, щоб не оштрафували? юрист все роз’яснив

86

Дві статті, два штрафу

7 сучасних прийомів швидше прогріти машину (+ один дідівський)

Заборона стоянки з працюючим двигуном міститься в пункті 17.2 пдр (він входить в розділ «рух в житлових зонах): „у житловій зоні забороняються наскрізний рух, навчальна їзда, стоянка з працюючим двигуном, а також стоянка вантажних автомобілів з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т поза спеціально виділених і позначених знаками і (або) розміткою місць“.

Сума грошового стягнення може бути різною – у зв’язку з існуючою законодавчою неточністю.

З одного боку, порушенням правил стоянки і зупинки в адміністративному кодексі відведена окрема стаття — 12.19. Вона має на увазі штраф 500 рублів .

Але на практиці любителям довгого прогріву у дворі частіше закидають порушення статті 12.28 коап рф (вона розглядає порушення правил руху в житлових зонах). Штраф становить 3000 рублів для жителів москви і санкт-петербурга і 1500 рублів для всіх інших громадян країни.

що робити тим, у кого передпусковий підігрівач ?

Передпуск може прогріти двигун до робочої температури без запуску останнього. Звичайно, передпускові підігрівачі (вони працюють на бензині або солярці, електричні зустрічаються рідше) теж викидають шкідливі гази в атмосферу. Але з точки зору закону вони “чисті”. Головне, не “допомагати” передпуску заведеним двигуном довше дозволених 5 хвилин.

сергій смирнов, юрист

Коментар експерта

«з точки зору правил, не має значення кількість витраченого палива і величина шкідливих вихлопів. У подібних випадках підставою для притягнення до відповідальності є виключно тимчасові рамки і сам факт працюючого двигуна під час стоянки».

Як бути, якщо примерзли двірники?

5 вірних способів розморозити скло і двірники (+ застереження)

Або після морозної ночі в бачку затверділа «омивайка”, а на дворі крижаний дощ або снігопад?

В цьому випадку можна опротестувати накладений штраф, пославшись на «перелік несправностей і умов, при яких забороняється експлуатація транспортних засобів». Згідно з цим документом водій не має права починати рух, якщо» не працюють в установленому режимі склоочисники «або» не працюють передбачені конструкцією транспортного засобу склоомивачі ”

У мене машина з дистанційним запуском-мене не покарають!

Поширена помилка багатьох водіїв — вважати, що якщо в машині немає людини, значить, і немає порушення.

Коментар експерта

сергій смирнов, юрист:

«з точки зору вимоги правил (пункт 17.2) в житловій зоні забороняється стоянка з працюючим двигуном. Наявність або відсутність водія в салоні автомобіля значення не має. Навіть якщо двигун буде запущений автоматично, це буде вважатися порушенням».

Стоянка перетворюється в зупинку

Важливо читати закон уважно: накласти штраф можуть тільки за прогрів в житловій зоні і тільки під час стоянки.

стоянка – це «навмисне припинення руху транспортного засобу на час більше 5 хвилин з причин, не пов’язаних з посадкою або висадкою пасажирів або завантаженням або розвантаженням транспортного засобу» (п.1.2 пдр). Якщо ж двигун працює вхолосту менше 5 хвилин, або більше, але водій при цьому завантажує/розвантажує машину, то має місце зупинка тз, яка під штрафні санкції не потрапляє.

Чим і користуються деякі водії. Якщо вони розуміють, що прогріти мотор за 5 хвилин не вийде, то… Відкривають багажник і створюють імітацію бурхливої діяльності. За законом оштрафувати їх не повинні. Хоча, звичайно, жителям нижніх поверхів від цього не легше.

Хто зловить?

Звичайно ж, патрулі дпс не чергують у дворах з відеокамерами, фіксуючи, хто і скільки прогрівав свою машину. Але ось нервові сусіди (особливо якщо у вас з ними непрості стосунки) цілком можуть викликати поліцію або направити представникам влади скаргу, аргументовану відеозаписом тривалістю більше 5 хвилин. Розглядають навіть анонімки. Головне, щоб тривалість відеозапису, на якій зображений автомобіль з працюючим двигуном, становила більше п’яти хвилин безперервно (тобто зйомка повинна бути без «склеювань»).

Коментар експерта

сергій смирнов, юрист:

«оскаржити подібний штраф можливо, якщо вдасться поставити під сумнів докази. Наприклад, якщо оскаржити відеодокази того, що на автомобілі двигун працював більше п’яти хвилин».

Крім того, можна заявити клопотання про проведення експертизи запису, якщо номери автомобіля читаються нечітко, або якщо на відеозапису не виставлені дата і час. Останнє особливо важливо-термін давності за адміністративними правопорушеннями становить два місяці (ст.4.5 коап рф «давність притягнення до адміністративної відповідальності»). Тому якщо сусіди, посварившись з вами, в березні відправлять в гибдд «фільм», знятий на новорічних святах, «покарати» вас їм не вдасться.

Гріти чи не гріти?

Звичайно, гріти. Але краще не зловживати при цьому терпінням жителів нижніх поверхів, і не скандалити з ними «з принципу». Адже закон, як не крути, на їхньому боці. Та й в цілому-худий світ краще доброї сварки. На дорозі-особливо.