10 наукових відповідей на найчастіші» чому ” в інтернеті

68

Відповіді науки на інтригуючі питання, які задають дорослі і діти.

Ще зовсім недавно для того, щоб знайти наукову відповідь, нам доводилося йти в бібліотеку, щоб серед товстих енциклопедій знайти те, що ми шукаємо. Сьогодні, щоб знайти якусь інформацію, може знадобитися всього кілька кліків в мережі. Інтернет-це всесвітня бібліотека знань, які розширюють наш кругозір до нового рівня.

1gai.ru зібрав наукові відповіді на популярні питання у всесвітній павутині для тих, кому було лінь гуглити інформацію в інтернеті.

1. Чому коти люблять коробки

Reddit.com

Згідно з дослідженням вчених з нідерландів, любов кішок ховатися в коробках і в інших тісних місцях — це боротьба зі стресом. Крім того, як вважають вчені, ховаючись в коробках, кішки економлять витрату енергії: в них тепліше, що дозволяє більш ефективно регулювати температуру тіла.

На думку ж зоопсихолога мирослава волкова, кішки ховаються в коробках, так як еволюційно у них звичка уникати відкритих просторів.

” у харчовому ланцюжку вони займають строго проміжне положення, між хижаком і жертвою. З одного боку, вони є досить успішними хижаками, але є більші звірі, які не проти ними поласувати», — сказав волков.

2. Чому і навіщо ми спимо?

Pexels.com

З моменту народження ми регулярно спимо. Кожен з нас, можливо, коли-небудь задавався питанням, чому ми спимо? ось що говорить про це наука.

Сон-важлива функція організму. Більшості дорослих необхідно від семи до дев’яти годин сну на добу. Дітям потрібно значно більше сну, особливо якщо вони молодше п’яти років.

Сон потрібен не тільки людині, але і всім живим істотам, у яких є нервова система.

Сон необхідний не тільки для відпочинку відділів мозку і всього тіла. Він також відіграє важливу роль у запам’ятовуванні інформації. Вчені вважають, що уві сні наш мозок структурує інформацію. Вважається, що навіть короткий денний сон покращує когнітивні здібності, здатність до навчання і покращує запам’ятовування.

3. Чому нам холодно, коли підвищується температура тіла? хіба не повинно бути жарко?

Pexels.com

Як відомо, віруси і бактерії гинуть при температурі вище середньої температури людського тіла 37°с.тому організм зупиняє ріст вірусів і бактерій в нашому тілі, підвищуючи власну температуру.

Коли виявлено патоген, наша імунна система посилає попередження в мозок. Гіпоталамус, званий термостатом нашого тіла, дає сигнал на підвищення температури тіла.

Оскільки температура нашого тіла підвищується швидше, ніж температура навколишнього середовища, в якій ми живемо, ми відчуваємо холод і навіть починаємо тремтіти від ознобу.

4. Що буде, якщо сонце згасне?

Pexels.com

Один з найбільш частих питань в інтернеті. Всі хочуть знати, що станеться на землі, якщо наше сонце раптово згасне. Ось коротка наукова відповідь.

Середня відстань до сонця— 149 597 870 700 метрів (149,5 млн кілометрів). Швидкість світла – 299 792 458 м/с.якщо сонце несподівано зникне/згасне, то на землю темрява прийде тільки через 8 хвилин — саме стільки знадобиться останнім фотонам, щоб дістатися до нас.

Атмосфера землі має невелику здатність утримувати тепло. Відносно простий розрахунок показує, що якщо наше світило зникне з небосхилу, температура поверхні землі без сонця буде падати в два рази кожні два місяці. Поточна середня температура поверхні землі становить близько 300 кельвінів (к). Це приблизно 26,5 градусів цельсія. Це означає, що через два місяці після згасання сонця температура на планеті впаде до 150к (-123,15 градусів цельсія). Через чотири місяці-до 75к (-198,15 градусів цельсія). Для порівняння: температура замерзання води становить 273 кельвінів (к), -0,15 градусів цельсія.

Так що всього через кілька тижнів для нас на планеті стане дуже холодно. Так, деякі бактерії, здається, здатні вижити при надзвичайно низьких температурах у космосі, тому, ймовірно, на землі все ще залишиться деяке обмежене бактеріальне життя. Але все інше живе вимре досить швидко (навіть таргани).

