Як всього одна камера під москвою налякала сотні далекобійників

40

Система дозволяє автоматично вимірювати ширину, висоту і масу проїжджаючого через рамку транспортного засобу, в тому числі — по осях. При виявленні перевантаження матеріали передаються на розгляд гибдд. І вже там на власника (власника) транспортного засобу накладається штраф від 150 000 рублів до 500 000 рублів.

До квітня 2022 року ваговий контроль працює в тестовому режимі і, відповідно, постанови з адміністративних порушень зараз не виносяться. Але, щоб привернути увагу порушників, в 300 метрах по ходу руху встновлено світлодіодне табло, яке показує водіям вантажівок величину перевантаження.

Як запевняють жителі володимирської області, великовантажі, в тому числі працюють на доставці будматеріалів на зведення платного автобану м-12, вже змінили маршрути, щоб об’їхати пункт вагового контролю.

На жаль, але тепер перевантажені вантажівки розбивають районні доріг, не призначені для руху великовантажів. Притому екіпажі дпс не звертають на порушників ніякої уваги, так як штраф за проїзд «під знак» становить 500 рублів.

Додамо, що допустима маса двовісної вантажівки-одинака становить 18 тонн. Максимально допустимі законом 44 тонни може важити шестиосний автопоїзд. У свою чергу, гранична довжина зчіпки – не більше 20 метрів.

До речі, багато водіїв, коли виїжджають на зимову дорогу, вважають за краще їхати за вантажівкою. Про те, чому водіям легкових машин, особливо сучасних, варто побоюватися їхати за великовантажем, розповідає портал “автовзгляд”.