Є припущення, що ми могли б вижити, якби пішли глибоко під землю, використовуючи для обігріву внутрішнє тепло землі. Для цього, наприклад, можна було б побудувати повністю ізольовані глубокозалегаемие житлові капсули, використовуючи, припустимо, енергію вулканів. Але все це на даний момент виглядає фантастикою. Зараз у великих масштабах здійснити подібне нереально.

5. Що було б, якби люди були вдвічі розумнішими?

Unsplash.com

Самореалізація. Вважається, що більш високий інтелект визначає здатність швидше вчитися і більше запам’ятовувати. Так що якщо людство було б розумніше, це допомогло б усім людям в більшій самореалізації. За словами ерла ханта, почесного професора психології вашингтонського університету і президента міжнародного товариства досліджень інтелекту, пізнання світу з більш високим iq може бути більш цікавим для більшості людей. Їм буде подобатися більше читати, вони можуть краще цінувати певні речі і краще розуміти життя.

Крім того, на його думку, iq в 200 балів дозволить людям займатися діяльністю і будувати кар’єру в тих професіях, які нам більше до душі, а не тільки в тих, на які ми здатні розумово. Наприклад, ми могли б освоїти нові мови за кілька тижнів або стати нейрохірургами.

Навички спілкування. Суспільство не отримає стільки користі, скільки окремі люди, від масового підвищення інтелекту. Хоча людям подобається звинувачувати в соціальних проблемах людське невігластво і дурість, вчені кажуть, що усунення цих факторів не призведе до виникнення гармонійної утопії. Великий інтелект не йде рука об руку з більшою здатністю до співпраці.

Втрата віри. За словами ханта, є підстави вважати, що багато людей, якби вони були значно розумнішими, втратили б віру в бога. “люди з високими інтелектуальними оцінками мають невелику тенденцію бути більш ліберальними у своїх соціальних установках і менш схильні приймати сильні релігійні переконання. У разі масового підвищення iq, ймовірно, в суспільстві відбудеться невеликий зсув на користь аргументованих пояснень феномена життя, а не заснованих на вірі», — говорить хант.

Люди будуть виглядати краще. Вважається, що рівень інтелекту впливає на те, як ми виглядаємо. Згідно з дослідженнями вчених, з’ясувалося, що чим вище рівень iq у людей, тим вони більше піклуються про своє здоров’я, про свій зовнішній вигляд і стежать за чистотою свого одягу.

6. Яйце або курка – що було першим?

Довгі роки велися суперечки (та й ведуться сьогодні), що з’явилося раніше: курка або яйце. Вчені вважають, що спочатку з’явилося яйце, з якого і вилупилася маленька курка. Тільки перша курка вилупилася з яйця іншого виду. Тобто вважається, що курка еволюціонувала від свого предка, який також вивівся з яйця, яке знесла інша птиця.

Амніотичні яйця з’явилися близько 340 мільйонів років тому, а перші кури з’явилися не раніше 58 тисяч років тому, тому можна з упевненістю сказати, що яйце з’явилося першим. До речі кажучи, тієї ж думки дотримується і астрофізик ніл деграсс тайсон.

7. Через що трава зелена?

Pexels.com

Так вже склалося в житті, що прості речі часто вимагають складного пояснення. Здавалося б, що тут такого — відповісти на дитяче питання про те, чому трава зелена. Багато дорослих, відповідаючи дітям на це питання, згадують шкільні уроки біології і слова «фотосинтез» і «хлорофіл». Але щоб науково відповісти на це питання, необхідно більш детально звернутися до науки. Вся справа – в нашому формуванні світловідчуття. Відтінки, які бачать наші очі, залежать не від конкретного кольору, а від його відображення під прямими сонячними променями.

У траві міститься особлива речовина — хлорофіл, що в перекладі з грецької означає «зелений лист». Хлорофіл поглинає всю гаму відтінків, крім одного-зеленого. Тобто хлорофіл “краде” з спектру світла синю і червону частину. Зелена частина залишається на місці.

Є і другий науковий відповідь на питання про те, чому трава зелена. Саме він часто озвучується в шкільних підручниках і найбільш близький до істини. Хлорофіл в траві природно має зелений пігмент. Вчені довели, що компоненти хлорофілу насправді зеленого кольору. Їх колір пов’язаний з магнієм, який і відповідає за створення природного зеленого відтінку. У рослині міститься безліч інших колірних пігментів, хоча і в значно меншій кількості. Завдяки їм зелена трава іноді може приймати і саміРізні відтінки.

8. Чи знезаражує морська вода?

Вважається, що вода в морях і океанах є природним антисептиком. Дійшло до того, що в аптеках пачками скуповують бульбашки з морською водою для промивання носа, горла. Особливо під час застуди. Але чи дійсно морська вода здатна вбивати мікроби і бактерії?

На жаль, простої відповіді не існує, говорить експерт з інфекційних захворювань і тропічних інфекцій барт каррі з університету фліндерса в королівській лікарні дарвіна.

Хоча солона вода (наприклад, фізіологічний розчин) вже давно використовується для лікування ран (особливо для видалення сторонніх тіл з рани або очищення рани перед її перев’язкою), солона вода в океані не стерильна.

Так, чиста морська вода з великої глибини відмінно може виконувати роль антисептика. Але на поверхні морів і океанів в морській воді багато бактерій, мікробів і навіть вірусів. За словами барта каррі, найбрудніша вода – в тропічних водах, поруч зі зливовими стоками, очисними спорудами, готелями, портами і фермами. Вода в естуаріях і поблизу скель або коралів особливо небезпечна. Особливо після зливових дощів.

Pexels.com

Вважається, що дерева походять від морських водоростей. Перші рослини, які вийшли на сушу, зробили це близько 430 мільйонів років тому в силурійському періоді, до того, як на суші з’явилися хребетні.

Перші дерева (великі рослини висотою близько 30 метрів з задерев’янілими стеблами) з’явилися близько 360 мільйонів років тому і мали коріння і листя. Пізніше з’явилися рослини висотою до 100 метрів. Але це були ще не деревні рослини. Деревні ж рослини почали з’являтися після того, як на землі почав змінюватися клімат (стало холодніше), в результаті чого рослини вирішили «утеплитися».

10. Скільки пам’яті в нашому мозку?

Кадри з фільму” люсі ”

Ще одне з популярних «чому» в мережі пов’язано з нашим мозком. Багато людей не раз замислювалися, ставлячи собі питання: “а чи є межа пам’яті в нашому мозку?”і” що буде, якщо пам’ять закінчиться?». Ми знайшли наукові відповіді на ці, здавалося б, дитячі питання. І ці відповіді можуть зацікавити як вашу дитину, так і дорослих.

Людський мозок складається приблизно з одного мільярда нейронів. Кожен нейрон утворює близько 1000 сполук з іншими нейронами, що становить більше трильйона сполук.

Якби кожен нейрон міг зберігати тільки одну одиницю інформації, нестача місця була б проблемою. У нас тоді було б, може бути, всього кілька гігабайт дискового простору, як, наприклад, на ipod або на звичайній флешці. Але нейрони в нашому мозку об’єднуються таким чином, що кожен з них допомагає з багатьма спогадами одночасно, експоненціально збільшуючи ємність пам’яті мозку до чогось близького до приблизно 2,5 петабайтів, 101⁵ байт. (або мільйону гігабайт). Наприклад, якщо порівнювати відео в hd-якості, то при безперервній зйомці відео в дуже хорошій якості цього обсягу пам’яті вистачить, щоб записувати відеоряд довжиною в 3 мільйони годин.

Тобто теоретично наш мозок може переповнитися інформацією. Але зараз у світі не зареєстрований жоден такий випадок.

В цілому ж точну ємність мозку людини для зберігання спогадів важко розрахувати. По-перше, вчені не знають, як виміряти обсяг пам’яті людини. По-друге, деякі спогади містять більше деталей і тому займають більше місця; інші спогади забуваються і таким чином звільняють місце для нових запам’ятовувань. Крім того, деяка інформація просто не запам’ятовується нашим мозком.

До речі, цікаве питання може виникнути у вас після того, як ви дізналися про те, що обсяг нашої пам’яті має межу. Наприклад, вистачило б пам’яті, якби люди стали жити довше, припустимо, в середньому більше 100 років? багато вчених сумніваються.